prawo art.929 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

postarał aby ściągnąć zadłużenie wobec ZUS - u. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia. Eliza Do Marka! Jeżeli jesteś specjalistą od kpc, to przypomnij sobie treść art. 1025 kpc (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

284.zawierajacej postanowienia art 6 dotyczacego tzw.prawo do sadu oczywiscie przed wejsciem w życie Konstytucji z 1997 stanowiacej w art 45 ust 1że każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w SR w K. o przekazanie (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

najemcom potem została babcia.Pytanie brzmi tak czy ma prawo nas wyrzucić bo jest osobą po 70tce i ma różne humory i czasem marudzi że nas przyjeła pod dach i ma do tego prawo mieszka również (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

mnie w przekonaniu iż ten problem powinien być prawnie rozwiązany. Paweł alimenty.pl Zgodnie z art 232 kpc - "strony obowiązane są wskazywać dowody, dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą (...)

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ...

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ...

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ... ...mam problem!!! W art.964kpc [zwolnienie z rękojmi]jest mowa o cenie wywołania, a mianowicie, (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci bez

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

w zazaleniu możliwości wyboru sadu w oparciu o art. 35 KPC W tej chwili sprawa jest już w SR w K., który wlasnie przesłał mi pierwszy list z wezwaniem do uzupełnienia pozwu (przeslanie dowodow, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście czy (...)

Art 995 kpc czy tak można

Art 995 kpc czy tak można

Art 995 kpc czy tak można Czy jeżeli majątek jest współwłasnościom dwóch ludzi, ale nie jest dokładnie powiedziane co jest czyje. Czy sąd nie musi informować drugiego współwłaściciela (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

-pracy.net Napisalam do Super Ekxs.:D Ola.,. prawo-pracy.net Ola to SUPER......(:D TYLKO ZEBY TO WSZYSTKO COSIK DALO..... nuśka prawo-pracy.net Dziewczyny ja juz przestalam z nimi wszystkimi walczyć. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

straszne bolesci kregosłupa gabormar prawo-pracy.net Jak długo można przebywać na zwolnieniu lekarskim? Sylwia prawo-pracy.net czyli moge isc a jak to wyglada ta cala kontrola zusu gosiaczek237 (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

myszunia84 prawo-pracy.net Super strona, szkoda, że na niej pusto...:( Sc prawo-pracy.net urlop wychowawczy nalezy wykorzystac do ukonczenia przez dziecko 4 roku życia :) prawo-pracy.net (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

wierzyciela x, tyle ze juz kasy zabraknie na nie. Według mnie komornik złamał prawo poprzez: naruszenie ustawy o ksiegach wieczystych oraz art. 1025 kpc i jeszcze nie wyłumaczył dlaczego (...)

własna działalność magistra prawa

własna działalność magistra prawa

tzw firma" oczywiscie mozesz rowniez podpisac z osoba prywatna takie zleceani , anajlepiesj o .... stalu zarzad jej wierzytelnosciami i dlugami.. wowczas na podstwie art. 87 kpc napewno sad dopusci

Ściągnięcie alimentów przez komornika

Ściągnięcie alimentów przez komornika

. pensji.A człowiek po rozwodzie też ma prawo ułożyć sobie życie,więc nie gadaj dziewczyno bzdur typu płać i płacz.Kiedyś może spotkać to i ciebie kasiutek może i ma prawo ale ma przede (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

Bezskuteczna egzekucja komornicza alimentów

Bezskuteczna egzekucja komornicza alimentów

to nie obchodzi. Wszyscy każą mi zmienić prawo!!!!!!! sarna witaj. ja na twoim miejscu złożył bym doniesienie karne do prokuratury na zasadzie art. 209KK,dodatkowo złozył bym wniosek do komornika

komentarze  do art.416.1 KPc

komentarze do art.416.1 KPc

komentarze do art.416.1 KPc Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

1

2

3

4

5

...

38