podatek od najmu 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wynajmuję mały domek na mojej posesji,na szczęście od dwóch lat mam ciągle tych samych młodych ludzi są parą,odprowadzam podatek do urzędu skarbowego od 8lat,po to żeby mieć spokojną (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

miasta jaroadi11 Witam .Moja mama jest od 40 lat głównym najemcą w mieszkaniu komunalnym (nie wykupionym) ja tam jestem od początku zameldowany.Lecz mieszkam z żoną też w mieszkaniu komunalnym (...)

zachowek

zachowek

rodzicach, nie będzie miał żadnych podstaw by czegokolwiek się domagać, ponieważ swoją cześć już dostał. Jeżeli Brat bedzie coś oczekiwał jeszcze od Pana równie dobrze Pan może domagać się (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

Kodeksu cywilnego wynajmujący jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach przewidzianych w umowie. Jak wynika z tego przepisu możliwość wypowiedzenia umowy najmu zawartej na czas określony (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

najmu lokalu użytkowego zawarta na czas określony według orzecznictwa Sądu Najwyższego w ogóle nie może zawierać zapisu o wypowiedzeniu najmu. W pani sytuacji nawet nie ma takiego zapisu w (...)

umowa najmu

umowa najmu

wysłali umowę do podpisania teraz na dniach otrzymałem pisemko od ZBM bytom ze nie podpisano umowy najmu lokalu, gdyż nie wywiązałem się z określonego terminu remontu mieszkania.(nie maja (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

dostałem po dziadku w spadku mieszkanie i co mogę zrobić żeby uniknąć płacenia podatku?czy w ogóle da się tego uniknąć dareczekk Witam Mam pytanie jak sie wylicza podatek od spadku?Od (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od zakupionego paliwa? (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

, jaki i podatek należy zaokrąglić do pełnych złotych. Część F pit 37 druk służy do dokonania odliczeń od podatku, dlatego też w części tej należy wpisać ulgi i odliczenia od (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

dzisiejszy (brak wydatkowania pieniędzy na ?cele mieszkaniowe?), czy też taką, jaka powinna zostać złożona w 2011 r. (podatek: 0,-) od razu z korektą tegoż PIT-39, wykazującą jednak podatek (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, opłacanie podatku (...)

wezwanie do wydania nieruchomości

wezwanie do wydania nieruchomości

powyższym postanowiłem nie przedłużać z ową Panią umowy najmu, o czy poinformowałem ją telefonicznie na początku grudnia 2010. W końcu grudnia Pani oznajmiła mi, że w najbliższym czasie (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

tym, że teraz rozwiązanie problemu nie zależy tylko od Pana, ale jeszcze od podejścia urzędników do tematu. Generalnie jeśli kupuje się pojazd od firmy, to trzeba uzyskać od (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

wolnej od podatku?? irena29 chyba nie, przeciez nie przekracza pan progu ! arletta13 Odpowiedź brzmi tak!! flaran44 Od kwoty wolnej od podatku została pobrana zaliczka, aby ją dostać (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanycgh na wielkość należnego podatku nie mają wpływu ponoszone w związku z wynajmem koszty, ponieważ podatek w tej formie opłaca się od (...)

Podatek od wynajmu mieszkania ?

Podatek od wynajmu mieszkania ?

A. ala ja wynajmuje mieszkanie studentkom i płace podatek od pieniędzy ,które od nich biore,ale jeśli masz na umowie 200 zł to ona powinna od tych 200 stu zł odprowadzić podatek (...)

Jak poinformować zbywcę mieszkania że nabywca nie akceptuje zawartej wcześniej umowy najmu

Jak poinformować zbywcę mieszkania że nabywca nie akceptuje zawartej wcześniej umowy najmu

Jak poinformować zbywcę mieszkania że nabywca nie akceptuje zawartej wcześniej umowy najmu Jak poinformować zbywcę mieszkania że nabywca nie akceptuje zawartej wcześniej umowy najmu Zawarłem (...)

problem z najemcami

problem z najemcami

próbach ponaglania tych państwa w korespondencji mailowej i w czasie rozmów telefonicznych o uregulowanie zadłużenia)wręczyłem im wypowiedzenie umowy najmu z dniem 20 marca 2010. Wypowiedzenie (...)

Malowanie ścian w wynajętym mieszkaniu

Malowanie ścian w wynajętym mieszkaniu

pomuc o tyle ile mam wiedzy z III lat studiów:) renata9233 witam proszę mi pomoc w lutym 2010 wynajęłam mieszkanie z 2 miesięcznym wypowiedzeniem do końca grudnia 2010 po ok 1 miesiącu pojawił (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

umowy najmu i meldunki. Napisali pisma ze nie mieszkali tam w tym czasie i że brak jest podstaw do stwierdzenia iż w nieniejszej sprawie zastosowanie zapis art688.1 i 2 par.1 jak również art366 par.1.

Wynajem mieszkania

Wynajem mieszkania

wynajac moje miszkanie i mam obawy czy mi sie najemcy nie zamelduja i czy nie bede mial problemu z ich usunieciem. Moje pytanie brzmi: co powinna zawierac umowa najmu zeby sie ustrzec takich problemow

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

słyszałam przez te lata :" na ślub trzeba sobie zasłużyć"... zostawiłąm cały dorobek życia i zaczęłam od nowa W domu działy się różne sytuacje, od potyczki słownej (wulgarnej) do (...)

podatek od alimentów

podatek od alimentów

podatek od alimentów Witam. Mam pytanie czy płaci sie podatek od alimentów? z góry dziękuję za pomoc Witam, czy od alimentów płaci się podatek? Czy jest różnica (...)

skala podatkowa 2010

skala podatkowa 2010

skala podatkowa 2010 Skala podatku dochodowego 2010 r. Podstawa obliczenia podatku (w złotych): * do 85.528 -> podatek wynosi: 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr * (...)

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt? Co lepiej się opłaca podatek czy ryczałt? Niby bardziej opłacalny jest ryczałt, ponieważ stawka jest wyjątkowo niska (tylko 8,5 proc.), (...)

Podatek od sprzedaży domu

Podatek od sprzedaży domu

Podatek od sprzedaży domu Sprzedaje dom i pytanie: Czy istnieje jakaś możliwość uniknięcia zapłacenia podatku? Tak, ale jeżeli posiadasz dom dłużej niż 5 lat lub otrzymałeś go aktem darowizny

zaliczenie nakładów na poczet wykupu mieszkania

zaliczenie nakładów na poczet wykupu mieszkania

zaliczenie nakładów na poczet wykupu mieszkania Mam pytanie odnośnie wykupu mieszkania od pracodawcy. Jestem najemcą mieszkania od 2010 roku. Mieszkanie w dniu przekazania było w opłakanym (...)

prawo do mieszkania

prawo do mieszkania

), czy jest jakaś szanasa, że utrzymać to mieszkanie. Na chwilę obecną nie było możliwości wykupu ( sprawa dot. gruntów, na których stoi budenek toczy się w sądzie od ok 5 lat).do załatwiania (...)

spadek a podatek

spadek a podatek

poświadczenie nabycia będzie 29 września 2010 . czy obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstanie zatem w 2010 ?r i czy spadkobiercy będą mieć sześć miesięcy na (...)

Zasiedzenie

Zasiedzenie

jeżeli nie opósci mieszkania to sprawa znajdzie rozwiązanie w sądzie.Jest to dla mnie o tyle dziwne bo: 1.Tata mieszka w tym mieszkaniu od 28 lat. 2.Nie jest w konflikcie z obowiązującymi przepisami (...)

1

2

3