podstawa prawna art.527 1 pkt 1 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dodatkowe: Odpowiedź: Podstawa prawna: Art. 118 kodeksu cywilnego. 1. Datę przedawnienia liczymy od daty wymagalności tzn. od następnego dnia w którym dana faktura miała być zapłacona (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

? (gregman) Według mnie, raczej nie. Ale, czy mógłbyś podać, jaka była podstawa prawna i naruszenie, jakich obowiązków służbowych Ci zarzucono? Jakie było uzasadnienie? marek art (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

. 306 § 1, może wnieść akt oskarżenia określony w art. 55 § 1 - o czym należy go pouczyć. § 3. W razie wniesienia przez pokrzywdzonego aktu oskarżenia prezes sądu przesyła (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Konstytucyjnego K 42/02 .Państwo Polskie posiada od roku 1997 Konstytucje RP. i w zapisie jasno okresla że art 58 konstytucji 1. Kazdemu zapewnia sie wolność zrzeszania się , oraz art (...)

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

???????????????????????????????????????????????????? JapanCert?IT????????????????????????????? ??????? ????3????Box Office Mojo???1??80?????1,522??????????????????????????????????????3?????645?7,000????5

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie (...)

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

- art.53$1 pkt.1lit.b k.p. art.52 $1 k.p. . Dnia 16.10.2006 r. przeszłam na rentę chorobową. Ustnie zwracałam się o wypłatę odprawy, przedkładając ksero (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

rozliczane są według art. 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych : Art. 41 1. Osoby fizyczne będące przedsiębiorcami oraz osoby i jednostki organizacyjne nie mające osobowości (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca (...)

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

a jedynym warunkiem jest zgłoszenie go na piśmie pracodawcy na tydzień przed planowanym terminem skorzystania z urlopu. PODSTAWA PRAWNA Został on wprowadzony Ustawą z dnia 6 grudnia 2008 (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej nie ma dodatków

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

likwidacji ulega tylko jedna z wielu jednostek organicacyjnych Izby Celnej , w krórej jestem zatrudniona? Czy w tym zakresie (ochrona przedemerytalna) obwiązują przepisy kp, skoro ta sytuacja prawna (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o której mowa w art. (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

? nazwisko, pkt. 12 ? pierwsze imię, pkt. 13 ? data urodzenia, pkt. 14 ? PESEL, pkt. 15 ? kraj, pkt. 16 ? województwo, pkt. 17 ? powiat, pkt. 18 ? gmina, pkt. (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

), strażakom przysługują również rownoważniki pieniężne za remont mieszkania (art. 77 ust. 1) albo za jego brak (art. 78 ust. 1). Skoro zatem prawo do ww. równoważników nie (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

chorująca i słabowita Polka nagle po wyjeździe do UK cudownie zdrowieje. Wiesz dlaczego? Bo tam nie płacą 100% wynagrodzenia w ciąży. Cała tajemnica. marysia Już odpowiadam na Twoje pytania: 1) (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

zasiłek dla bezrobotnych????????????????????????? Mama strąciła pracę nie ze swojej winy, tylko z winy samej firmy, firma upadła. michal84 bezrobotny - oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 (...)

Odebranie praw

Odebranie praw

, czy w orzeczeniu sądu opiekuńczego jest różna podstawa prawna do zmiany takiego orzeczenia, podejrzewam, że w Pani przypadku zostało to zawarte w wyroku orzekającym rozwód. W związku z (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

wyjątków wymienionych w art. 23 pdof lub art. 16 pdop, a następnie zaksięgować, uznając go za koszt uzyskania przychodów (lub zaliczając go do innej grupy wydatków). Niestety takie postępowanie (...)

1

2

3

4

5

...

17