podatek gruntowy 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


mieszkanie własnościowe a czynsz

mieszkanie własnościowe a czynsz

!!! spółdzielca Mieszkam we własnym domu, płacę podatek gruntowy i podatek na powierzchnię mieszkaniową, media oczywiście płacę osobno. Syn mój kupił mieszkanie na rynku wtórnym, (...)

Czy działkę może dzierżawić dwie osoby i płacić oddzielnie podatek gruntowy gdy właściciel nie

Czy działkę może dzierżawić dwie osoby i płacić oddzielnie podatek gruntowy gdy właściciel nie

Czy działkę może dzierżawić dwie osoby i płacić oddzielnie podatek gruntowy gdy właściciel nie Czy działkę może dzierżawić dwie osoby i płacić oddzielnie podatek gruntowy (...)

Jaki podatek za gospodarstwo rolne?

Jaki podatek za gospodarstwo rolne?

Jaki podatek za gospodarstwo rolne? Czy za gospodarstwo rolne można płacić podatek od nieruchomości ( za grunty?), czy jedynie podatek gruntowy? (kuziola)

Podatek gruntowy od wynajmowanego gminnego lokalu

Podatek gruntowy od wynajmowanego gminnego lokalu

Podatek gruntowy od wynajmowanego gminnego lokalu Witam w roku 2014 podpisałem z gmina umowę o wynajem lokalu w danej umowie nie było żadnego zapisu o kosztach podatku gruntowego . Umowa trwała (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2011 roku wynosi: * Do kwoty 85.528 zł podatek wynosi 18% (minus kwota zmniejszająca podatek, (...)

zasiedzenie czy zachowek 2012/2013 ?

zasiedzenie czy zachowek 2012/2013 ?

wystapiła o zasiedzenie. W domu od ponad 30 lat zamieszkuje moja siostra, która pokrywa wszelkie rachunki-tłumaczy sie tym ,ze płaciła podatek gruntowy i ma prawo wystapic o zasiedzenie. Czy (...)

czy mam prawo do własności przez 
zasiedzenie

czy mam prawo do własności przez zasiedzenie

jak tam zamieszkuję opłacam podatek gruntowy i wszystkie niezbędne opłaty .Wyremontowałam i utrzymuję to mieszkanie w dobrym stanie.Teraz po tym czasie zaczyna dopominać się o prawo własności (...)

Gmina przejęła mój grunt na drogę publiczną i wzbrania się przed wypłaceniem należnego ekwiwalentu

Gmina przejęła mój grunt na drogę publiczną i wzbrania się przed wypłaceniem należnego ekwiwalentu

podatek gruntowy wraz z odsetkami! Bo mimo, że publiczną drogę poszerzono kosztem mojej własności, traktowano mnie nadal jako "ziemianina" (czyli właściciela poszerzonego paska) ze wszystkimi (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

dzisiejszy (brak wydatkowania pieniędzy na ?cele mieszkaniowe?), czy też taką, jaka powinna zostać złożona w 2011 r. (podatek: 0,-) od razu z korektą tegoż PIT-39, wykazującą jednak podatek (...)

VAT-25

VAT-25

niezrozumiale, ze gdy zapłaciłem 19% podatek w Niemczech oraz to czemu mam dodatkowo płacic 23% podatek w Polsce, jaki to ma sens, wynika z tego ze mam zaplacic w sumie 40 % podaktu, chyba po to (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. Można było napisac poprawnie (...)

skala podatkowa 2011

skala podatkowa 2011

skala podatkowa 2011 Witam Jaka sklala podatkwoa w roku 2011?Jakie zmiany?Z góry dziękuję za informacje SKALA PODATKOWA 2011!!! Podstawa obliczenia podatku * do 85 528 zł & podatek (...)

Witam,

W 1992 roku zmarl moj ojciec i zostalem sam z mama i bratem. W 2011 dopiero zlozylismy wniosek

Witam, W 1992 roku zmarl moj ojciec i zostalem sam z mama i bratem. W 2011 dopiero zlozylismy wniosek

wniosek o przeprowadzenie spadku po zmarlym ojcu i zostalo to zakonczone 2011. W spadku otzymalismy mieszkanie w ktorym wszyscy mieszkalismy. Od 1996 mieszkamy za granica i chcemy to mieszkanie teraz

Skala podatkowa 2011 - skala podatkowa podatku dochodowego od osób fizycznych w 2011 r.

Skala podatkowa 2011 - skala podatkowa podatku dochodowego od osób fizycznych w 2011 r.

Skala podatkowa 2011 - skala podatkowa podatku dochodowego od osób fizycznych w 2011 r. Podstawa obliczenia podatku * do 85 528 zł -> podatek wynosi: 18% minus kwota zmniejszająca podatek (...)

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r. Jaką stawkę zastosować w sytuacji, gdy dostawa towaru została dokonana pod koniec 2010 r., ale obowiązek podatkowy (...)

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r. Co zrobić w sytuacji, kiedy to dostawa towaru (lub świadczenie usługi) miało miejsce po 1 stycznia 2011 r., lecz przed (...)

Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w zeznaniu PIT za 2011??

Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w zeznaniu PIT za 2011??

Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w zeznaniu PIT za 2011?? witam szukam informacji na temat zeznań podatkowych za rok 2011, chodzi mi o to jakie ulgi podatkowe obecnie sa dostepne? Podatek

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i do tej

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT Witam!! Mam pewien problem. Od sierpnia 2011 r. prowadzę działalność gospodarczą. Do końca 2011 r. rozliczałem się z urzędem (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

wypełnić PIT, i wykazać nasze dochody. bruno szulc Szybkie pytanie, jaka była kwota wolna od podatku rok temu? Do sprawdzenia rozliczenia potrzebuje. naftalina W 2011 roku kwota wolna od podatku wynosiła

Przetargi 2011 a podatek VAT

Przetargi 2011 a podatek VAT

Przetargi 2011 a podatek VAT Przetarg odbył się w 2010 roku, zaś umowa będzie podpisana w 2011 roku. jaka obowiązuje stawka VAT w tej sytuacji?? z góry dziękuję za odpowiedź!

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy Według interpretacji dyrektorów Izb Skarbowych partycypacja była traktowana jako prawo majątkowe - ze względu na brak możliwości odkupu mieszkania od TBS

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt? Co lepiej się opłaca podatek czy ryczałt? Niby bardziej opłacalny jest ryczałt, ponieważ stawka jest wyjątkowo niska (tylko 8,5 proc.), (...)

Ulga na dzieci 2011

Ulga na dzieci 2011

dzieci, w związku z wykonywaniem przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego oraz w związku ze sprawowaniem funkcji rodziny zastępczej. Z ulgi mogą skorzystać osoby płacące podatek

Skala podatkowa w 2011 - bez zmian!

Skala podatkowa w 2011 - bez zmian!

Skala podatkowa w 2011 - bez zmian! Podstawa obliczenia podatku do 85 528 zł - Podatek wynosi: 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr Podstawa obliczenia podatku ponad 85 528 (...)

Ulga na dzieci 2011 - komu przysługuje ulga na dzieci ??

Ulga na dzieci 2011 - komu przysługuje ulga na dzieci ??

Ulga na dzieci 2011 - komu przysługuje ulga na dzieci ?? Przysługuje ona podatnikowi, który wykonywał władzę, pełnił funkcję albo sprawował opiekę nad małoletnim dzieckiem. Odliczenie przysługuje

Doradca podatkowy czy popełnił błąd

Doradca podatkowy czy popełnił błąd

uiszcza się podatek! Tylko dlaczego nas o tym nie poinformował!!!. Okazało się że założył nam spółkę po najmniejszej linii oporu tak jak byśmy ja sobie sami założyli jako laicy (może nawet (...)

podwójny podatek..

podwójny podatek..

podwójny podatek.. Witam..w okresie od stycznia do marca 2011 odbywałem staż finansowany przez UP potem od maja do listopada pracowałem w Wielkiej Brytanii. Była to praca legalna od której miałem

PODATEK VAT 2011 - Rozliczanie usług ciągłych na przełomie 2010 r. i 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Rozliczanie usług ciągłych na przełomie 2010 r. i 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Rozliczanie usług ciągłych na przełomie 2010 r. i 2011 r. Jak na przełomie roku stosować stawkę VAT w przypadku usługi ciągłej, świadczonej na przełomie grudnia (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

Witajcie, mam pytanie, cz podatek od nieruchomości może być kosztem uzyskania przychodu? Jak uważacie i jak na to patrzy prawo podatkowe? quszti Ogólnie rzecz ujmując to może być. Bo zgodni z treścią (...)

1

2

3