pkwiu 92.31.21-00 w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, będą stosować PKWiU (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została opublikowana (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

? 5, 8 oraz 23 proc. 5-proc. stawka VAT znajdzie zastosowanie do pieczywa świeżego (zgrupowanego w pozycji PKWiU 10.71.11.0 według klasyfikacji z 2008 roku, która będzie stosowana dla potrzeb (...)

spóźniony zakup kasy fiskalnej, art. 111 ust. 2

spóźniony zakup kasy fiskalnej, art. 111 ust. 2

głębiej, gdyż najprawdopodobniej co najmniej dwa z moich sprzedawanych od roku na allegro towarów znajdują się w wyłączeniu ze zwolnień na podstawie dosyć szerokiego PKWiU 26 (minikamerka (...)

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12?

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12?

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12? Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12? (...)

PKWiU na fakturze w 2011

PKWiU na fakturze w 2011

PKWiU na fakturze w 2011 witam. mam pytanie. Czy w 2011 jest obowiązek umieszczania PKWIU na fakturze? z góry dziękuję za odpowiedź!

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa

czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU 01.63.10 jeżeli usługa czy można stosować stawkę vat w wysokości 8% na usługi suszenia zboża PKWiU (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

obowiązku składania zabezpieczeń w imporcie towarów wywożonych następnie do innego państwa członkowskiego, 6)zmiany dostosowujące do przepisów Unii Europejskiej: * w zakresie miejsca świadczenia (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

. * Dostosowanie przepisów ustawy o VAT do PKWiU 2008. * Zmiany dotyczące zwolnienia przedmiotowego od VAT. * Zmiany w odliczaniu podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów i paliwa do ich (...)

Sprzedaż elektroniki a zwolnienie z kasy fiskalnej

Sprzedaż elektroniki a zwolnienie z kasy fiskalnej

działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT. Na początku planowałem sprzedaż smartbanów, smartwatchy i głośników bluetooth. W rozporządzeniu w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej (...)

PKWIU0 2012 ma zamiar wprowadzić zmiany

PKWIU0 2012 ma zamiar wprowadzić zmiany

PKWIU0 2012 ma zamiar wprowadzić zmiany Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług ma zamiar wprowadzić w przyszłym roku zmiany dotyczące ewidencji i dokumentacji oraz rachunkowości w urzędowych

sposób na vat

sposób na vat

sposób na vat Dzień Dobry! Chciałbym podzielić się informacją w jaki sposób można w łatwy i przyjemny sposób uzyskać informację o tym co można odliczyć składając wniosek vzm-1 w (...)

Jakie formularze VZM na 2011

Jakie formularze VZM na 2011

strony, listy numerów PKWiU materiałów budowlanych, z których można odliczyć vat?

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę dochodzic (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

płatności minął 12.10.2007 r i 26.10.2007 r. Zastanawiam się dlaczego dopiero w styczniu 2008 r. po dwóch miesiącach od upływu terminów zapłaty, firma IMP Sp. z o.o. przysyła (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. Tymczasem (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W drugiej (...)

VAT-25

VAT-25

został uzupełniony pismem z dnia 19 listopada 2008r. (data wpływu 19 listopada 2008r.). W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny: Wnioskodawca w (...)

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata

Wartość w 2010 r.: 29 mld USD Pozycja w 2010: 7. Kraj pochodzenia: Wielka Brytania 4. IBM Wartość w 2011 r.: 36,2 mld USD Wartość w 2010 r.: 33,7 mld USD Pozycja (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

takim lokalu, 3. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, 4. prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

9200 zł I-XII 1991r 27600zł I-XII 1992r 27600zł I-XII 1993r 27600zł I-XII 1994r 27600zł Mam następujące pytania 1. Ile jest w stanie wywalczyć prawnik w sądzie? 2. (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

- umowa na czas określony do 02.05.2009r Czy za 2008 r należy mi się urlop? i jak to wygląda dalej?. EWA prawo-pracy.net Jeśli masz udokumentowane w zakładzie pracy 1 pracy to należy (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

), która weszła w życie z dniem 1 listopada 2005 r. Mocą tej ustawy uchylony został w art. 32 ust. 1a pkt 2, na podstawie którego do okresu pracy w szczególnych warunkach lub w (...)