pfron za grudzień Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

już za grudzień składki z uwzględnieniem L4 - na co pozwala ustawa). Dla mnie to jest błędne koło. Skoro mogę odliczyć w składkach L4 na bieżąco, to przy odmowie wypłaty przez ZUS chorobowego (...)

zwrot wynagrodzenia

zwrot wynagrodzenia

przebywałęm już na urlopie. w styczniu dostałem kolejny przelew opisany jako wypłata za grudzień z tym że najniższa krajowa + ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopu. Obecnie po dwóch (...)

Konkretne pytania dotyczące umowy, nadgodzin, NIP i prawa pracy...

Konkretne pytania dotyczące umowy, nadgodzin, NIP i prawa pracy...

a rezultat jest tego taki ze do dnia dzisiejszego NIE MAM UMOWY ZA GRUDZIEń (patrz: pytanie 2) mam pytania: 7) Czy mam prawo żądać tej umowy, czy mi się ona nalezy? 8) Czy to że nie dostałem (...)

orzeczenie o niepełnosprawności a dofinansowanie

orzeczenie o niepełnosprawności a dofinansowanie

." Z tego wynika, że nie otrzyma Pan dofinansowania z PFRON-u. prawko24

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

była żona wyszarpała podwójnie alimenty, czyli za okres za który Pan już sam zapłacił? mrozowskim Oszustka wyszarpała podwójne alimenty, Wyszarpała za lipiec i sierpień bo oświadczyła, (...)

Zmiany dla niepełnosprawnych.

Zmiany dla niepełnosprawnych.

wobec osób niepełnosprawnych. Min. PFRON będzie mógł przeprowadzać kontrole i sprawdzać czy pracodawcy stosują się do zmian wprowadzoncyh przez nowelizacje. Za oóźnienia wpłąt też będą (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

prawnika do tej spraww?? Z góry dziekuje za odpowiedz Daniel prawo-cywilne.net Alutka wyslij mi na maila kontakt do tego adwokata zarzew@o2.pl Mariusz prawo-cywilne.net Ja ma dwie polisy na 24 lata, własnie

umowa najmu

umowa najmu

wypowiedzenie 6mc dlatego nie zapłaciłam czynszu za swoją połowę za grudzień 2010 styczeń i luty 2011 licząc że wypowie mi umowę i będzie po mojej myśli i zyskam 3 mc?w styczniu (...)

możecie coś poradzić w tej sprawie

możecie coś poradzić w tej sprawie

i tego drugiego chłopaka zapłaty za mieszkanie w czym zażyczył sobie od nich spłaty wynajmowanego mieszkania za tego który w ogóle nie płacił straszy ich sądem i komornikiem czy muszą spłacać

Problem stawki-umowa o dzieło

Problem stawki-umowa o dzieło

wpisano mi niższa stawkę. Co miesiąc podpisuje rachunki za wykonana prace, na których jest wpisana stawka. Błąd zauważyłam dopiero przy podpisaniu rachunku za grudzień. W tym miesiącu (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

drugiej firmie miałem przez parę miesięcy podpisaną umowę z firmą UPS niestety za dodatkowe opłaty za paczki niestandardowe zrezygnowałem z usług. Opłata jaka wynosiła za przesyłkę (...)

Ważne pytanie odnosnie wyroku apelacyjnego

Ważne pytanie odnosnie wyroku apelacyjnego

(wypłacania do 15 każdego miesiąc) w związku z czym za grudzień zapłaci już niższe alimenty ale nie ma prawa sobie odliczać tych 9dni listopada. Wydaje mi się, że to chore jakieś odliczanie. (...)

Korekta faktur od maja do grudnia

Korekta faktur od maja do grudnia

stawki VAT dla 2 firm z 22% na zwolnione i teraz zastanawiam się czy korekty wystawiać i księgować np. za maj w maju czy wszystkie teraz za grudzień albo styczeń. Korektę zrobić jedną (...)

mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak mam go znaleść żeby zaplacić

mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak mam go znaleść żeby zaplacić

mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak mam go znaleść żeby zaplacić mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak (...)

umowa na czas nieokreślony a brak pracy i wynagrodzenia

umowa na czas nieokreślony a brak pracy i wynagrodzenia

to tylko papier ponieważ wczoraj przyszło mi zeznanie z ubezpieczalni i nie był złożone składki za grudzień. Proszę o pomoc, co mam zrobić krok po kroku. Należy się zwolnić i poszukać (...)

