podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne 2011 rok Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! Ile wynosza składki (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 ZŁ NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 ZŁ NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400ZŁ?JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.UMOWE (...)

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

kwartale 2010 r. Wynagrodzenie to wyniosło 3605,74 zł. Na bazie tej kwoty obliczamy podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne na cały 2011 (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

reszty społeczeństwa. Bo to nie ZUS wam płaci, to reszta tych, która zapieprza i odprowadza na was pieniądze. Trudno, jak was nie stać na kolejna dzieci, to nie powinnyście się na nie (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

) podstawę wymiaru i kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, 6) informacje niezbędne do uznania okresów pracy za okresy pracy górniczej, 7) rodzaje i okresy przerw w opłacaniu (...)

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

wymiaru. Przyjmijmy więc, że średnio będzie to 33,66 zł. Na koniec zostaje składka na ubezpieczenie zdrowotne, które wylicza się w oparciu o przeciętne miesięczne wynagrodzenie (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani (...)

podstawa składki zdrowotnej 2011

podstawa składki zdrowotnej 2011

podstawa składki zdrowotnej 2011 Jaka jest kwota podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, skąd się bierze i jak się ją ustala? Czy (...)

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011 Witam Mam pytanie w roku 2011 jaka składa ubezpieczeniowa obowiązuje?Z góry dziękuję za wszelkie informavje na ten temat Podstawa (...)

zus składki

zus składki

zus składki Wysokość składek wynosi: * 19,52 % podstawy wymiaru - na ubezpieczenie emerytalne * 6,00 % podstawy wymiaru - na ubezpieczenia rentowe * 2,45 % podstawy (...)

Składki ZUS w 2011 roku znacząco wzrosną ??

Składki ZUS w 2011 roku znacząco wzrosną ??

składek jest pokłosiem zwiększenia minimalnego wynagrodzenia za pracę (z 1317 zł w 2010 roku do 1386 zł w 2011 roku). W konsekwencji zwiększy się z podstawa wymiaru preferencyjnej (...)

ZUS 2011 - zmiany ?!

ZUS 2011 - zmiany ?!

ZUS 2011 - zmiany ?! Jakie obowiązki ciążą na płatniku składek na ubezpieczenia społeczne? Jakie składki wynagrodzeń pracowników są wyłączone z podstawy wymiaru składek (...)

Pilne!! ZUS każe mi zapłacić podwójnie za ubezpieczenie zdrowotne!!

Pilne!! ZUS każe mi zapłacić podwójnie za ubezpieczenie zdrowotne!!

samozatrudniająca się. W sierpniu zeszłego roku dostałam pracę na 1/4 etatu u rodziny której pomagam z rachunkowością. Ponieważ przebywam na terenie Polski to mogę mieć jedno ubezpieczenie (...)

podstawa naliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne na 2011

podstawa naliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne na 2011

podstawa naliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne na 2011 Witam jaka jest podstwa na składki zrowoten w roku 2011?Z góry dziekuje za pomoc

zus podstawa  stawki na ubezpieczenie zdrowotne 2011 rok

zus podstawa stawki na ubezpieczenie zdrowotne 2011 rok

zus podstawa stawki na ubezpieczenie zdrowotne 2011 rok Witam Ile wynoszą stawki na ubezpieczenie w roku 2011?Z góry dziękuję

Wezwanie do uregulowania zaplaty za ubezpieczenie spolecznie i zdrowotne

Wezwanie do uregulowania zaplaty za ubezpieczenie spolecznie i zdrowotne

zwolniony z pracy gdzie posiadałem umowę o pracę i gdzie były odprowadzane pełne składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W między czasie pracowałem w drugiej firmie, gdzie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

kilku miesiącach sami wystawili mi pismo, że rozkładają dług na raty. Z tym, że ja wpłacałam wszystko na konto TP, nie na ich ponieważ nigdy nie dostałam informacji z TP, że mój (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

o pomoc!!!! poszkodowana prawo-pracy.net mam pytanie umowe mialam na pol etatu a w rzeczywistosci pracowalam od 8-10 godzin dziennie od poniedzialku do piatku po 6zl na godzine ale na liscie (...)

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

że pan Y przestanie płacić raty kredytu. Ale gdy przyszedł czas, że skończył się limit na karcie kredytowej i Pan Y spóźniał się ze spłatą raty mojego kredytu, to wtedy musiałam przejść (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

dużego ZUSU a pieniądze które dostaną były wypłacone w sposób legalny, na nich a nie z mojej kieszeni bo to wtedy zwiększy mój dochód. Na jakiej zasadzie można im wyopłacić, czy da coś (...)

Składka zdrowotna a likwidacja działalności

Składka zdrowotna a likwidacja działalności

; Trzeba tylko pamietać , że kwota składki na ubezpieczenie zdrowotne , o którą zmniejszqa się podatek, nie może przekroczyć 7,75% podstawy wymiaru tej składki !!! źródło (...)

stawki zus w 2011, bardzo wzrosną?

stawki zus w 2011, bardzo wzrosną?

składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe dla osób przebywających na urlopie wychowawczym. Składki emerytalno-rentowe za te osoby do końca 2011 r. nalicza się od podstawy (...)

Składka na ubezpieczenie społeczne

Składka na ubezpieczenie społeczne

jest wiedzieć, czy przejdę na emeryturę w Chinach, czy też nie. Moja praca opłaca prywatne ubezpieczenie zdrowotne, więc część składek na ubezpieczenie społeczne (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

opłacać wyłącznie skladki zdrowotne. Gdyby pan musiał odrpowadzać składki na emeryturę, rentę, wypadkową i składki zdrowotne, to mógłby pan skorzystać z umorzenia. Innymi (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

przebywam aktualnie na urlopie wychowawczym, ale bezpłatnym... szukam już ze 2 godziny i nic... (alicja) Alicjo mam taka ustawę. Składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe osób przebywających (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy okres (...)

podstawa wymiaru składki zdrowotnej na 2011 rok

podstawa wymiaru składki zdrowotnej na 2011 rok

podstawa wymiaru składki zdrowotnej na 2011 rok Witam Czy wie ktos może ile wynosi podstawa skłądki zdrowtnej na rom 2011?Będę wdzieczny za wszelkie (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pracy na umowę zlecenie. Zachorowałem na początku listopada i jestem teraz na chorobowym w zakładzie 1 wypłacono ni za 33dni choroby i druga firma tez a teraz jak ma mi wypłacac zus (...)

obliczanie pensji brutto-netto

obliczanie pensji brutto-netto

chorobowe wynosząca 2,45% Oprócz tego, do pewnych świadczeń na rzecz ZUS zobowiązany jest również pracodawca, na którym spoczywa obowiązek zapłacenia następujących składek: a. Składka (...)