prawo budowlane przed 1994 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane Czy praktyka odbyta w czasie studiów inżynierskich(4 rok) i po ich skończeniu ale jeszcze przed studiami magisterskimi, będzie mnie upoważniała (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

Marcus wszystko ok ....ale czytałam prawo budowlane i wszystko sie zgadzxa..z metrami i w ogole-ale trzeba zaznaczyc ze mozna stawiac na dzialce jesli ta dzialka ma pow. 500 m2 viki jesteś w wielkim

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sad nakazał mi spłacić brata ,który zrzekł sie części majątku na mnie, nie chciał on spłaty i po 14 latach się dopomina z 0dsetkami 54% rocznie.Czy ma do tego prawo? kora prawo-cywilne.net (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

obiektu na gruncie zgodnie z art. 43 ust 1 i ust 2 ustawy Prawo budowlane. Według artykułu 30 ustawy z dn. 7 lipca 1994 prawo budowlane zgłoszenie to jest ważne 3 lata od (...)

Nielegalna altana

Nielegalna altana

zeszłym roku postawiłam nielegalnie budynek gospodarczy .Czy w takiej sytuacji mogą kazać mi go rozebrać? (MAKS745) Obiekty budowlane wybudowane przed rokiem 1995 nie podlegają automatycznie (...)

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość Witam, Budynek został postawiony w 1979 roku. Czy jakieś przepisy PB późniejsze czyli po 1980 go obowiązują? Chodzi dokładnie o wody (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

jest zabudowa letniskowa w rozumieniu ustawy prawo budowlane z lipca 1994? Art 3. ust 3. w ogóle nie wspomina o czymś takim. Ale wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 28.03.2008 II SA/WR 705/2007 (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

przepisów technicznych, brak jest podstaw do wydawania jakiegokolwiek nakazu na podstawie art. 51 ustawy - Prawo budowlane, a więc postępowanie należy umorzyć jako bezprzedmiotowe. Wojewódzki (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

, rozwod cywilny mam od 2 lat, obecnie mam zone z ktora chciabym stanac przed oltarzem ... bez przymusu (ciaza byla powodem zawarcia poprzedniego zwiazku) Andyy Jestem przed pierwszą rozprawą. Jeśli (...)

Nakaz rozbiórki !!!

Nakaz rozbiórki !!!

Nakaz rozbiórki !!! witam w 1994 roku postawiłem altanę w miejscowości nadmorskiej o wielkości ok. 40 m2 z tarasem.Jak kupowałem grunt w 1994 roku to były to planie oznaczone były jako łąki. (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) nr 4/2009 (...)

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

właścicielowi do dysponowania nieruchomością na cele budowlane z godnie z ustawa Prawo Budowlane a więc do występowania przed urzędami o zgody, pozwolenia i opinie Pozdrawiam (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

właścicielem, np. lokatora nieruchomości nie dają prawa do ustanowienia hipoteki na rzecz wykonawców robót. Prawo hipoteki powstaje w różnych terminach w zależności od rodzaju więzi łączącej (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

zabezpieczajšcy go przed „podwójnym” płaceniem należnoœci w przypadku jej ustanowienia. Dla skutecznoœci powstania hipoteki legalnej uprawnieni zobowišzani sš przestrzegać terminu do jej zgłoszenie (...)

Podział majątku

Podział majątku

się przed najgorszym. Pozdrawiam Dorcik dorcik30 Witam, mam podobne pytanie z tą różnicą że ja zamierzam się rozwieść z mężem i mój mąż ziemię dostał od matki przed ślubem jako tzw. (...)

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

człowiek. Bardzo profesjonalne podejście do klienta piotrek Gru Groziła mi kwalifikacja budowy jako samowoli budowlanej bo podobno prawo budowlane tak to kwalifikuje. Tylko skuteczna pomoc pana (...)

Plac zabaw a prawo budowlane

Plac zabaw a prawo budowlane

Plac zabaw a prawo budowlane 3 metry od moich okien znajsuje sie palac zabaw, co jest dla mnie i mieszkancow mojego bloku zrodlem nieustannego halasu praktycznie od rana do wieczora . Czy prawo

Jakie pismo napisać ?

Jakie pismo napisać ?

Jarosza decyzją z dnia 22 września 2013 r. Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 z (...)

pozwolenie na budowe a mobilna budka gastronomiczna

pozwolenie na budowe a mobilna budka gastronomiczna

to by zostac zwolnionym z oplaty targowej,ktora wynosi tu 60 zl dziennie a nie sa ta male pieniadze.Dzisiaj otrzymalismy pismo mowiace dokladnie ze: zacytowany art.ust.3 pkt 5 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w którym

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

tylko czas. POZDRAWIAM AS2010 Warto mieć na uwadze to, że przed wpisaniem na listę dłużników wierzyciel musi powiadomić dłużnika np. listem poleconym i odczekać o ile pamiętam 30 dni. Śmieci (...)

Zarzucono mi plagiat, czy słusznie???

Zarzucono mi plagiat, czy słusznie???

znaczenie do jak dużej części pracy są zastrzeżenia? I co mogłoby mi grozić jeśli taka sprawa odbyła by sie przed sądem? Ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

masz wlasnosc, ale za jakis czas mozesz ja stracic [za dlugi]. smutas Szkoda, że w Polsce każdy zna się na leczeniu i na prawie :( Własnościowe prawo do lokalu nie jest prawem własności. Jest to prawo

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

żył przed śmiercią, w testamencie wydziedziczył moją mamę i byłą żonę, czy mnie jako wnuczce należy się zachowek?? Z góry dziękuję za pomoc. Grażyna 43 Witam mam pytanie dziadek i babcia (...)

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

świadomie to prawo narusza W związku z wyznaczonym terminem rozprawy na 7 sierpień proszę o skuteczne podjecie działań ze strony prokuratury przed ta data żeby nie dopuścić do rozprawy (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

przeprowadzonych interwencji było na moje zeznania . To ja wnosiłem o sprawdzenie tych rzeczy. Wiem że muszę obronić się przed fałszywymi zarzutami ale tu mam ograniczone pole manewru . Wniosłem (...)

Mieszkanie służbowe (wojskowe) a rozwód i zamieszkanie byłej małżonki

Mieszkanie służbowe (wojskowe) a rozwód i zamieszkanie byłej małżonki

w mieszkaniu służbowym? Ślub był przed nowelizacją ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych i teraz są inne regulacje. Czy mimo , że tam nie mieszka i raczej nie będzie ma prawo posiadać klucze (...)

SPADEK PO BABCI

SPADEK PO BABCI

. Niestety z rodzna najlepiej na zdjeciu, jesli tak sie to skonczy, to nic po dziatku nie dostane, Watching You Witam. Mam kilka pytan odnosnie domu i dzialki po mojej prababci. Otoz prababcia zmarla w 1994

zdjęcia a prawo autorskie

zdjęcia a prawo autorskie

przeznaczyć na jakiś cel, hospicjum itd) oraz jego natychmiastowego usuniecia z powiadomieniem o możliwości wszczęcia postepowania karnego itd. (trzeba zachowac cyfrowy negatyw w celu przedłozenia dowodów (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

przeprowadzenie rur co do mojej piwnicy teraz żąda ich likwidacji ja załatwiłam zgodę na przerobienie rur przez klatkę ale mam wątpliwości czy sasiad ma prawo do zmiany decyzji Gabicza mam (...)

1

2