prawo budowlane 1994raf 1 i art.271 paragraf 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

skarb państwa stracił wiele (przez takie osoby) przez co tracimy wszyscy uczciwi i pracujący ludzie. Pozdrawiam Mamy i Taty i ludzi zaglądających na to forum. Dziękuję za uwagę. Raf. (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

jest kredytem celowym i został spożytkowany zgodnie z przeznaczeniem na jaki został udzielony i nastąpiły komplikacje ze spłata (jak wyżej) również Pan nie kwalifikuje się pod ten paragraf. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną na wstępie ustawą (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

wykonane, dlatego nie ma możliwości ich wstrzymania i zastosowanie będzie miał przepis art. 51 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, stosowany odpowiednio na podstawie art. (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

zapoznaniu się z waszymi opiniami na ten temat. a pisanie pism do tych betonów nic nie dają .Pozdrawiam 1+1 1+1 prawo-pracy.net Puściłam dziś rano e-maila do p. W. z radia (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

mojego komentarza proszę o skierowanie pytaniana które odpowiem ( E-mail-- GrazynaPiszczola@poczta.fm ) Wzwiązku iż jestem jedyna która podjeła sie walczyc o prawo lokatora i sprawę wygrałam (...)

 DOBRY ADWOKAT -Rozwód, PODZIAŁ MAJĄTKU

DOBRY ADWOKAT -Rozwód, PODZIAŁ MAJĄTKU

sprzedaż się nie zgadzał i nagle okazłąo się ze ma pieniadze na spłate. Dostałam pieniadze po tygodniu i szybko kupiłam mieszkanko dla mnie i dzieci. Gdyby nie Pani Mecenas to pewnie (...)

Skuteczny adwokat rozwód Łódź

Skuteczny adwokat rozwód Łódź

walczący o klienta jak lew. Przejrzałam cały internet, wszystkie fora i rankingi i widzę, że w Łodzi najbardziej skuteczna i najlepsza jest adwokat Magdalena Chróścielewska. Poradźcie (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

. Odpowiadam na szczegółowe pytania. 1) Jak wyżej wspomniałem Prawo budowlane nie reguluje maksymalnej wysokości ogrodzeń oraz spraw związanych z przyleganiem ogrodzenia do budynków, (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

i ogniska i żyli długo i szczęśliwie a teraz "żrą tablicę mendelejewa a marketów " i co? umierają młodo? Otóż średnia długość życia 200 lat temu mężczyzn wynosiła (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

. Natomiast jeśli pracowałaś pieć misięcy i wykorzystałaś 7 dni. Nie wiem jaki masz Staż pracy i od kiedy pracowałaś i czy od poniedziałku do piątku odpisz a CI wytłumacze Damian2 (...)

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

egzaminu adwokackiego z 2015 roku: 1. Umowa przedsiębiorcy ze spółdzielnią jest umową o roboty budowlane, która podlegała by reżimowi ustawy prawo budowlane. Prawo budowlane (...)

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

moją sprawą rozwodową. Od początku było wiadomo, że sprawa będzie trudna, bo chodziło i o orzekanie o winie, i o alimenty dla mnie i dla dzieci, i o to, żeby dzieci zostały (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane Czy praktyka odbyta w czasie studiów inżynierskich(4 rok) i po ich skończeniu ale jeszcze przed studiami magisterskimi, będzie mnie upoważniała (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

kilka lat temu ci rodzice opisali swoim córkom dom w którym mieszkają i w akcie notarialnym jest zobowiązana do służebności i do zapewnienie potrzeb (opał, dowóz do lekarza, opłaty) a do (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

????? kam-raf nic nie zmieni. jestesmy w podobnej sytuacji,mąż ma komornika zabiera mu 60pr.wynagrodzenia i nikogo to nie obchodzi ze mamy male dziecko a drugie niepełnosprawne. dzwoniłam do komornika (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu (...)

Rozwód - dobry adwokat

Rozwód - dobry adwokat

365 228 Zoltanos66 Mi podczas rozwodu bardzo pomogli w Mężczyzna i Rozwód. Specjalizują się w pomaganiu mężczyznom podczas rozwodu i oprócz najlepszych adwokatów mają innych specjalistów (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

zgody absolutnie nie odpowiadasz.Piszą że paragraf 31 i 37 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego a zapominają o paragrafie 41 !!! Ja mam dzięki żonie na razie 3 egzekucje komornicze i (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

obiektu na gruncie zgodnie z art. 43 ust 1 i ust 2 ustawy Prawo budowlane. Według artykułu 30 ustawy z dn. 7 lipca 1994 prawo budowlane zgłoszenie to jest ważne (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)