podstawa wymiaru emerytury w 2011 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Emerytury 2011 - podstawa wymiaru emerytury 2011

Emerytury 2011 - podstawa wymiaru emerytury 2011

Emerytury 2011 - podstawa wymiaru emerytury 2011 Witam. chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób obliczyć podstawę emerytury w aktualnym roku, (...)

wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!

wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!

wojsku, * wskaźnik wzrostu emerytury za każdy rok służby ponad limit stażu, * podstawa wymiaru emerytury i specjalnych dodatków oraz uprawnień w służbach mundurowych.

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

przedsiębiorców Składki ZUS-owskie odprowadzane przez pracodawców na rzecz pracowników w 2010 roku wynoszą kolejno na fundusz: * emerytalny ? 19,52% podstawy wymiaru * rentowy ? 6% podstawy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Składki ZUS w 2011 roku znacząco wzrosną ??

Składki ZUS w 2011 roku znacząco wzrosną ??

składek jest pokłosiem zwiększenia minimalnego wynagrodzenia za pracę (z 1317 zł w 2010 roku do 1386 zł w 2011 roku). W konsekwencji zwiększy się z podstawa wymiaru (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

, ze trzeba wypełnić kilka dokumentów i wpłacić 850 pln wpisowego. Zrezygnowałem z tego, bo uważałem, że opłata jest zbyt wygórowana. W lutym 2011 r. otrzymałem pismo ze spółdzielni, (...)

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

obliczonego poprzednio. W przypadku gdy zachodzą przesłanki do ponownego ustalenia emerytury lub renty (w myśl art. 110 ustawy 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

kwartale 2010 r. Wynagrodzenie to wyniosło 3605,74 zł. Na bazie tej kwoty obliczamy podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne na cały 2011 rok. Podstawa tego ubezpieczenia (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

obowiązującym w danym zawodzie lub służbie albo innej pracy zarobkowej, bądź, jeśli jest osobą niepełnosprawną, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia co najmniej w połowie tego wymiaru (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

interesowało mnie tak bardzo, czy mam w/w. dokumenty i własnie w czerwcu sie rozchorowałam, pisemnie monituje pracodawce o wystaiwnie dokumentów RMUA co więcej nie mam aktualnej pieczatki (...)

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

podstawa naliczania składek w 2011 r. wynosi więc 2015,40 zł. Przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności przedsiębiorcy mogą skorzystać z tzw. ulgi składkowej. Dla tej grupy (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. W (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

L4 - podstawa wymiaru

L4 - podstawa wymiaru

właściwej kwoty. Pytanie zatem brzmi co w tym wypadku stanowi podstawę wymiaru(jak ZUS liczy zasiłek w tym wypadku) i jak powinien zostać rozliczony przełom roku 2016\2017. Okres od (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód miał (...)

platnosci alimentacyjne

platnosci alimentacyjne

, jeszcze w grudniu oddala sprawde do komornika informujac go , ze jestem bogatym czlowiekiem , mam emerytury 3500 zl. i zarabiam 3-4 tys. euro miesiecznie !( smiech), pomimo , ze zaplacilem rowniez (...)

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

kwartału 2010 roku, włącznie z wypłatami z zysku. GUS powinien podać tę kwotę pod koniec stycznia 2011 roku. Podstawa wyniesie 9 proc. od 75 proc. ujawnionej sumy. Po podliczeniu wszystkich (...)

Od 14 maja 2011 - strefa ruchu na drogach osiedlowych - ZA CO MANDAT ??

Od 14 maja 2011 - strefa ruchu na drogach osiedlowych - ZA CO MANDAT ??

włączonego światła (100 złotych). PODSTAWA PRAWNA: 1. Rozporządzenie ministra infrastruktury z 28 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

NIEOKREŚLONY, A W DRUGIM NA 10/18 I MAM UMOWĘ NA CZAS OKREŚLONY. CZY MOGĘ WZIĄĆ URLOP WYCHOWAWCZY W ZAKŁADZIE, W KTÓRYM MAM UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY I PRACOWAĆ U TEGO PRACODAWCY (...)

stawki zus w 2011, bardzo wzrosną?

stawki zus w 2011, bardzo wzrosną?

stawki zus w 2011, bardzo wzrosną? Jakie będą te stawki? bardzo wzrosną? ma ktoś jakieś informacje? Od 1 stycznia 2011 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 1.386 (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833. Praca w maglu elektrycznym moze byc uznana za pracę w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011 Witam Mam pytanie w roku 2011 jaka składa ubezpieczeniowa obowiązuje?Z góry dziękuję za wszelkie informavje na ten temat Podstawa na rok (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

zasłużył na ich pomoc i przyznanie mu alimentów byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego; legate Przesłanką do płacenia alimentów na rodziców (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ubiera dzieci ani mnie,siebie tez nie ubiera.Jeśli chodzi o mnie i o dzieci pomagają mi rodzice(ubieraj nas itd.)sypiamy osobni tzn.ja w pokoju z dziecmi a mąż w swoim pokoju.Współżyjemy ze (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

wychowawczych, lub pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości Budżet Państwa za pośrednictwem ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 paźdxiernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń (...)

1

2