podatki od spadku144 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


spadek

spadek

to zapłaceniem podatku od spadku? Z góry dziękuję za informację ania33z Witam! Mam pytanie, 6 miesięcy temu zmarł mój teść, który nie zostawił po sobie testamentu. Mój mąż ma starszą (...)

Darowizna

Darowizna

wszystko warte 40tysięcy zł.proszę o informację ile wyniosą koszty notarialne za wszystko dziękuję grzesiek prawo-cywilne.net Jaki zapłacę podatek od niezgłoszonej darowizny od brata 6000 (...)

spadek po mamie

spadek po mamie

. Mąż od 4 lat żył z mamą w separacji. Zostawił mamę i dwóch synów z dnia na dzień i odszedł do kochanki. Od tego momentu ślad po nim zaginął. Nie mieliśmy żadnego kontaktu z tym człowiekiem. Mama (...)

Zasiedzenie

Zasiedzenie

podatki do gminy nie gospodarując ziemi, a od 2006r. jej syn płaci podatki do nadal. A obecnie córka brata złożyła wniosek o zasiedzenie - co robić aby udowodnić że ona nie zajmowała (...)

spadek a podatki pilne

spadek a podatki pilne

jego stanu technicznego , jak zanizysz US wezwie Ciebie i zrobi to za Ciebie ,powołując rzeczoznawce , za którego nie mało zapłacisz! Druga sprawa - termin 6 miesięczny od uprawomocnienia sie

Spadek i podatki

Spadek i podatki

przeprowadziliście przed Sądem postępowania o stwierdzenie nabycia spadku - to proponuję, żebyś poszedł z mamą do notariusza, gdzie mama zrzekłaby się praw do spadku na Twoją rzecz. Wówczas (...)

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

podatek od sprzedaży czyli 225 tys? Czy jest jakaś kwota wolna od opodatkowania czyli taka, którą odejmujemy od wartości spadku i od wyniku tego odejmowania dopiero obliczamy (...)

Kto jest właścicielem działki?

Kto jest właścicielem działki?

jednak, że kwestia własności tej działki nie jest taka prosta bo od dłuższego czasu nikt nie uregulował spraw własności. Z tego co się wstępnie dowiedziałem wszystkie podatki od (...)

Spadek po zmarłych rodzicach

Spadek po zmarłych rodzicach

postępowanie o spadku po zmarłych rodzicach. Tata Teścia zmarł ok 1993, mama ok 2000 roku. Oczywiście przed śmiercią rodzicie teścia nie załatwili żadnych spraw związanych ze spadkiem. I dalej (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

odbyła się 21 stycznia 2008r, a pit do US złożyliśmy w terminie nie przekraczającym 30 dni czy i tak zapłacimy podatek od spadku? joolantaw Witam, w spadku otrzymałam dom o wartości (...)

Część domu w spadku.

Część domu w spadku.

nawet nie zapłacił podatku od spadku. Boimy się dodatkowych zaległości i rujnacji domu (nic w nim nie robi od 10lat). Co możemy zrobić aby sprzedać dom, a częć 1/5 brata oczywiście (...)

Odrzucenie spadku

Odrzucenie spadku

;przyjmie spadek, to będzie musiał zapłacić podatek od spadków i darowizn od swego udziału w spadku tymon13 Odrzucenie spadku przez męża spowoduje, że cały spadek przypadnie (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

boje się że minie okres 3 letni na otrzymanie zachowku.Proszę o pomoc izaaaa Mam problem z podziałem spadku po ojcu, chcemy się zrzec spadku za rzecz jednej osoby, ale czy jeśli moja (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

dobrze prosperujacej firmy,której jest właścicielką od 5 lat.Od rozwodu minęło 2 lata.Nie było sprawy o podział majatku.Owa kobieta od dwóch lat, wspaniale sobie radzi finansowo, wychowuje (...)

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

przed upływem 5 lat od zakupu.Pieniądze podzielimy na pół.Ja zamierzam szybko kupić nowy kącik dla siebie - on nie wiem.Jak to bedzie z 10% podatkiem od sprzedaży-oświadczenie o zamiarze wydatkowania

dziedziczenie a zasiedzenie

dziedziczenie a zasiedzenie

sądu mamy postanowienie o spadku ,w urzadzie skarbowym pobiorom od tego podatek,złozony jest wpis do księgiwieczystej .Chcemy teraz zrobic o dział spadku i podział nieruchomości na 2 (...)

Wniosek o nabycie prawa do spadku

Wniosek o nabycie prawa do spadku

. "zwykłej" - wnioskodawca (i uczestnicy) piszą wniosek "o nabycie spadku" - i w wyniku tego (co prawda oni nabywają prawo do spadku już z mocy Ustawy) - sąd wydaje postanowienie o NABYCIU spadku

Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

przy przyjęciu spadku "wprost"). Na przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza masz 6 miesięcy od momentu otwarcia spadku (śmierć spadkodawcy). Trzeba to zgłosić u notariusza. (...)

Podział spadku po dziadkach

Podział spadku po dziadkach

wujek przed ok 12 laty dostał przydział na mieszkanie od dziadków,zostało przepisane na niego)! (Mario) Ja zapłaciłem za wykup mieszkania i ja płace raty,podatki i opłaty za zamieszkanieoraz (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

tytułu otrzymanej od spadkodawcy darowizny przedawnia się z upływem lat trzech od otwarcia spadku. W/g mnie z treści KC wynika że 3 letni okres przedawnienia roszczeń o zachowek liczy (...)

SZUKAM Adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym

SZUKAM Adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym

nas najlepsze. Kancelarię ma w centrum Warszawy, ciężko z parkowaniem, ale to akurat mało ważne. tel 503 662 367. Michaiłł Mnie sprawę nabycia spadku, dział spadku, wyjście ze współwąłsności (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

. 46. W sprawach nie unormowanych w artykułach poprzedzających, do podziału majątku, który był objęty wspólnością ustawową, stosuje się odpowiednio przepisy o dziale spadku. Skoro kodeks rodzinny (...)

droga dojazdowa

droga dojazdowa

i nikogo sie nieboi Twierdzi ze on ma bardzo duzo ziemi i placi wielkie podatki to mu wolno , gmina jest bardzo stronnicza co do jego Osoby . Jest to znajomy wojtowej . Pomimo ze ma dojazd z innej

Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania?

Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania?

mieszkanie mozna jedyni ezrobic darowizne, a wtedy opłaty notarialne i podatki są jak od sprzedaży. Dodatkowo dochodzi podatek od spadku i darowizn. A ile, to zależy od wartości (...)

Druga darowizna w przeciągu roku

Druga darowizna w przeciągu roku

zwolnionym Za pomoc z góry dziekuje To akurat nie ma znaczenia, ile tych darowizn , liczy się wartość darowizn i od tego płaci Pan , lub nie podatki .Do wysokości 9673 zł nie musi Pan zawiadamiać (...)

Darowizna nieruchomości, problemy

Darowizna nieruchomości, problemy

to wszystko rozwiązać? I dlaczego jeżeli moja mama jest zameldowana w domu 30 lat i od momentu śmierci ojca (14 lat) opłaca podatki od nieruchomości nie może zasiedzieć nieruchomości (...)

zachowek

zachowek

rzecz po swojej mamie? wercia209 Wiele zależy od tego kiedy wniesiono pozew o zachowek. Jeżeli nastąpiło to po upływie 3 lat od otwarcia spadku wówczas powinna Pani przed sądem podnieść (...)

Błędna informacja z US dotycząca sprzedaży mieszkania spółdzielczego - co robić?

Błędna informacja z US dotycząca sprzedaży mieszkania spółdzielczego - co robić?

istniała ulga meldunkowa i że mogłam z niej skorzystać. Ulga ta całkowicie zwolniła by mnie z komiczności zapłaty należnego podatku od sprzedaży. Dodam iż uważam że spełniam warunki stawiane (...)

TEGO JESZCZE NIE BYŁO!

TEGO JESZCZE NIE BYŁO!

ze sprzedaży mieszkania numer 1 i 2, chcąć w jak najmniejszym stopniu obciążyć je kredytem. Prosze o radę i informacje, z jakimi kosztami dodatkowymi (opłaty notarialne, podatki) muszę się liczyć, (...)

TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!

TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!

ze sprzedaży mieszkania numer 1 i 2, chcąć w jak najmniejszym stopniu obciążyć je kredytem. Prosze o radę i informacje, z jakimi kosztami dodatkowymi (opłaty notarialne, podatki) muszę się liczyć, (...)

1

2

3

4

5

...

36