Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w tym roku skończyłem liceum i pisałem mature, planuje (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego1 Lutego 2004

  to wszystko wyglądało. ja dopiero zaczynam. Mój adres beata.wawryla@interia.pl odezwij się proszę beata Jestem 4 lata po rozwodzie cywilnym jak sie zabrac do uniewaznienia koscielnego prosze o wzor (...)

 • Społeczny kurator sądowy18 Lipca 2003

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja z ustawy o kuratorach sądowych, (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora5 Grudnia 2009

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono zażalenie do sądu ze wskazaniem na nieprawidłowe wskazanie (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty24 Lipca 2006

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni pozniej przeslalem pismo do małopolskiego urzedu wojewodzkiego (...)

 • Podrobiona legitymacja30 Sierpnia 2001

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem do domu - nie stety ze względu (...)

 • Umorzenie mandatu28 Lutego 2010

  Witam, jestem uczniem w związku z czym nie posiadam stałego źródła dochodów. Dostałem mandat za przekroczenie prędkości w kwocie 200zł, który przyjąłem. Czy jeżeli nie mam środków na jego zapłacenie, (...)

 • przekroczenie terminu wystawienia mandatu karnego6 Lipca 2006

  Po 2 miesiącach i 6 dniach otrzymałam informację od straży miejskiej o popełnieniu wykroczenia w postaci przekroczenia prędkości o 21 km/h za co należy się grzywna w wysokości 110 zł i 4 (...)

 • Znieważenie i naruszenie nietykalności20 Czerwca 2010

  Witam! Dnia wczorajszego przydarzyła mi się taka oto nieprzyjemna sytuacja. Wracałem nocą z koleżanką pociągiem do domu. Koleżanka nie posiadała biletu na przejazd, dlatego stanęła w kolejce do kierownika (...)

 • Podanie o rozłożenie mandatu karnego na raty a ADRES KORESPONDENCYJNY...16 Października 2006

  Witam. Wczoraj - 15.10.06 otrzymałem mandat karny kredytowany w wysokości 300 zl. Jestem niepełnoletni - 17 lat. I uczę się w ogólniaku. Pragnę rozłożyć mój pierwszy życiowy mandat na raty - unikajac (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane