podatek vat w gastronomi w 20011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

vat25. co w takiej sytyacji mam zrobić. Prosze o odpowiedz guto Witam, mam pytanie mąż sam był w Holandii, ma fakturę na wynajem lawety, otrzymał w komisie w Holandii nie (...)

VAT-25

VAT-25

podatku VAT w innych urzędach skarbowych w Polsce, niesłusznie opłacił on podatek VAT na terenie Polski. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy (...)

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego Dzień dobry, Jeśli ktoś orientuje się to bardzo proszę o informację/sugestie w sprawie podatku VAT: Moja firma (sp. z o.o.) (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

mieszana). Pozostała część nadal jest używana na cele działalności. W związku z powyższym w jakim terminie należało dokonać korekty VAT? Czy w deklaracji za luty 2009 jednorazowo, (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury VAT muszę dodatkowo w urzędzie skarbowym złożyć deklarację (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

tego momentu będziesz zawsze płatnikiem VAT. ccicci Powyższe ma zastosowanie tylko w przypadku transakcji z osobami fizycznymi. Jeśli wystawisz fakture firmie (płatnikowi VAT), od razu (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

, zgodnie z którym, jeżeli w okresie, w którym, w myśl ust. 10, 11, 12, 16 lub 18, podatnik mógł obniżyć kwotę podatku należnego, nie wykonał on czynności opodatkowanych, kwotę (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

: 3.500 zl. odszkodowania oraz pomoc w sprzedazy auta w stanie w jakim jest za 3.100 zl. Tak czy siak chlop jest w plecy ok. 3.500 zl plus strata na wartosci auta, dlatego, wiem ze to (...)

Przy zakupie samochodu netto za granicą gdzie musze zapłacić podatek, jak musze ??

Przy zakupie samochodu netto za granicą gdzie musze zapłacić podatek, jak musze ??

odliczyć ten vat ? 3. I jak ta procedura wyglada? 4. Komu sie płaci ten podatek. Bo księgowa gadała mi w co nie moge uwieżyć że: Płace podatek od sumy jakią zarobiłem na tym (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Podatek od wynajmu mieszkania ?

Podatek od wynajmu mieszkania ?

. Pozdrawiam. freezerek Ludzie kto tu jest nie uczciwy. Ja w tej chwili walczę z gościem od którego wynajmowałem mieszkanie na umowę użyczenia. Określa ona że muszę zwrócić je w stanie niepogorszonym. (...)

Sprzedaż na raty a VAT

Sprzedaż na raty a VAT

podatek VAT jest stosunkowo proste - w chwili wystawienia faktury VAT (tzn. do 25 dnia następnego miesiąca po wystawieniu faktury - to jasne). Natomiast kiedy wystawić samą fakturę (...)

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

mieszkania spółdzielczego a podatek VAT Problem dotyczy tego, czy w Nowym Roku zostanie opodatkowany podatkiem VAT wykup mieszkania spoldzielczego na mieszkanie wlasnosciowe? Zdzisław (...)

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

100 000 złotych. W związku z tym mam kilka pytań: Czy w ogóle mogę kupić taki sprzęt na spółkę? Opłaci mi się zakup na spółkę? Czy będę mógł odliczyć podatek VAT (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera Witam! Developer przedstawia cenę mieszkania XXX PLN przy zerowej stawce VAT (0%) na dzień podpisania umowy przedswstępnej. Termin oddania mieszkania

Podatek VAT

Podatek VAT

Podatek VAT Czy będąc płatnikiem VAT musze składać ci miesiąc deklaracje PIT5 (Łukasz) bedac płatnikiem vat składa Pan deklaracje vat -7 co miesiąc, a deklaracja PIT-5 (...)

handel obwozny Polska-Niemcy a VAT

handel obwozny Polska-Niemcy a VAT

towaru na terytorium Niemiec. Z tego co wyczytalem w internecine to przy takiej dzialalnosci musialbym odprowadzac podatek VAT w Niemczech .... moje pytanie to jak to jest .... place (...)

Faktura korygująca

Faktura korygująca

wystawiona przez nas. IEA Aspekt dotyczy podatku VAT i podatku dochodowego. Faktura została wystwiona przez nas. IEA Jezeli chodzi o wystawione faktury korygujace to moim zdaniem wyglada to tak : ! 1. W

Kiedy VAT?

Kiedy VAT?

podatku VAT dzieląc kwotę 38.500 zł przez 365 (liczba dni w roku podatkowym). Tak ustaloną kwotę obrotu za jeden dzień należy pomnożyć przez liczbę dni, w których podatnik będzie (...)

Likwidacja szkody

Likwidacja szkody

, która zawierała również podatek VAT. Niestety wypłacone odszkodowanie zostało pomniejszone o VAT. Czy tak powinno być? Z góry dziękuję za odzew. (Zibi) nie maja prawa potracac vat-u (...)

Zapłacony vat w holandii nie polsce

Zapłacony vat w holandii nie polsce

, : Miałem kupić samochody w netto i następnie w polsce odprowadzić vat a nie kupować tam brutto. - jak to teraz zrobić jak tam zapłacilem vat w holandii ze stawka (...)

Vat w kosztorysie PZU

Vat w kosztorysie PZU

Vat w kosztorysie PZU Dostałem kosztorys na naprawę uszkodzonego pojazdu z firmy PZU (OC), w kosztorysie jest tylko wartość netto a podatek Vat ma stawkę zerową. Czy są (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

na podstawie ryczałtu. Od stycznia 2012 r. przeszedłem na zasady ogólne, z tym że nie złożyłem deklaracji VAT-R. Z powodu nie wiedzy wystawiłem w styczniu kilka faktur VAT, opłaciłem (...)

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

mojej faktury sprzedaży. W związki z przedstawieniem tych dokumentów, klient zwrócił się do mnie o zwrot VAT naliczonego przy fakturze sprzedaży, twierdząc że przedstawione dokumenty stanowią (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. A zatem należność czynszowa w dacie otrzymania (...)

VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym..

VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym..

stawką VAT 0%. Proszę o informację czy słusznie robię płacąc podatek VAT od danego towaru w chwili jego sprzedaży (wykazuje VAT należny w miesiącu kiedy sprzedałem (...)

Sprzedaż przedmiotów wirtualnych a podatek VAT

Sprzedaż przedmiotów wirtualnych a podatek VAT

zazwyczaj od osób prywatnych kończących grę następnie bez żadnej ingerencji w przedmiot sprzedawane konsumentowi. W związku z czym opodatkowanie prowadzone jest w formie ryczałtu 3%. (...)

Zamknięcie działalności gospodarczej

Zamknięcie działalności gospodarczej

zakonczeniu dzialanosci), a w ostatniej deklarachi VAT7 - podatek vat od remanentu likwidacyjnego ( z uwzglednieniem srodkow trwalych od ktorych odliczono vat). Nastepnie po wyrejestrowaniu (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

MALZENSKIEGO ZAMIENILA JE NA WIEKSZE ( DOKLADNIE W ROKU 1988 ) . OJCIEC NIGDY W TYM MIESZKANIU NIE MIESZKAL , NAWET NIE BYL ZAMELDOWANY ( PRZEBYWA ZA GRANICA ). W ROKU 1995 MOI RODZICE SIE (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie pomogę (...)

1

2

3

4

5

...

6