pdf dz.u. 2003 nr 220 poz. 2181 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku

Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku

oznakowania miejsca przeznaczonego na postój taksówek określa pkt. 5.2.19 załącznika nr 1 do Dziennika Ustaw nr 220, poz 2181 z dnia 23.12.2003r. zatytułowanego "szczegółowe (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia zostały wykazane choroby, które (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- ustawa z dnia 28 listopada 2003 (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w swoich (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. 22 )mówi(czytamy) (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

że nasze prawo w tym stosunku jest chore.Jestem tez zdania kto splodzil niech ponosi odpowiedzialnosc za to dziecko tez finnansowa. aszna11 alimenty.pl Dziennik Ustaw Nr 220 ? 12172 ? Poz. (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z chwilą (...)

płaciłem alimenty na nie swoje dziecko

płaciłem alimenty na nie swoje dziecko

ojcem dziecka, które pochodziło ze związku pozamałżeńskiego. Coś w tej sprawie się chyba zmieniło, ale nie wiem co dokładnie widmiła Zmieny w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym(DzU z (...)

zmiana nazwiska po ślubie

zmiana nazwiska po ślubie

sobie ustawę "Ustawa o zmianie imienia i nazwiska z dnia 17 pazdziernika 2008 r. (Dz.U. Nr 220, poz. 1414)" fengszui1986

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

IMIENIU O ILE CORKA DA MATCE PISEMNE UPOWAZNIENIE SKLADAJAC JE W SADZIE PRZED ROZPRAWA. A co do funduszu Alimentacyjnego to z tego co wiem od lipca 2003 wyplaca on alimenty wylacznie na dzieci z posiadana

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

217 poz. 2125) oraz art. 7 b ust. 2 ustawy Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. nr 101 poz. 1178 z 1999r z późniejszymi zmianami). Krótko: do 31.12.2004r trzeba uzupełnić wpis w ewidencji

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

(Dz.U. nr 228, poz. 2255 z późn. zm.) osoby, które w kwietniu br. pobierały świadczenia ze zlikwidowanego FA, do końca 2004 r. otrzymają dodatek w wysokości 70 proc. uzyskiwanej kwoty (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

16 grudnia 2003 r. Dz.U. regulujące ten temat mówi w par.1 "Wniosek o udzielenie urlopu wychwawczego składa się pracodawcy w formie pisemnej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu, w którym

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 z późn.zm) nie określają wprost, jaki jest termin wypłaty odprawy, ale skoro przysługuje ona (...)