Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • praca w szczególnych warunkach10 Sierpnia 2006

  Czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach jeżeli: 1.zacząłem pracować w listopadzie 1973 r(przedtem 5 lat studiów) 2.pracowałem w szczególnych warunkach od listopada (...)

 • Wczesniejsza emerytura27 Marca 2004

  Mam pytanie przepracowałam w sumie bez 1 miesiąca 30 lat. proszę mi powiedziec czy wystarczy że zatrudnię sie na ten jeden misiąc na umowę o pracę aby uzyskać emeryturę i czy istnieja jakieś wymogi płacowe (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  lekarskim i poszukiwac pracy. Okres pobierania składek chorobowych można przedłużyć do 6 miesięcy, trzeba tylko znaleźć w sobie jakąs chorobę niestety. Michał prawo-pracy.net trzeba ich (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  urlop do dyrektora 2. otrzymujesz wniosek do lekarza 3. lekarz udziela Ci urlopu na okres 3, 6, 9, 12 miesięcy 4. z tym wnioskiem idziesz do dyrektora, który udziela, bądź nie udziela Ci (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  się oszukana i okradziona:-( proszę o radę. Jakie są konsekwencje nie zameldowana sie? czy musze byc zameldowana jak mam firme zarejestrowaną? Iwona prawo-cywilne.net Wynajmowałam mieszkanie 2 miesiace, (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?9 Grudnia 2002

  łożenia na dziecko nie zrobił NIC.Siedzi sobie za granicą,w Polsce nie płaci podatku żeby móc się wymigać od alimentów,ale kogo to... zaradna Estonowa, trafne stwierdzenie- od początku do końca!!!!!!!!!!! (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie4 Grudnia 2005

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował sie nim (dziecko ma 8miecięcy). Nigdy nie miał czasu (...)

 • praca w warunkach szkodliwych20 Lutego 2006

  czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej nie ma dodatków za pracę w warunkach szkodliwych. (...)

 • Renta rodzinna po rodzicach lub po jednym z rodziców7 Września 2010

  Witam serdecznie! napisze po kolei..Jestem osobą z wada sluchu od urodzenia,do szkoly podstawowej i zawodowej uczeszczalem tzw Specjalnej,po szkole zacząlem pracowac 3 miesace i przed 19 rokiem zycia uleglem (...)

 • alimenty na byłą żonę22 Lutego 2008

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł netto. W październiku zeszłego roku zwolniłem się (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane