podatek vat od wynajmu lokalu w 2011 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

palanta. UC na w dupie, że umowa jest lipna. mrozowskim Witam kupiłem auto od turka w niemczech jednak dostałem tylko od niego 2 brify bez rachunku, znajomy mi robił dalsze papiery (...)

VAT-25

VAT-25

podatku VAT w innych urzędach skarbowych w Polsce, niesłusznie opłacił on podatek VAT na terenie Polski. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

jedną osobę z uściśleniem w umowie, że w lokalu mogą mieszkać 4 osoby nie więcej. policja straszy, że bez meldunku tymczasowego dla wszystkich czterech osób może nas stąd wyrzucić. (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

prawo odrębnej własnoœci lokalu, powstaje odrębna od budynku, nieruchomoœć lokalowa. c/ w przeciwieństwie do spółdzielczego własnoœciowego prawa do lokalu, odrębna własnoœć (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wpis sądowy - 200 zł • VAT od taksy notarialnej z wpisem - 475,2 zł • opłata sądowa - 2820 zł • prowizja pośrednika - 3 proc. - 7500 zł • VAT (...)

Podatek od wynajmu mieszkania ?

Podatek od wynajmu mieszkania ?

miesiąca zastrzegli że podwyższą czynsz w razie wejścia ustawy o podatku VAT od nieruchomości. Domyślam że VAT od wynajmu istnieje caly czas tylko może był niższy? (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

płatnikiem tego podatku. mary Ale i tak musisz najpierw zarejestrować się drukiem Vat-R jako płatnik vat. wkor Osoba osiągająca przychody z najmu staje sie podatnikiem VAT dopiero (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

? chodzi o weryfikację metodyki wyliczenia podatku): Wartość masy spadkowej z 2006 r.: 200.000,- Udział ojca: 1/5, tj. 40.000,- (od tej kwoty ojciec zapłacił podatek od spadku), Wartość (...)

Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu

Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu

Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu 1. Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu? 2. Gdzie tego typu informacji szukać? (mqbec) w ustawie o podatku dochodowym (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

na podstawie ryczałtu. Od stycznia 2012 r. przeszedłem na zasady ogólne, z tym że nie złożyłem deklaracji VAT-R. Z powodu nie wiedzy wystawiłem w styczniu kilka faktur (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę dochodzic (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

mieszkanie po zmarłej siostrze w roku 2010. W tym samym roku wprowadził się do niego mój syn, jednak bez meldowania się w tym lokalu - jest zameldowany w dalszym ciągu razem (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. Tymczasem (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

? Może ktoś ma pomysł jak wybrnąc z tej sytuacji? azw Developer nie może decydować, czy naliczać VAT od sprzedaży mieszkań po 01.01.2002 r., bedzie to wynikało z ustawy o VAT. (...)

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt? Co lepiej się opłaca podatek czy ryczałt? Niby bardziej opłacalny jest ryczałt, ponieważ stawka jest wyjątkowo (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

u Kamila na 15 000 zl , ktora zobowiazuje sie zwrocic do 30 kwietnia 2010r. Otwarcie lokalu w lutym 2010r. pod koniec maja, Michal proponuje wejscie Kamilowi w spolke, ukrywa, (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niekorzystny dla mnie. Wniosłam apelację w tejże sprawie w lutym 2009r do Sądu Okręgowego Wydział Odwoławczy. Sąd Okręgowy pozbawił w całości wykonalności tytułu wykonawczego-bankowy (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

. Jakie są Limity zwrotów dla osób, które złożyły pierwszy wniosek o zwrot VAT przed do 31 grudnia 2010 r., a w 2011 roku składają kolejny wniosek w II kwartale? kamila28 (...)

umowa najmu

umowa najmu

uregulowania wszelkich należności z tytułu zaległego czynszu niestety nie wywiązała się pani z tego obowiązku w związku z tym w rozmowie telefonicznej oświadczyłam pani ze rozwiązuję (...)

Zameldowanie

Zameldowanie

problem,ale od początku...Mieszkam z dziadkami od urodzenie,posiadam stały meldunek,moje dziecko też,mieszkanie w darowiźnie dziadek przekazał siostrze z którą jestem skłócona.Dziadkowie (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury VAT muszę dodatkowo w urzędzie skarbowym złożyć deklarację (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

takim lokalu, 3. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, 4. prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

komornika pisząc mi w uzasadnieniu, że nie może tego zrobić bo pozbawiłoby to moje Dzieci dopływu środków na ich utrzymanie w sytuacji gdy od 4 lat Dzieci te żadnych środków już (...)

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

, jednak chcialbym jak najszybciej zrezygnowac z lokalu z powodu zbyt malych obrotow. W umowie nie ma zadnego terminu w jakim nalezy zlozyc wypowiedzenie, jest tylko informacja że w (...)

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy

cenie rynkowej pomniejszonej o 20 lub 30 % współudział w mieszkaniu w formie wniesionej partycypacji(nie wspominając o spłacanym w czynszu kredytu na resztę wartości lokalu przez (...)

1

2

3

4

5

...

26