podatek od spadku w 2006 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


spadek

spadek

za odpowiedz chieslaw3 Kiedy odprowadzam podatek od spadku. Sąd przyznał mi 1/3 majątku, czy już mam to zgłosić w US, czy dopiero jak otrzymam ten majątek. W skład majątku (...)

Darowizna

Darowizna

. Darowizna ta będzie odliczona z Pana schedy spadkowej. Prawnik1209 witam serdecznie, proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie, otóż w tym roku rodzice przepisali mi mieszkanie w (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

wyroku sądowego, inne od chwili roku podatkowego, w którym nastąpił zgon. Bardzo proszę o pomoc sudziara Dzień Dobry, Moja mama zmarła w marcu ubiegłego roku. Wraz z (...)

zachowek

zachowek

zapisać swoje mieszkanie w testamencie, ale czy moje rodzeństwo ma w takim przypadku prawo do zachowku? Jeżeli tak to w jakiej części? arystarch1 To zależy, czy mieszkanie wyczerpuje (...)

spadek po mamie

spadek po mamie

decyduje kto ma pierwszeństwo? wojpatr W postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku nie ma dzielenia majątku (jego składników)pomiędzy spadkobierców. W tym postępowaniu zostaje określony (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

. mrozowskim Napisałeś "Bieg przedawnienia roszczenia o zachowek przerywają okoliczności" Uważam że tu roszczenie się przedawniło bo od śmierci dziadka(otwarcia spadku) minęło 5 lat(zmarł (...)

Odrzucenie spadku

Odrzucenie spadku

;przyjmie spadek, to będzie musiał zapłacić podatek od spadków i darowizn od swego udziału w spadku tymon13 Odrzucenie spadku przez męża spowoduje, (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

? chodzi o weryfikację metodyki wyliczenia podatku): Wartość masy spadkowej z 2006 r.: 200.000,- Udział ojca: 1/5, tj. 40.000,- (od tej kwoty ojciec zapłacił podatek od spadku), Wartość (...)

Podatek od spadku po mamie. czy podatek się przedawnia?

Podatek od spadku po mamie. czy podatek się przedawnia?

Podatek od spadku po mamie. czy podatek się przedawnia? Witam w maju 2006 roku zmarla moja mama. W styczniu 2007 przeprowadzilem w sadzie sprawe spadkowa (...)

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

porozumieją.Czego wymagać przy zakupie by podpisali oświadczenie... o tym ,że mąż się zrzeka praw do tego lokalu ?? Anika prawo-cywilne.net Jestem po rozwodzie od 2006 roku mieszkamy (...)

Podatek od pieniędzy ze spadku

Podatek od pieniędzy ze spadku

przed 31 grudnia 2006 roku (do kiedy obowiązywało zwolnienie od podatku dochodowego przy sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku). Poza tym opodatkowaniem podatkiem dochodowym (...)

długi rodziców

długi rodziców

wierzyciele mogą żądać uznania zrzeczenia się spadku za bezskuteczne wobec nich jeżeli ich wierzytelność istniała w chwili odrzucenia spadku a zrzeczenie się spadku przez ewentualnych (...)

Podatek ze sprzedaży nieruchomości

Podatek ze sprzedaży nieruchomości

Podatek ze sprzedaży nieruchomości witam, mam pytanie. w 2006 roku w drodze spadku nabyłem wraz z bratem mieszkanie i inną nieruchomość. W 2008 roku (...)

SPADEK PO BABCI

SPADEK PO BABCI

roku a jej maz w 1972 roku, mieli 7 dzieci w tym 4 juz nie zyje. Po prababci zostal akt wlasnosci ziemi bez pieczatki ostatecznosci. Nie ma ksiegi wieczystej. Dzialki sa dwie jedna 1,6hektara (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

windykacja z rynku. RadcaPrawny mam pytanie :)) jak wygląda sprawa z tymi przedawnieniami i ile to trwa w 2002 roku podpisałam umowę w idei i w 2004 roku kiedy skradziono mi (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

, myslec o dziecku teraz, jutro i za 10 lat w kazdym dniu wracajac z pracy w domu czeka druga "praca" - a nie tylko pare setkek miesięcznie przelewem. dziecko , to nie osobodzień w pensjonacie pozdrawiam

Spadek (I grupa)

Spadek (I grupa)

mogę skorzystać z ulgi nielimitowanej, pomimo że o spadku dowiedziałam się w roku 2009, bo obowiązuje ona dopiero po 01.01.2007, a zgon ojca nastąpił przed tą datą - mam zapłacić (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

śmierci babci -tato powinien wystąpic o postepowanie spadkowe i zachowek? patris Dzień dobry! Może ktoś mi podpowie w następującej sprawie: w 1999 r. dwie osoby z rodzeństwa otrzymały od (...)

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia Tata zmarł w czerwcu 2006. 12,02,2008 odbyła sie sprawa (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn? Witam, Czy można ominąć spadek od darowizn w poniższym przypadku? W mojej rodzinie pewna osoba otrzymała spadek po swoim (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

(NAPRAWDĘ WYSOKICH) IZA [cytat] Czlowieku zaplac ten rachunek+odsetki, bo sie od Ciebie nigdy w zyciu nie odczepia. W 2004 roku dostalam dokladnie takie samo pismo, w ktorym (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

powtórnie wyszła za mąż za Włodzimierza B z którym pozostawała w konkubinacie i wspólnie mieszkała od roku 1978 w Krakowie przy ulicy Odrzańskiej. Mieszkanie to w 1977 (...)

Wycena mieszkania

Wycena mieszkania

urząd skarbowy w 2006 roku. Spadkobiercy zapłacili podatek od spadku. W chwili obecnej sąd zadecydował by spadek (mieszkanie) było wycenione przez biegłego (...)

Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

.Ciotka wykupiła mieszkanie od spóldzielni w 2000 roku , Zaraz potem w testamencie przepisała mieszkanie dla mnie . po jej smierci w 2007 roku rozpoczeła się sprawa (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

złożenia zeznania podatkowego - jeżeli w chwili złożenia zeznania nabywca mieszka w nabytym lokalu lub budynku, b.od dnia zamieszkania w nabytym lokalu lub budynku - jeżeli nabywca zamieszka (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

(chyba że w gre wchodzi jakaś pomyłka wynikająca z w/w bałaganu). Pozdrawiam Tevion Mordercy to przesada ale dlaczego pracują dla nieuczciwych klientów którzy wyłudzają pieniądze (...)

1

2

3

4

5

...

27