prawo budowlane z 2010r. nr.243 poz.1623 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

nasze wynagrodzenie marnymi ochlapami !! i wlasnie wytoczylam dziala !!! do p. K. ania prawo-pracy.net Cześć Madzia i Ania!P.K. powołał sie na ustawę nr.4.poz.28 z dnia 18 stycznia (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 215). 7. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r.,OSN.,1953, poz. 47. 8. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 r., OSN 1958, poz. 90. 9. Orzeczenie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

	Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

dysponowanie wskazaną w pkt. 1 nieruchomością zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /Dz.U. z 2010 nr 243, poz. 1623/ na cele (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia 14 (...)

Plac zabaw a prawo budowlane

Plac zabaw a prawo budowlane

r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) odległość placów zabaw dla dzieci, od linii rozgraniczających (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane (...)

Jakie pismo napisać ?

Jakie pismo napisać ?

Jarosza decyzją z dnia 22 września 2013 r. Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

. Odpowiadam na szczegółowe pytania. 1) Jak wyżej wspomniałem Prawo budowlane nie reguluje maksymalnej wysokości ogrodzeń oraz spraw związanych z przyleganiem ogrodzenia do budynków, (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

: - ustawy z dnia 16 wrzeúnia 1982 r. – prawo spóůdzielcze (tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 188, poz.1848 z póęn. zm.), -ustawy z dnia 15 grudnia (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

.). Natomiast dla przedsiębiorców objętych ustawą z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.) (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. U. Nr (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o pilny kontakt (...)

Problem z postanowieniem administracji

Problem z postanowieniem administracji

się mnie do naprawienia stanu sprawności przewodu kominowego na własny koszt. Poniżej treść ww. pisma. [quote] W oparciu o ustawę z dnia 7.07.1994r. Prawo budowlane (Dz.U nr (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

21kwietnia,a pozniej chce iść na wychowawczy płatny tylko nie wiem czy mi sie należy??z tego co wyczytałam są liczone dochody z pitu nr 11 tylko,że my z meżem nie rozliczaliśmy (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

pracodawca odpowiadaja za uprzednie zobowiazania solidarnie. W wyroku z 7 lipca 2000 r., III ZP 16/00 (OSNAPiUS z 2000 r. nr 23, poz. 847) Sad Najwyzszy przychyla sie do (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

obiektu na gruncie zgodnie z art. 43 ust 1 i ust 2 ustawy Prawo budowlane. Według artykułu 30 ustawy z dn. 7 lipca 1994 prawo budowlane zgłoszenie to jest ważne 3 (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania administracyjnego (...)

1

2

3

4

5

...

16