prawo budowlane art.132kpa.wy z art.158 zast. rej. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

przyjac spadek z ograniczeniem.Dzis przyszedł do mamy pan z banku żadając spłaty tego kredytu z odsetkami.Dzis z 1.500 jest juz ok.4tys Co mamy robic? Ulka prawo-cywilne.net (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

projekt (najlepiej trzy egzemplarze) wszelkie uzgodnienia, oraz prawo dysponowania działką (wypis z ksiąg wieczystych), mapkę ewidencyjną z zaznaczoną Twoją działką, wypis z (...)

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

zakresie jest wyłączona. Natomiast nie jest wyłączona odpowiedzialność spółdzielni związana z obowiązkami nadzoru inwestorskiego (art. 25 ustawy Prawo budowlane). Spółdzielnia (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 96, poz. 817) Na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

o braku sprzeciwu Na podstawie art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2021 poz. 735 z późn. zm.). Jednakże w decyzji organ zobowiązał (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. Smutne to... Co się zaś tyczy Twojego pytania, to według mnie najlepiej będzie udać się do adwokata i z nim wspólnie ustalić plan działania. TymonTymon witam, jestem mężatką od 5 lat, ale mam (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. (...)

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane Witam Czy przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości z punktu widzenia prawa jest stosunkiem zobowiązaniowym i daje prawo (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Budowlanych od czasu wejscia w zycie przedmiotowych przepisow "Skorzystalo" z nich i z jakim efekrtem ? TJ Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należnoœci za roboty budowlane. (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

. Odpowiadam na szczegółowe pytania. 1) Jak wyżej wspomniałem Prawo budowlane nie reguluje maksymalnej wysokości ogrodzeń oraz spraw związanych z przyleganiem ogrodzenia do budynków, (...)

VAT-25

VAT-25

przedstawionym stanie faktycznym. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Zgodnie z (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

nieruchomości z wykonawcą lub dostawcą. W przypadku wykonawców związanych z inwestorem bezpośrednią umową, hipoteka powstaje z chwilą zawarcia takiej umowy. Powstanie hipoteki innych (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

uzyskania zgody wpolwlascicieli -czyli podjecie Uchwaly oraz uzyskanie zgody z urzedu, z wydzialu architektury i budownictwa na przeprowadzenie jakichkolwiek zmian w wewnetrznej instalacji gazowej. Pozdrawiam

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

Plac zabaw a prawo budowlane

Plac zabaw a prawo budowlane

budowlane /lub jakiekolwiek/ okresla konieczna odlegolosc placu zabaw od budynkow mieszkalnych? Dziekuje. (wartka) Zgodnie bowiem z § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia (...)

Wynajem tablicy pod reklamę a prawo.

Wynajem tablicy pod reklamę a prawo.

. zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy ? Prawo budowlane, przedmiotowe roboty budowlane wymagają jedynie zgłoszenia właściwemu organowi administracji architektoniczno budowlanej. Powyższe (...)

legalizacja budowli energetycznej

legalizacja budowli energetycznej

lat na mojej działce? Czy można prowadzić postępowanie w trybie art. 51 (doprowadzenie do zgodności z prawem)ustawy prawo budowlane z 1994r., gdy tymczasem linia została (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to:  1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  2) dochody (...)

Darowizna

Darowizna

1,00% Proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji: michaelandrewloanfirm@hotmail.com Prosimy napisać do nas z powrotem z informacji kredytowej; - Pełne imię: - Kwota (...)

PROBLEMY PROBLEMY PROBLEMY....

PROBLEMY PROBLEMY PROBLEMY....

powoływać się spółka na ową klauzulę, chcąc uniknąć odpowiedzialności za wady w przedmiocie umowy. Odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady w przedmiocie umowy o roboty budowlane jest (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

budowlane z 1994 w grudniu 2008 wszczął postępowanie zmierzające do likwidacji mojej zabudowy z art. 48 ust. 1. Chcąc uniknąć rozbiórki, w listopadzie 2011, na podst. art. (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK Witam, Zostałem oskarżony o kradzież z art. 278kk oraz 12kk, dostałem wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, oczywiście (...)

Problemy z budowa altany.

Problemy z budowa altany.

jest zbyt blisko jego dzialki i domu. Prawo budowlane, DU 156 poz. 1118 art. 29 ust. 1 Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: ...altan i obiektów gospodarczych na działkach (...)

płatne miejsca postojowe

płatne miejsca postojowe

). Z tego co wiem prawo budowlane nic nie mówi o tym, że miejsca te mają byc dostępne za darmo, ale intencją ustawodawcy, jak się wydaje, było takie właśnie rozwiązanie. Więc jeżeli (...)

1

2