Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Garaż Blaszany28 Stycznia 2002

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba pozwolenia, wynika to z artykułu 29 pkt.1 ust. 1 lit. a. (...)

 • samowola budowlana4 Marca 2006

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość sąsiada doprowadziła że nadzór budowlany wstrzymał (...)

 • prawo budowlane 1 Kwietnia 2010

  Jakie sprawy można załatwić w gminie związane z budownictwem?? Witam! Czy na remont dachu starego domu trzeba mieć jakieś pozwolenie lub projekt? Prosze o rade! egipcjanka

 • prawo budowlane- uprawnienia budowlane24 Maja 2006

  Czy praktyka odbyta w czasie studiów inżynierskich(4 rok) i po ich skończeniu ale jeszcze przed studiami magisterskimi, będzie mnie upoważniała do ubiegania się o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? (...)

 • nowe prawo budowlane ?18 Maja 2012

  Witam, mam pytanie czy ktoś z was słyszał o nowelizacji prawa budowlanego? Jakieś ułatwienia przy pozwoleniu na budowę? Jakieś zmiany w przepisach? tak, podobno trwają prace nad kodeksem budowlanym - zupełnie (...)

 • Plac zabaw a prawo budowlane16 Września 2004

  3 metry od moich okien znajsuje sie palac zabaw, co jest dla mnie i mieszkancow mojego bloku zrodlem nieustannego halasu praktycznie od rana do wieczora . Czy prawo budowlane /lub jakiekolwiek/ okresla (...)

 • Nowelizacja, prawo budowlane 2012. 6 Grudnia 2011

  Witam. Proszę państwa szukam informacji dotyczących ewentualnych nowelizacji w prawie budowlanym, prosiłbym o informacje na ten temat. jeśli mogę polecić, to radze zakupic dobrą pozycję książkową z (...)

 • Prawo budowlane, działki, literatura.18 Maja 2012

  Witam, Czy moglibyście mi zaproponować literaturę, w której znajdę szczegółowe informacje na temat przekształcania działek na budowlane?

 • prawo budowlane - wysokość muru - 2012/201320 Listopada 2012

  Pozdrawiam. Proszę mi napisać tutaj, czy mogę mur od strony nie drogi takiej miejskiej tylko drogi wewnętrznej oraz od działki graniczącej z sąsiadem wybudować powyżej 2,2 metra? Mur do 2,20 metra tylko (...)

 • Zabudowa Balkonu-Prawo Budowlane.20 Marca 2012

  Witam! Chcemy z żona zmienić nasz balkon, od nie osłonecznionej strony bloku na powiększenie pokoju i go zabudować. Chciałbym się wiecej dowiedzieć na ten temat, bo jestem zupełnie zielony w prawi budowlanym. Pozdrawiam. (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane