Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna25 Lutego 2001

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek : jeżeli (...)

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?10 Kwietnia 2013

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego dział, niestety na przestrzeni lat 2006-2010, gdzie (...)

 • Podatek od spadku i......komornik21 Maja 2008

  Odziedziczyłem spadek po ojcu,jednak tylko na papierze.Całością masy spadkowej zarządza (i czerpie z tego zyski)konkubina ojca (która nie ma żadnego formalnego prawa do tego spadku).Jedynymi spadkobiercami (...)

 • spadek2 Listopada 2008

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie bratu przy czym (...)

 • CZY OJCIEC TROJGA DZIECI MOŻE ZA ŻYCIA ZROBIĆ DAROWIZNĘ MIESZKANIA NA JEDNO Z DZIECI???8 Stycznia 2003

  Czy ktoś się orientuje,czy ojciec trojga dzieci może podarować mieszkanie za życia,po swojej matce,w którym nikt obecnie nie zamieszkuje,jednemu z dzieci ,czy po śmierci ojca pozostałe dzieci mogą roszcić (...)

 • zachowek 26 Kwietnia 2009

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny dorobek jest (...)

 • Umowa działu spadku11 Maja 2013

  Witam Proszę o opinię czy taki zapis umowy działu spadku jest prawidłowy i wystarczająco precyzyjny? W szczególności czy zapis dotyczący konta bankowego -Bank Spółdzielczy jest ok ? Czy wszystkie poszczególne (...)

 • Skomplikowana sprawa spadkowa16 Maja 2008

  Sprawa ma sie nastepujaco: Jestem synem z pierwszego malozenstwa zmarlego ojca i mieszkam za granica Sprawy spadkowa sie odbyly podatek zplacony w US. Sprawa o dzial spadku jest w toku powolano 2 bieglych (...)

 • Podatek Drogowy4 Stycznia 2004

  Prośba o umożenie podatku drogowego -Jak ją napisać (Scorpio) Jeżeli ktoś pisał już takie pismo proszę o pomoc na scorpio.vip@interia.pl Scorpio Posiadam samochód marki lublin którego masa całkowita (...)

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane