pit 2 z 1998 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku będzie (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 1998 r. Nr 144 poz. 930 z (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

zachowek

zachowek

przedawnienia, gdyż sąd z urzędu nie stwierdza, że roszczenie się przedawniło. megim22 1998 r. rodzice przepisali aktem notarialnym dla mnie ( córki ) oraz mojej córce ( wnuczce) (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok SN (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: Nie korzystaj (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

wychowawczych, lub pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości Budżet Państwa za pośrednictwem ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 paźdxiernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu z (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

stać na wynajęcie za 2500 zł, utrzymuję z tego moją nową rodzinę (2 dzieci). Z góry dziękuję za rady. (Waldek) - I jeszcze jedno, nie wiem czy to ważne ale teraz mieszka z (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt z firmą windykacyjną Laska 10 lat od decyzji sądu Laska tak do mnie tez wysłali pismo ze mam zapłacic rachunek i (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

? Błagam odpiszcie!!! wiesia31 No i co z tego że jest w nowym związku ?????? cytuję : Art. 131§ 2. Jeżeli jeden z małżonków przysposobił dziecko drugiego małżonka, przysposobienie (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ponad to drogi panie, suma 2 tysięcy złotych chyba się panu z księżyca wzięła, lub za 2 dzieci pan liczył. wrotsław Witam Z mężem będziemy mieć 2 dziewczynki już (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (...)

widzenia z dzieckiem

widzenia z dzieckiem

wzoru wniosku z góry dziękuję :) platytnka81 Oczywiście wyśle wam coś na ten temat. madziula133 Dzięki bardzo :) platytnka81 Witam. Bardzo prosze o jakiś wzór pozwu o ustalenie widzeń z (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

każdego miesiąca, począwszy do września 2007r. Spłata zadłużenia zgodnie z powyższą propozycją, zaspokoi roszczenia firmy PRESCO SP. Z O.O. wobec EWA GRAJEWSKA, dot. sprawy opatrzonej (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. (...)

Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. otrzymalismy z kopalni mieszkanie

Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. otrzymalismy z kopalni mieszkanie

Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. otrzymalismy z kopalni mieszkanie Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

dziesiąty k.p. Na potrzeby tego artykułu posługiwać będziemy się nomenklaturą przyjętą w rozporządzeniu Rady Ministrów z 28 maja 1996 r. Zgodnie z przepisami jego § 5 do ustalania (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

. Obszar chronionego krajobrazu był uwzględniony w MPZP gminy z grudnia 1998. Potem został uchylony decyzją WSA, potem przywrócony w 2008r. W związku z obszarem, MPZP zakazuje (...)

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

serca oczywiśćie i oczywiście wystarcza dowód z zeznań powódki. Wyrok jest prawomocny i wykonywalny międzynarodowo, ale inne kraje nie spieszą się z respektowaniem tych bredni. Po prostu (...)

1

2