praca w niemczech 1 maja 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest ktoś (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

Mieszkam w de a moja corka w Pl i pobieram w de kindergeld evi alimenty.pl oczywiscie ze jest mozliwe pobierac kindergeld w niemczech Mieszkam tu pracuje i pobieram kindergeld (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

dobrych prawników. MarPiek [cytat] Piotr - po 1 ? uzbroić się w cierpliwość oraz nadzieję, że uda się odzyskać szmal ;/ Do tego wyposażyć się w dobrą kancelarię, która specjalizuje (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

włocha i chcemy się pobrac w polscew USC.on od osmiu lat mieszka w niemczech i ma tam stały pobyt.po slubie będziemy mieszkac własnie w niemczech i w zwiazku z tym (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja (...)

Od 1 maja 2011 - praca w Niemczech i Austrii

Od 1 maja 2011 - praca w Niemczech i Austrii

Od 1 maja 2011 - praca w Niemczech i Austrii Od 1 maja Niemcy i Austria w otwierają swoje rynki pracy dla Polski i 7 innych krajów (Słowacji, Słowenii, (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

umowę na 1/2 etatu na 3 m-ce, a pracowała na cały etat, w między czasie zaszła w ciąże a umowa wygasła 01.10.2010 i nie chcą jej przedłużyć na pełny etat. co w takiej sytuacji (...)

Uciążliwi lokatorzy

Uciążliwi lokatorzy

robi to samo trzaska młodkeim w podłoge jak jej syn skacza ino slychac łup łup łup po nocach bachor sie budzi bo chce sie bawic dodam ze to 2 w nocy a na czym polega jego zabawa>>. mamusia (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

ZLEGALIZOWANE W POLACE:W POLSCE MAM MELDUNEK STALY;MIESZKAM W NIEMCZECH:OJCIEC DZIECKA MIESZKA W POLSCE;ALE OD 20-TU LAT PRACUJE ZAGRANICA-OBECNIE W DANI NA PAPIERACH:ZALEGLOSCI (...)

Slub pomiedzy Polka i Arabem

Slub pomiedzy Polka i Arabem

mu sie nie bedzie podobalu to mi powie ale gdybysmy pojechali do jego kraju to inne ubieranie... nie akceptuje pojecia Boga Trojjedynego nawet jesli opisac mu to na matematyce 1x1x1=1 oraz 1+1+1=3. (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

, myslec o dziecku teraz, jutro i za 10 lat w kazdym dniu wracajac z pracy w domu czeka druga "praca" - a nie tylko pare setkek miesięcznie przelewem. dziecko , to nie osobodzień w (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

nie powiedziała w prost tylko sąsiadom a mi nadal słodziła że chętnie zostanie z dziecmi jak ja mam coś do załatwienia.reszte opisze w skrócie ..po jakimś czasie jej starszy syn pijany (mieszka (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

praca jako spoleczny kurator sadowy w lublinie czy moze ktos sie orientuje w tym temacie prosze o inf. meggi u mnie jest podobnie ze stawkami:(Co gorsza wiem z cala pewnoscia, ze w (...)

Praca w Niemczech 2011 - zarobki

Praca w Niemczech 2011 - zarobki

Praca w Niemczech 2011 - zarobki witam. czy ktoś wie, czy po otwarciu rynku pracy od maja 2011 zarobki dla Polaków będą takie same jak aktualnie obowiązujące w (...)

alimenty

alimenty

od obywatela tego kraju. elpasonaso Może zażądać , ale musi wykazać, ze znalazła się w niedostatku. Może żądać tylko w ciagu 5 lat od orzeczenia rozwodu, w wyjątkowych przypoadkach (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

w w/w firmie. radze zwrocic sie do dobrego adwokata, liczyc sie trzeba z wielkimi kosztami, ktore czasami przerastaja w rzeczywistosci stanu majatku do podzialu. zycze powodzenia! (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

dla niej fotelika i zamierzal znowu wozic ja w foteliku dla malutkich dzieci w ktorym z trudnoscia sie zapinala w pasy i miala problemy z oddychaniem. zaczelam sie orientowac, ze cos jest nie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego w wymiarze: 1) 20 tygodni w przypadku przyjęcia jednego dziecka, 2) 31 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia dwojga dzieci, 3) 33 tygodni w przypadku (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

religii,otoz w moim przypadku moj maz nie jest muzulmaninem,chcialby azeby dzieci same zdecydowaly w przyszlosci co chca wyznawac i ja na to w pelni przystaje, jednakze ustalilismy dopoki samo (...)

1

2

3

4

5

...

8