praca na emeryturze po 01.01.2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

samochód przepisał na ojca, pracuje na czarno, wynajmuje mieszkanie. Zostawił potężne obciążenia na domu (niespłacona hipoteka po jego kredycie na firmę). Jakie (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

Jestem na emeryturze, oprócz tego pracuję na umowie o pracę na czas określony na pełnym etacie tj. 40 godzin tygodniowo.Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego należy mi się (...)

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

niego po różne zaświadczenia gdy chcę coś załatwic. nie jesteśmy razem 2,5 roku , od tewgo czasu mam zasądzone alimenty na 2 dzieci. od roku pracuję na pół etatu,am 650 zł na (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

starszym gościem i 6 lat po rozwodzie, nie było problemów póki Miałem siły i pracowałem ....Wyrok rozwodowy z orzeczeniem winny po obu stronach, w wyroku rozwodowym,Me alimenty opiewały na (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zajdzie konieczność pójść do lekarza czy tez do szpitala (odpukać) czy powinna sie zaraz po wygasnięciu umowy zarejstrować w urzędzie pracy czy dopiero po tym jak skończy sie zasiłek czy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

nie wyrejestrowała się i na nowo nie zgłosiła się. Od razu po macierzyńskim miała opiekę na dziecko. Ona jednak pierwszą składkę za 1 msc po macierzyńskim zapłaciła bez (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

gminy, czy charakter pracy? z niecierp;iwością czekam na odzew, pozdrawiam ciepło, bo u mnie okropnie zimno, jak na koniec maja ;) paulina Jestem już po teście!!!! Test dotyczył Unii (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

wiedzy i zgody dużych kredytów w kilku bankach na emeryturę 1400zł po próbie samobójczej jest na terapij,a długi na pewno jeszcze rosną ma zaległości w spłatach.Czy banki (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

pracy się wyśmiewa,bo jego praca to praca itp.a po każdej awanturze mówi,że mnie kocha i jak gdyby nigdy nic ma ochotę na seks.To jest okropne,mam dość,to nienormalny facet.Twój (...)

Chcę się rozwieść

Chcę się rozwieść

po rozwodzie, jego żona nie mogła mieć dzieci, zdecydowali się na adopcję i po podpisaniu papierów poszła do innego, zależało jej tylko na podpisaniu papierów. Wiem że jak (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

zarabia 2100 netto,ale na pasku na renke dostaje 1300 niekiedy 1200. POWODEM WYPROWADZKI MEZA BYŁO TO ZE MAZ ROMANSOWAŁ Z KOBIETAMI NA CZATACH I OGULNIE NA INTEENECIE,SPOTYKAŁ SIE (...)

praca po emeryturze.

praca po emeryturze.

praca po emeryturze. za niedlugo odchodze an emeryture, mysle by zaczac pracowac by sobie jakos dorobic , pytanie czy mozna elgalnie pracowac i pobierac emeryture? tzn ile moge zarobic maxymalnie (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

mineralow oraz filie swej kancelarii na Slasku Opolskim. Ow adwokat na terenie Bonn zatrudnial dwie sekretarki mowiace po polsku a na terenie Polski zalatwial obywatelstwa niemieckie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ALE MOJE DROGIE KOLEZANKI SAMA SWIATA NIE ZAWOJUJE I odpuszczam :(( wszystkie jestescie madre tutaj na tym forum...kazda popisze to co jej na sercu lezy i tyle...a mi sie juz nie chce i szukam

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wytrwała w tym związku. Ja na twoim miejscu dawno rzuciłbym męża podał o alimenty na dzieci i siebie. Szkoda Ciebie dla takiego faceta odzyskaj wolność dla siebie samej i dzieci a na (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

szanse na przysadzenie alimentow na moją rzecz i czy jest sens narażać sie na ewentualne ryzykowne dla mnie posunięcia męża? (paranoja) Ja zwolnił bym się z pracy na jego miejscu. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

imienne na siebie.Było pieknie póki trwał remont i troche po nim;cóz nagle po 2-ch latach stwierdziła ze sie odkochała i slubu na pewno nie będzie. I teraz mam dylemat czy moze (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

podpisanie umowy, jak uzgodniliśmy na pełen etat. po 3 miesiącach wreszcie przyniósł umowę..ale na pół etatu.. no i podpisałem, była na czas określony. umowa wygasła i znów (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

. W ciągu tych lat: 3 lata spędziłam na urlopie wychowawczym, 6 lat pracowałam na pół etatu, a od września 2009 zatrudniona jestem na cały etat, lecz po przepracowaniu 3 misięcy (...)

alimenty od rodziców ojca?

alimenty od rodziców ojca?

kroku-bo to draństwo!!!! megan do x alimenty.pl akurat ja wystąpiłam do sądu o alimenty od byłych teściów, a na sprawie sądowej usłyszałam od nich, że oni chcą i będą na dziecko płacili, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

znajdziesz? Oddajmi.pl działa na terenie całej Polski! Po prostu odwiedź nas na www.oddajmi.pl oddajmi witam.jestem z woj.zach-pomorskiego na moich dwoch działkach budowlanych jest (...)

spłata pożyczki w banku po zmarłym 7 lat temu chorym psychicznie bracie

spłata pożyczki w banku po zmarłym 7 lat temu chorym psychicznie bracie

pożyczki, zaciągniętej w 2010 r. przez jego brata, który zmarł w 2011 r. Było tego z odsetkami około 30 tys. złotych. Mąż prawie zawału dostał, jesteśmy obydwoje na emeryturze. (...)

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

to ja się na żartach nie znam. No na takich się nie znam jak się kogoś traktuje jak śmiecia. Byliśmy małżeństwem 10 lat. Zaraz po ślubie poszliśmy "na swoje" bo teściowa (...)

Praca na emeryturze - jak to wygląda z obecnymi emeryturami?

Praca na emeryturze - jak to wygląda z obecnymi emeryturami?

Praca na emeryturze - jak to wygląda z obecnymi emeryturami? Witam, moja mam przeszła, jako pielęgniarka na emeryturę w wieku 60 lat. To było na chwile przed tą emeryturą (...)

Problem z dzialalnoscia gospodarcza-szukam prawnika

Problem z dzialalnoscia gospodarcza-szukam prawnika

, a następnie na przedwczesnej emeryturze. Nie pozwolono mi pracować na swojej działalności, ani nie dano mi możliwości wypracowania wieku emerytalnego. Sądownictwo jest wybiórcze; niektóre (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

sytuacjach.Oczywiście jeżeli jestem na posiedzeniu do tego staram się nie dopuścić,ale..nie zawsze mogę być. Tak na marginesie dodam,że przedstawiciel Biura Rzecznika uważa,że na (...)

Rozwód

Rozwód

małżeństwa z majątku wspólnego lub majątku odrębnego męża?" to mieszkanie jest spółdzielcze na mojego nieżyjącego teścia oraz na męża - On widnieje w umowie i na męża są (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

od 18.05 do 18.08 bylam na okresie probnym i teraz jestem na umowie na 2 lata i chce zmienić prace złożyć wypowiedzenie-wiec ile dokladnie nalezy mi sie urlopu za okres od 18.05 do 10.09 (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

alimentów od ojców jest na poziomie 11%, co oznacza, że matki naprawdę muszą radzić sobie same. I nie mają szans na kredyty. Podobno praca w domu została oficjalnie wyceniona na (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

sprowadzeniem ich tutaj i jak to może wyglądać ze strony prawnej. Jeśli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o odpowiedź na forum lub na maila: WidgetSFOR@gmail.com A tak nawiasem (...)