Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od spadku i......komornik21 Maja 2008

  Odziedziczyłem spadek po ojcu,jednak tylko na papierze.Całością masy spadkowej zarządza (i czerpie z tego zyski)konkubina ojca (która nie ma żadnego formalnego prawa do tego spadku).Jedynymi spadkobiercami (...)

 • CZY OJCIEC TROJGA DZIECI MOŻE ZA ŻYCIA ZROBIĆ DAROWIZNĘ MIESZKANIA NA JEDNO Z DZIECI???8 Stycznia 2003

  Czy ktoś się orientuje,czy ojciec trojga dzieci może podarować mieszkanie za życia,po swojej matce,w którym nikt obecnie nie zamieszkuje,jednemu z dzieci ,czy po śmierci ojca pozostałe dzieci mogą roszcić (...)

 • Skomplikowana sprawa spadkowa16 Maja 2008

  Sprawa ma sie nastepujaco: Jestem synem z pierwszego malozenstwa zmarlego ojca i mieszkam za granica Sprawy spadkowa sie odbyly podatek zplacony w US. Sprawa o dzial spadku jest w toku powolano 2 bieglych (...)

 • Podatek Drogowy4 Stycznia 2004

  Prośba o umożenie podatku drogowego -Jak ją napisać (Scorpio) Jeżeli ktoś pisał już takie pismo proszę o pomoc na scorpio.vip@interia.pl Scorpio Posiadam samochód marki lublin którego masa całkowita (...)

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - (...)

 • Najlepsze rozwiązanie24 Listopada 2012

  Witam. Sprawa dotyczy spadku po zmarłym ojcu. Tato zostawił testament, wymienił w nim sporo osób. Do wykonania jego woli wyznaczył siostrzenicę.Siostrzenica złożyła wniosek poprzez swojego adwokata , twierdzi, (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.29 Stycznia 2004

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz niech dadza tobie odpowiedz na pismie i dopiero z tym mozesz (...)

 • Podatek za Psa 2012.7 Marca 2012

  Mam takie pytanie, kupiłem na początku tego roku psa... i tak się zastanwiam czy za posaidanie psa w miescie płaci się jakiś podatek? to zależy od masy psa, rasy czy moze wogóle czegos (...)

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci14 Kwietnia 2010

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam się o od jego siostry. Nie miałam kontaktu z ojcem (...)

 • Lokata po zmarłej17 Października 2006

  Moja teściowa zostawiła w banku lokatę terminową .Nikt nie jest upowazniony. Czy te pieniądze są do odzyskania i w jakiej wysokości ,w chwili śmierci czy na dzień dzisiejszy.( od śmierci minęły (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane