polska firma w niemczech po 1 maja 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

dobrych prawników. MarPiek [cytat] Piotr - po 1 ? uzbroić się w cierpliwość oraz nadzieję, że uda się odzyskać szmal ;/ Do tego wyposażyć się w dobrą kancelarię, która (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest ktoś (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

zarzut, że w umowie jest inna osoba niż w dokumentach pojazdu. Natomiast nabywca pojazdu w Niemczech może odsprzedać pojazd bez dokonania rejestracji. Taka transakcja może nie być (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

sytuacja bo godzine przed otrzymaniem mandatu bylem ubezpieczyc samochod w dokumenty z pospiechu zostawilem w firmie i ruszylem samochodem w trase bo sie spieszylem, dowod na to mam a firma (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód miał (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rozliczał się z Urzedem Skarbowym w Niemczech. Czy tutaj bedzie wykazywał jakiś dochód tzn. czy Urząd Skarbowy Niemicki informuje Urząd Skarbowy w Polsce o osiaganych dochodach. Czy (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

Mieszkam w de a moja corka w Pl i pobieram w de kindergeld evi alimenty.pl oczywiscie ze jest mozliwe pobierac kindergeld w niemczech Mieszkam tu pracuje i pobieram kindergeld (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

włocha i chcemy się pobrac w polscew USC.on od osmiu lat mieszka w niemczech i ma tam stały pobyt.po slubie będziemy mieszkac własnie w niemczech i w zwiazku z tym (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

co jakiś czas popijaliśmy piwko. W tym momencie z nieoznakowanego wozu wyłażą 3 pały i mówią że za picie w miejscu pub otrzymamy po mandaciku. Po czym jeden z nich powiedział (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

w momencie otrzymania faktury widzimy czy są jakieś dopłaty a nie tak jak tutaj po 3 lub 4 miesiącach. W firma UPS wystawia faktury raz w miesiącu. szybki2012 czy ktoś (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

ułatwić. Po trzecie zamieszkać razem - jeszcze nie sprecyzowaliśmy się dokładnie w tym temacie, ale najprawdopodobniej zamieszkamy na kilka lat u mnie (żyje w Norwegii), a po (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pomocnych wyjaśnień. adrimb Bardzo dziękuję za dotychczasowe informacje. Ale oczywiście mam kolejne pytania: 1. Czy w każdym przypadku kobiecie będącej w ciąży przysługują w (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

w celu osiągnięcia pożądanego celu. Szantaż , nagrywanie rozmów jest karalne, jedynie perswazja jest dopuszczalna w polskim prawie. antykruk W 2001 roku nie opłaciłem rachunku za komórkę. (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, z jakich przyczyn popadli w niedostatek. Niemniej ustawodawca dla osób, które znalazły się w tego rodzaju sytuacjach również pozostawił furtkę w dodanym przez ustawę nowelizacyjną (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

drogach, to dlaczego nie po wszystkich??? Piotr W tym co robię jestem dokładnie taki jak ty JARO może tylko nie palę skretów ale te sobie coś wezmę 4-5 razy w roku w zależności (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

po 2 nękali po 3 ujawnili dane osobowe osobie postronnej i po 4 podali nieprawidłową kwotę zadłużenia w celu wyłudzenia pieniędzy za skierowanie sprawy do sadu w związku (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

w w/w firmie. radze zwrocic sie do dobrego adwokata, liczyc sie trzeba z wielkimi kosztami, ktore czasami przerastaja w rzeczywistosci stanu majatku do podzialu. zycze powodzenia! (...)

alimenty

alimenty

300 do 600 zł sprawa toczyła sie od maja do marca w marcu wplaciłem 600 a w toku sprawy 300 zostanie złozona apelacja czy mam zapłacic wyrównanie od maja czy dopiero po (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

zeby odebrac ojcu prawa rodzicielskie i w jakim sadzie ? ja mieszkam od kilku lat w holandii i nie bardzo znam sie na sadach w polsce. czy moze ktos pomoc? dzieki costa Ja też mam zamiar wystąpić (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

lata nic się nie działo. Odezwała sie firma raport oczywiście nakaz zapłaty przez sąd z lublina łącznie z kosztami sądowymi 470zł wariant 1 rozłożęnie na raty 507wariant 2 . Wpłaciłem (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

technikum... Moi rodzice sa po rozwodzie jakies 4 miesiace w trakcie tego uzgodniliśmy z nimi ze beda dawac mi po 200 zl miesiecznie od rodzica w sumie 400 zl razem. miesciecznie na (...)

1

2

3

4

5

...

33