Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porozumienie stron10 Lipca 2006

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu pracodawcy porozumienie stron czy może (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia12 Lutego 2014

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten rodzaj umowy został mi polecony w związku z tym, (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron9 Maja 2013

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim lub na L4. Jeśli będę (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę18 Lipca 2012

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której pracodawca zgodził się zmienić tryb rozwiązania umowy o (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy3 Sierpnia 2010

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe wypowiedzenia lub porozumienie stron jednocześnie (...)

 • wyrok a nieplacenie alimentow10 Sierpnia 2004

  Wyrokiem sadowym placilem kiedys alimenty w wysokosci zasadzonej (mianowicie 1000 zl), od kilku lat place mniej, okolo 200 zl, pomimo ze caly czas jest w mocy wyrok 1000 zl (sprawa o obnizene jest nadal w toku). (...)

 • porozumienie stron a zasiłek dla bezrobotnych22 Sierpnia 2013

  Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Doczytałam, że aby przysługiwał mi zasiłek na (...)

 • Świadczenia przedemerytalne - upadłość i porozumienie stron27 Marca 2012

  Sytuacja ------------------------ Firma ogłasza upadłość i podlega likwidacji. Nie jest to spółka. Jest to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe. Pracodawca proponuje pracownikowi rozwiązanie umowy o pracę (...)

 • "Anulowanie" porozumienia stron - groźba? + posługiwanie się cudzymi danymi w mailu2 Października 2012

  Witam wszystkich! Z góry przepraszam, jeśli mylę działy ale ten wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Od początku: pracowałem prawie 2 lata w firmie X, zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas (...)

 • Proszę o pomoc w rozwiązaniu umowy o pracę11 Marca 2013

  Witam Pracuje w zakładzie który jest w upadłości likwidacyjnej. Z racji że atmosfera na zakładzie się zagęszcza a płace są coraz gorsze chciałbym opuścić ten zakład. Posiadam umowę o prace na czas (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane