Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obywatelstwo niemieckie24 Czerwca 2002

  niemieckie, ale czy moge równie| zostawic polskie, i czy wogóle mam szanse, moja sytuacja jest nastepujaca, moj ojciec uzyskal obywatelstwo po swojej mamie kiedy jeszcze bylo mozna,z tej strony posiadam (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem27 Maja 2001

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku malzenskiego, lub od (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  od 2 dni i w niedługim czasie mam otrzymywać kuroniówkę.Mam 5 miesięcznego synka i otrzymywałam 3 miesiące macierzyński .Czy w tym przypadku mogę otrzymywać dodatek wychowawczy ?Proszę (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, proszę (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  wyglądać w następujący sposób: otrzymałeś mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeżwości. Przyjmując mandat karny kredytowany zgodziłeś (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?23 Lipca 2013

  dokonania zapłaty kara umowna ) Z przykrością stwierdzamy, iż do dnia dzisiejszego na nasz rachunek bankowy nie wpłynęły środki pieniężne z tytułu kary umownej z zawartej umowy o dzieło : W (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  pod kątem pracownika. Czas spojrzeć z drugiej strony. Rozumie zwolnienie lekarskie w przypadku kiedy ciąża przebiega nieprawidłowo bądź kobieta czuje się naprawdę bardzo źle. Ale nie zdajecie sobie (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?9 Grudnia 2002

  przypada matce. Dziecko już nieco starsze może się wypowiedziec z kim chce być, z mamą czy z ojcem. jadwiga eks żona mojego męża dostaje 900 zł na jedno dziecko, mój mąz obecnie - po redukcji (...)

 • Społeczny kurator sądowy18 Lipca 2003

  inny nadaje się na ta funkcje. Głownie szukam odpowiedzi na pytanie czy rencista może być kur. społ czy nie .? Waldek1603 Renta dowodzi pewnych niedomagań fizycznych-przyznasz??? U mnie w okręgu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  ). Pisemna umowa jest wymagana tylko w przypadku motocykli, ponieważ te nie mają książki pojazdu. (Tak było przynajmniej jeszcze kilka lat temu,kiedy tam mieszkałem). Proszę z ciekawości dać znać, (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane