praca w niemczech po 1 maja 2011 przepisy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest ktoś (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

dobrych prawników. MarPiek [cytat] Piotr - po 1 ? uzbroić się w cierpliwość oraz nadzieję, że uda się odzyskać szmal ;/ Do tego wyposażyć się w dobrą kancelarię, która (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

włocha i chcemy się pobrac w polscew USC.on od osmiu lat mieszka w niemczech i ma tam stały pobyt.po slubie będziemy mieszkac własnie w niemczech i w zwiazku z tym (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rozliczał się z Urzedem Skarbowym w Niemczech. Czy tutaj bedzie wykazywał jakiś dochód tzn. czy Urząd Skarbowy Niemicki informuje Urząd Skarbowy w Polsce o osiaganych dochodach. Czy (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

zarzut, że w umowie jest inna osoba niż w dokumentach pojazdu. Natomiast nabywca pojazdu w Niemczech może odsprzedać pojazd bez dokonania rejestracji. Taka transakcja może nie być (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jezdzil po calej europie w czasie wykonywania " tej pracy " pracodawca nie wyplacal mu w calosci wynagrodzenia po odejsciu gdy kwota urosla do 14 500 zl potracil mu za cos czego moj (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

Mieszkam w de a moja corka w Pl i pobieram w de kindergeld evi alimenty.pl oczywiscie ze jest mozliwe pobierac kindergeld w niemczech Mieszkam tu pracuje i pobieram kindergeld (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Uciążliwi lokatorzy

Uciążliwi lokatorzy

cierpi. U moich sasiadów z góry i z dołu maja też po 2 psy i kiedy ja wracam padnięta z pracy o godz.18 te psy niemiłosierie wyją i szczekają po 2 godziny dziennie.Biegaja jak oszlałe (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

co jakiś czas popijaliśmy piwko. W tym momencie z nieoznakowanego wozu wyłażą 3 pały i mówią że za picie w miejscu pub otrzymamy po mandaciku. Po czym jeden z nich powiedział (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego w wymiarze: 1) 20 tygodni w przypadku przyjęcia jednego dziecka, 2) 31 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia dwojga dzieci, 3) 33 tygodni w przypadku (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

skończyłaś psychologię lub pokrewne to nie ma problemu,ja po prawie piszę to w pięciu zdaniach co jest w)g mojego kierownictwa za mało i zbyt ogólnikowo,może masz jakąś sensowną (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu po (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

technikum... Moi rodzice sa po rozwodzie jakies 4 miesiace w trakcie tego uzgodniliśmy z nimi ze beda dawac mi po 200 zl miesiecznie od rodzica w sumie 400 zl razem. miesciecznie na (...)

alimenty

alimenty

300 do 600 zł sprawa toczyła sie od maja do marca w marcu wplaciłem 600 a w toku sprawy 300 zostanie złozona apelacja czy mam zapłacic wyrównanie od maja czy dopiero po (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

w w/w firmie. radze zwrocic sie do dobrego adwokata, liczyc sie trzeba z wielkimi kosztami, ktore czasami przerastaja w rzeczywistosci stanu majatku do podzialu. zycze powodzenia! (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

, że jest rozwiedziony. Wczoraj wyznał mi, że jednak nie jest rozwiedziony, tylko jest w separacji. Ja jestem w PL, on w TR, wiec wysłał mi te wiadomosc smsem, po tym jak bylam w (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

ułatwić. Po trzecie zamieszkać razem - jeszcze nie sprecyzowaliśmy się dokładnie w tym temacie, ale najprawdopodobniej zamieszkamy na kilka lat u mnie (żyje w Norwegii), a po (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

rzetelnie. Po kilku latach zaszlam w cuaze. Do osmego miesiaca szef zapewnial mnie ze po pol roku normalnie wracacm do pracy i wszystko jest ok. Tuz przez rozwizaniem poinformowal mnie ze jednak (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

się z tego ubezp. z powodu za małej wpłaconej kwoty!!!! Po drugie w ustawie o zasiłkach nie ma informacji, że należy po zakończeniu macierzyńskiego ponownie , w następnym dni (...)

Slub pomiedzy Polka i Arabem

Slub pomiedzy Polka i Arabem

swiete mieso..etc.. i ja i dzieci tylko swiete mieso..po dlugiej klutni ja na to ze w porzadku niech bedzie w domu tylko halal.. potem mowie ze w restauracjach bede jesc co chce.. on (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

:30 na budowę i tak w każdy dzień tygodnia nawet w soboty i w niedziele. Żona w tym czasie urodziła drugie dziecko. Po 3 latach takiej harówki wprowadziliśmy się. Przez (...)

1

2

3

4

5

...

36