pkwiu w 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została opublikowana w (...)

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata 16. Coca-cola Wartość w 2011 r.: 25,8 mld USD Wartość w 2010 r.: 34,8 mld USD Pozycja w 2010: 3. Kraj pochodzenia: USA 10. American Telephone and (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

spóźniony zakup kasy fiskalnej, art. 111 ust. 2

spóźniony zakup kasy fiskalnej, art. 111 ust. 2

głębiej, gdyż najprawdopodobniej co najmniej dwa z moich sprzedawanych od roku na allegro towarów znajdują się w wyłączeniu ze zwolnień na podstawie dosyć szerokiego PKWiU 26 (minikamerka (...)

zwrot 6000 alimentów - czy to możliwe??

zwrot 6000 alimentów - czy to możliwe??

to odpuszcza. I już się z tym w sumie pogodziłem ale!! Ojciec złożył odwołanie że chce obniżenia do 200 pln i to od stycznia 2010!! i 6000 pln więcej które przez ten rok 2010 brałem (...)

Zwolnienie nauczyciela mianowanego

Zwolnienie nauczyciela mianowanego

roku szkolnego przypada na 31 sierpnia 2010 roku więc wypowiedzenie będzie skuteczne gdyby było dostarczone 31 maja 2010 roku, czy dyrektor może zastosować skrócony okres wypowiedzenia? W (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2009 mineło mi 10 lat pracy w obecnej firmie pracuje od lipca 2009r. ile przysługiwało mi urlopu w roku poprzednim? aga prawo-pracy.net 20 dni U2 prawo-pracy.net w 2009 w kwieniu (...)

PKWiU na fakturze w 2011

PKWiU na fakturze w 2011

PKWiU na fakturze w 2011 witam. mam pytanie. Czy w 2011 jest obowiązek umieszczania PKWIU na fakturze? z góry dziękuję za odpowiedź!

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, będą stosować PKWiU z 2008 (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

"indywidualne wynagrodzenie osób wymienionych w art. 2 przysługuje w wysokości ustalonej w 2010 roku". Mówiąc krótko - pensje rady nadzorczej zostały zamrożone, ale ten fakt (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

umowa najmu

umowa najmu

ile zapłaciliśmy dopiero po kilku mc w 2008 roku?? umowa trwała dalej?. W 2010 roku w grudniu dowiedziałam się że wyprowadzam się z Polski? więc muszę zamknąć działalność? (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

urodziłam i chciałam załatwić sprawy z becikowym. W mopsie Pani powiedziała mi że mam jej przynieść pity 11 za rok 2011 i 2012 oraz zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości zapłaconych składek (...)

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W drugiej (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

wpisać NIP małżonka/małżonki. W pole numer 5 należy wpisać rok, za który dokonujemy rozliczenia. W tym roku będziemy wypełniać pity 2010 formularze, więc w pole numer 5 będzie (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

bliskich relacji. Ja mieszkam w Warszawie, ona w Szczecinie. Tłumaczyłem to, potem zacząłem mówić, ze to pomyłka, ze źle się dodzwonili. Sprawa jest irytujaca - telefony są w tygodniu, (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

powiadomił US w formie oświadczenia o zamiarze wydatkowania całej kwoty na cele mieszkaniowe w ciągu 2-ch lat. Jak to teraz wyprostować? Czy po prostu teraz (w 2013 r.) złożyć PIT-39 (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

26 letnia nauczycielka, mam 26 lat i 4 lata pracuje w szkole jako nauczyciel. Mam pytanie, - moja umowa o prace w jednej ze szkół wygazsa w dniu 31 sierpnia tego roku. Pracuj,,e w (...)

nienależnie wpłacone alimenty od komornika

nienależnie wpłacone alimenty od komornika

- nieświadoma że robię błąd. W październiku 2011 roku otrzymałam z gminy pismo z informacją ze pobrałam w październiku nienależne alimenty w kwocie 525,01- za 10.2010r. - i muszę (...)

W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. W grudniu 2010 rozwiazalam

W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. W grudniu 2010 rozwiazalam

W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. W grudniu 2010 rozwiazalam W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

w przyszlosci planuje to zrobic). Jestem z nim w 4 miesiacu ciazy. Chcialabym urodzic tutaj dziecko (bo nie mialabym wsparcia od mojej rodziny w Polsce), jednak kilka miesiecy po porodzie chce (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie ? W takich sprawach z nimi nie można wdawać się w żadne rozmowy. Wystąpić pisemnie /listem poleconym/ i zażądać dokumentów, w oparciu o które wzywają do zapłaty. Jeżeli (...)

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów,

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów,

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów, Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

bez łazienki, ubikacji na koszt swoich rodziców też pijących i prowadzących "lekki" tryb życia).Jednak była żona ma zasądzone widzenia w 2 weekendy w miesiącu. Zabiera syna w sobotę, (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

obowiązku składania zabezpieczeń w imporcie towarów wywożonych następnie do innego państwa członkowskiego, 6)zmiany dostosowujące do przepisów Unii Europejskiej: * w zakresie miejsca świadczenia (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej? Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co 5 i 8 a (...)

1

2

3

4

5

...

21