pit-8c za 2010 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Akcje pracownicze

Akcje pracownicze

zbycie papierów wartościowych jest obciążone podatkiem zgodnie z ustawą z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 51, poz. (...)

PIT 8C jak go rozliczyć?

PIT 8C jak go rozliczyć?

PIT 8C jak go rozliczyć? Witam Jestem emerytką i mam problem nie wiem na jak rozliczyć pit-8c za rok 2010 na jakim formularzu,bardzo prosze o pomoc?Z góry dziękuję (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

obecnej pracy mam umowę na czas nieokreślony, ale najprawdopodobniej zmienię pracę. Czy w takiej sytuacji dostanę pieniądze za niewykorzystany za 2010 r. urlop wypoczynkowy?? bubas24 (...)

bezrobotny - czy muszę rozliczyć zwrot (114zł) za wymianę okien?

bezrobotny - czy muszę rozliczyć zwrot (114zł) za wymianę okien?

bezrobotny - czy muszę rozliczyć zwrot (114zł) za wymianę okien? Witam. Ze spółdzielni dostałem Pit-8C w związku ze zwrotem (114zł) za wymianę okien. Jako bezrobotny, bez dochodu (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010. Złożyłem wypowiedzenie, które rozwiązuje umowę 11 września. Ile mogę wziąć dni urlopu? Z góry dziękuję za pomoc Andrzej Andrzej prawo-pracy.net WITAM! Ile przysługuje urlopu za (...)

Podatek od odszkodowania za wycinkę drzew

Podatek od odszkodowania za wycinkę drzew

. Dziś otrzymałem list polecony z drukiem PIT-8C od zakładu energetycznego. Czy kwotę tą muszę jakoś uwzględnić w zeznaniu podatkowym za 2011r.? Czy muszę odprowadzić od tego (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracownika... prosiłabym o szybką poradę:) pozdrawiam goskavd prawo-pracy.net pracowałam w sklepie sporzywczym na pół etatu i nie wiem ile mi sie nalerzy za urlop za siedem i pół miesiąca (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z dnia 23 grudnia (...)

zachowek

zachowek

r zmarła moja mama . W 2010 r bratanice po moim zmarłym bracie poinformowały mnie o tym ,że interesują sie zachowkiem po babci i tacie. Istnieje również oświadczenie mojego brata (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

na poziomie wynagrodzeń z 2010 r., do czego zobowiązywał wprowadzony 1 stycznia 2011 r. przepis art. 29b ustawy". Nadmieniono też, że członkowie RN dobrowolnie oddali nienależnie pobrane (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ze nie trzeba ich pisac. I mam problem bo w zeznaniu za 2011 roku skladek na ubez zdrowotne nie wykazano a w 2012 roku wykazałam czy to jest powazny blad? czy grozi mi za to jakas kara jesli te

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

to ja nie mam zaufania,proszę doradźcie coś.pozdrawiam Wkurzona Witam mam podobny problem z firmą raport. Zaczeło się od polsatu za nieterminowe zdanie sprzętu za 100zł naliczono mi kare 300zł (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

porodu czyli do około15.03. umowa w szkole kończy się 31.08 a macierzyński gdzieś około 15.08 czy należy mi się urlop wypoczynkowy za przechorowane ferie i za wakacje. czy te śwuadczenia (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

okres za czynsz za wynajm hali od urzędu gminy.Kilka razy przesyłali nakazy do zapłacenia jednak nie miałam za co,a chodzi o sumę5600 teraz przyszł mi płacić 11860.czy może uległo (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

prace zawarta dn. ....za porozumieniem stron z dniem 13.05.2018. Data na pismie to 13.05.2018 r a mamy 2016r. Dodam ze mam umowe na czas nieokreslony. Prosze mi pomoc czy ja moge to jakos cofnac (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

powiadomił US w formie oświadczenia o zamiarze wydatkowania całej kwoty na cele mieszkaniowe w ciągu 2-ch lat. Jak to teraz wyprostować? Czy po prostu teraz (w 2013 r.) złożyć PIT-39 za rok (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

, zapewnionych w umowie o pracę. Tak więc: -luty.2010 r. : 130godz. przepracowane czyli o 18 godz. mniej niż było w umowie ,kwota należna : 569,21 - wraz z ustawowymi odsetkami do czasu wypłaty -marzec. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

metrów ktoś z piwkiem. Zaczęło mnie zastanawiać za co tak karali tych ludzi ?????? Za posiadanie butelki z naklejką piwa , za przełykanie alkoholu , no może ze szklanki widać jak ubywa (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu.w 2010 urodziłam dziecko za granicą,wróciłam do polski jak dziecko miało 6,5 miesiąca, czyli już za póżno na składanie wniosku(nie wiedziałam że istnieje termin)mój były (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

była żona wyszarpała podwójnie alimenty, czyli za okres za który Pan już sam zapłacił? mrozowskim Oszustka wyszarpała podwójne alimenty, Wyszarpała za lipiec i sierpień bo oświadczyła, (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z późn. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

że jestem dłużnikiem tej firmy. Posiadam u nich "nieopłacone" faktury ze stycznia i marca 2005 r. Są to ponoć faktury za abonament i nota karna za sprzęt. Dekoder był oddany w autoryzowanym (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

mgr a jednoczesnie od 6.04.2010r. podjelam prace na cały etat (8h x 5 dni w tygodniu) (mam umowe do 5.04.2011) ile mam lat stazu pracy i ile urlopu mi przysługuje ? bede wdzieczna za odpowiedz. (...)

wskaźnik inflacji za 2010 r ogłoszony przez gus

wskaźnik inflacji za 2010 r ogłoszony przez gus

wskaźnik inflacji za 2010 r ogłoszony przez gus Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w okresie dwunastu miesięcy 2010 r. wzrosły o 3,1% (wobec 3,5% w analogicznym okresie (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku będzie (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

złożyć pozew o alimenty jak taka sprawa wygląda jeśli ojciec dziecka jest za granicą?Z góry dziękuję za pomoc aleksy27 Mieszkam z dziewczyną za granicą (ona nie jest (...)

problem z byłym mężem

problem z byłym mężem

firmę z powodu kryzysu. Przeszedł na zasiłek. W maju 2010 r. odeszłam od męża i wróciłam do Polski z dziećmi (dosłownie, to uciekłam od niego, bo znęcał się nade mną psychicznie). Od (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] w przedmiocie (...)

nienależnie wpłacone alimenty od komornika

nienależnie wpłacone alimenty od komornika

- nieświadoma że robię błąd. W październiku 2011 roku otrzymałam z gminy pismo z informacją ze pobrałam w październiku nienależne alimenty w kwocie 525,01- za 10.2010r. - i muszę ich zwrócić (...)

1

2

3

4

5

...

7