Alimenty,a prawomocnośc wyroku

Alimenty,a prawomocnośc wyroku

sytuacji , gdy Sąd ustalił alimenty od dnia praowmocności wyroku ( 27.12.2007 )- to alimenty za grudzień są należe Owszem sąd określił wysokość alimentow,i wskazal,że są platne do 15 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przedawni i będę się chował za słowem "przedawnienie".... Przedawnienie po 2 latach, przedawnienie po 3 latach... wielcy fachowcy doradzaja, nie płać bo się przedawniło i takie tam. FOTO MONTAZ! Większość

Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą.

Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą.

to dostaję za mnie większe dotację od pfron. Czy rozmowa którą bym nagrał kiedy się do tego przyznaje bedzie jakimś dowodem ? przemek498

Świadczenie rehabilitacyjne

Świadczenie rehabilitacyjne

wdzięczny za odpowiedź osoby znającej temat,za co z góry dziekuję! (dinaslade) Czy okres pobierania świadczenia rehabilitacyjnego jest zaliczany jako okres stażu pracowniczego przy przyznawaniu (...)

Zaćma a renta

Zaćma a renta

. Rozumiem, ze stopien inwalidztwa, ale chodzi mi bardziej o sprawy zwiazane z wczesniejszymi zarobkami. Pozdawiam i dziekuje za odpowiedz na frapujace mnie pytania. sonas mam pytanie mam zacme iustalony

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

dni?? Wynajem za grudzień mam zapłacony,a jak dam jej wypowiedzenie to będę musiała zapłacic jeszcze za miesiąc za wynajem,za miesiąc nieprzemieszkany?? Pomóżcie mi,bardzo (...)

Właściciel żąda pieniędzy za najem mieszkania

Właściciel żąda pieniędzy za najem mieszkania

miesiąca, chociaż informowałem właścicielkę, że otrzymywać będzie pieniądze po 20 każdego miesiąca, ze względu na przelew za projekt, który wykonuje. Wiadomo jak sprawa wygląda z przelewami (...)

więcej etatów dla niepełnosprawnych  ?

więcej etatów dla niepełnosprawnych ?

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za brak niepełnosprawnych pracownikówe.  doda33 obecnie trzeba wpłacać do PFRON ponad 1,4 tys. zł miesięcznie za (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

sklepie,na posesji,słupy energetyczne,elektryczne,w szkole,gazociągi,odszkodowanie za urodzenie dziecka,za stan wojenny 13 grudzień 1981 r.,za zwrot karty pojazdu,wypadek w szkole,powodzie,zalania

Składki ZUS za styczeń - grudzień 2011

Składki ZUS za styczeń - grudzień 2011

Składki ZUS za styczeń - grudzień 2011 Ubezpieczenia społeczne: * Emer. - 393,41 zł * Rent. - 120,92 zł * Chor. - 49,38 zł * Wyp. - 33,66zł (Składka na ubezpieczenie wypadkowe dla płatników

Chciałem zapytać czy zakład pracy dla osób niepełnosprawnych nie ma obowiązku wysyłać  osoby

Chciałem zapytać czy zakład pracy dla osób niepełnosprawnych nie ma obowiązku wysyłać osoby

jakie są im przyznawane z okazji zatrudnienia bardzo dużej ilości osób niepełnosprawnych za tym stoi główny księgowy rozpowiadając opinię że jak się zwróci pieniądze to nie będzie kontroli (...)

język migowy w urzędach

język migowy w urzędach

równierz możliwość dofinansowania z PFRON kursów  języka migowego dla niesłyszących i członków ich rodzin.  karollka56

Czas trwania postępowania odwoławczego

Czas trwania postępowania odwoławczego

przekrój czasowy? Z góry dziękuję za pomoc

Prawa lokatorów.

Prawa lokatorów.

skarbowego o fakcie, że nie odprowadza podatku od dochodu uzyskiwanego z najmu. Czy macie udokumentowane wpłaty opłat za wynajem domu? Jeśli macie zastrzeżenia odnoście rozliczenia za prąd, (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

dziękuje za wszystkie odpowiedzi karollka56 Witam, mam pytanko, od 1 stycznia minimalna krajowa wynosi 1386 pln brutto ,czy grudzień 2010 powinien być liczony według nowej najniższej jeżeli (...)