pozew z art 887 kpc w powiazaniu z art.902 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

, pomimo częściowo błędnego uzasadnienia, skargę kasacyjną należało uznać za nieuzasadnioną, co mając na względzie, jak również treść art. 398[14] w zw. z art. 13 § 2 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

. Zaczęliśmy się dogadywać, ja postanowiłam wyjechać za granicę z moim obecnym mężem, a dziecko z pierwszego małżeństwa zostało z ojcem (czyli z byłym). Teraz ja płace (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

poszukuję prawnika w województwie świętokrzyskim, który ma doświadczenie w egzekwowaniu od PZU wyższych polis posagowych. Niedawno otrzymałam pismo od PZU w związku z polisą (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

czy mam szanse z powrotem zameldowac sie w domu rodzinnym. Dziekuje uprzejmie. qwertyx Witam Ja zarabiam 1000zł i mam własne mieszkanie w którym mieszkam z 2 dzieci w wieku (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

rozumiem Twój problem i doskonale wiem jakie są koszty utrzymania w Warszawie. Byle kawalerka kosztuje 800-1000, w ktorej przeciez nikt Cie nie zamelduje. Nie mozesz w zwiazku z tym (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Socjologii prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego kpc Zgadzam się z panem w całej rozciągłości. Wg mojej oceny osoby które wierzą w sprawiedliwość polskich sądów to ta część (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 ust.1 ustawy (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC) Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu A. z odległego (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

zgodnie z treścią art.23 1 kpc odnośnie zgłoszonego żądania ustalenia stosunku pracy i w zgodzie z przepisami o tzw. najniższym miesięcznym wynagrodzeniu brutto /obecnie (...)

zniewaga na portalu społecznościowym

zniewaga na portalu społecznościowym

miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W (...)

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc Żona na podstawie nieważnego postanowienia SO wniosła do komornika o ściąganie alimentów w kwocie większej niż wynikało z nowego postanowienia SA.Wszystkie (...)

art. 1026 § 2 kpc

art. 1026 § 2 kpc

takiej samej kolejności jak zrobił to komornik (zakładam, że komornik zaliczał ściągnięty dług od dłużnika zgodnie z art. 1026 § 2, tj. w pierwszej kolejności na koszty postępowania, (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

wykonawczego, a następnie egzekucja ta została umorzona z powołaniem się na art. 823 k.p.c., to stosując w oparciu o art. 13 § 2 k.p.c. przepis art. 182 § (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

organizacje ,która walczyłaby z tą patologią w polskim prawie . beta alimenty.pl Nie miałem nigdy problemów z komornikiem, ale ja moją żonę załatwiam w inny sposób: 1. Ustaliliśmy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

marcu. W sierpniu przyszła odpowiedź z Niemiec, że zaczynają szukać dłużnika. W grudniu przyszło pismo, że został znaleziony. Po wyciągnięciu wszystkich odpisów złożyłam w (...)

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

Policji u pracownika stacji podczas rozmowy z Policją na miejscu zdarzenia, po skorzystaniu przeze mnie z myjni. II. Stan prawny: 1. Podstawą dochodzenia odszkodowania są: Art. 415., Art. (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

, stac ja na utrzymanie dziecka) (dezire27) - zgodnie z art 142 KRiO oraz Art. 754 KPC, możesz wystawić pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na siebie, gdyż dziecka jeszcze (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się do powstania (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

pracy stalej i bezdomny ,a fakt jet taki utrzymuje sie z robot sezonowych i mam zasadzone 500zl alimentow w zwiazku z ciezka moja sytuacja co mam zrobic by muc w chwili obecnej zawiesic (...)

Dłużnik Rzeczowy | Windykacja nieruchomości | Zbycie nieruchomości | Upadłość konsume

Dłużnik Rzeczowy | Windykacja nieruchomości | Zbycie nieruchomości | Upadłość konsume

odpowiedzialności należności głównej tylko do nieruchomości? Czy koszty egzekucji nie powinny być także ograniczone? (W myśl Art. 319. KPC, Art. 13. kpc (§1 i §2), (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3 Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem (...)

1

2

3

4

5

...

14