Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • zadlużone mieszkanie ojca21 Kwietnia 2014

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona spłatą długu , gdyż moj ojciec nie opłacał mieszkania. (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja12 Grudnia 2012

  faktur. Za część z nich (grudzień 2012) dostaliśmy korekty. Za te ze stycznia 2013 nie. Późniejszych faktur już nie było, bo przestaliśmy z nimi współpracować - o ile fala niezasadnych (...)

 • Waloryzacja polisy PZU3 Marca 2004

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują mi śmieszne pieniądze. Szukam kogoś, kto może mi poradzić (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła do mnie pani z firmy windykacyjnej z Koszalina. (...)

 • Konkretne pytania dotyczące umowy, nadgodzin, NIP i prawa pracy...31 Stycznia 2007

  Po krótce przedstawię sytuację, a potem przejdę do pytań: Od 18 grudnia 2006 pracuję w sklepie spożywczym. Podpisałem umowę o pracę, jednak pewnego dnia (około 27 grudzień) szef kazał mi ją (...)

 • umowa najmu21 Października 2009

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę wyprowadzając się zostawić go w tym mieszkaniu i uczynić (...)

 • orzeczenie o niepełnosprawności a dofinansowanie 18 Listopada 2010

  Pracownik, którego zatrudniam ?na stałe? we wrześniu tego roku otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności czy mogę ująć go we wniosku o dofinansowanie w miesiącu wrześniu? Czy będzie ono przysługiwało (...)

 • możecie coś poradzić w tej sprawie 26 Lutego 2013

  Witam mam pytanie i proszę o poradę otóż mój bardzo dobry znajomy wynajmował mieszkanie w Warszawie z 3 swoimi kumplami w czym ten mój znajomy i 2 innych podpisali się na umowie o wynajem. 1 z chłopaków (...)

 • Zmiany dla niepełnosprawnych. 18 Września 2012

  Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych da popalić pracodawcą którzy nieco zapominają o sowich obowiązkach wobec osób niepełnosprawnych. Min. (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć1 Sierpnia 2005

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na jakich zasadach można ją jednak wypowiedzieć? Do końca (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.