paragrafy kodeksu karnego 281kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

otrząśnięciu sie z rodzinnej inwazji . Jurku, bardzo podoba mi się logika Twojej interpretacji.Przyznam,że zupełnie inaczej rozumiałam art.64,dzięki za trafne wyjaśnienie.Jak juz wspominałam wczesniej (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

rozpisuj. Napisz tylko, że wierzytelność jest przedawniona i nie zamierzasz za nic płacić. Wyślij to listem poleconym (koniecznie z dowodem nadania). Napisz jeszcze coś takiego, że wg Kodeksu Karnego (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

karnoprawnego obowiązku naprawienia szkody, a więc również tego, określonego w art. 72 § 2 k.k. (Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 18 czerwca 2009 r. IV KK 145/2009). Zakaz (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. 190 § (...)

Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

co wy do chu... gadacie boss Włamanie. Ustawodawca używa w art. 279 KK ogólnego określenia kto kradnie z włamaniem. O ile znamiona kradzieży zostały opisane w art. 278 KK, o tyle nigdzie nie (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, składa fałszywe (...)

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. Jednak (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: k.k.), (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

sytuacji, gdyby policja faktycznie odmówiła wszczęcia dochodzenia/śledztwa w danej sprawie, to proszę się odwołać od decyzji w oparciu o wyżej wspomniany artykuł kodeksu karnego." Proszę (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k wymierzył 50 stawek (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

pewny, że chcesz wystąpić na drogę sądową? Pozdrawiam i życzę powodzenia gdybyś się jednak zdecydował. mimi To podlega pod art. 216 Kodeksu Karnego Rozdział XXVII Przestępstwa przeciwko (...)

PRAWA OJCA DO DZIECI

PRAWA OJCA DO DZIECI

-u POWIECCIE MI GDZIE SA SPISANE PRAWA OJCA ???PARAGRAFY ITD ALE OJCA NIE RODZICA BO JAK WIECIE TO ROZNICA kicaj415 RODZIC RODZICOWI NIE ROWNY DLATEGO MUSZE MIEC CZARNO NA BIAŁYM co i jak bo moja zona

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie w art.21 i (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? Czy (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

w art. 69-75 Kodeksu karnego Lanfaust nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-) Pozdrawiam qpnw czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie pol rocznego

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, tylko żądamy od policji lub prokuratury ścigania sprawcy za popełnienia przestępstwa "naruszenia miru domowego", określonego w art. 193 Kk. Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia publicznego. (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

;1kk ,w zb art 270 & 1kk,w zb. 297 kk. Mam problemy z matka i chcialbym zalatwic jej opieke przd odbywaniem kary . Prosze o wypowiedz disiaj. (Janek) Jeżeli oskarżonemu zarzuca się popełnienie

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego). Wykroczenie paserstwa umyślnego popełnia osoba, która nabywa mienie wiedząc o tym, że pochodzi ono z kradzieży bądź (...)

200 kk

200 kk

powiedziała że do niczego jej nie zmuszałem. Zgłoszenie zostało odrzucone, jednak rozpoczęto postępowanie o seks z nieletnią z urzędu. Jest to przestępstwo z 200 art. Kodeksu Karnego, ale (...)

Znieważenie w utworze muzycznym

Znieważenie w utworze muzycznym

obowiązek wszcząć postępowanie z własnej inicjatywy? Znajomy upiera się, że znieważanie instytucji takiej jak KRRiT jest ścigane "z urzędu". W rozdziale o przestępstwach przeciw RP Kodeksu Karnego (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wogle nie uzywam (mam podpisaną krucjate) jestem jedynym zywicelem rodziny oraz chorą żone. Proszę o poradę Według art. 39 pkt 3 k.k. (kodeksu karnego) jednym ze środków karnych jest (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

alimentów ojca? Z tego co przeczytałamw odpowiedziać to wywnioskowałam ze nie ale wolałabym sie dowiedzieć tak na 100% zanim złoże wniosek zeby nie wyszło potem że chce wysępić od ojca za dużo! kk_ch (...)

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

. Wspolzycie z osoba, ktora nie ukonczyla 15lat jest karane. Wynika to z KK. Pozdrawiam speco Czy wiek ma znaczenie? Uważam że nie! Czy będziemy mięli 15 czy 19 lat będziemy uprawiać sex! I żadna (...)

art. 208 kk

art. 208 kk

konsekwencje? i jakies wskazówki co mniej więcej mógłbym powiedzieć żeby nie wmieszać w to ludzi którzy kupili ten alkohol? Art. 208 kodeksu karnego

Jak długo wyrok będzie w papierach?

Jak długo wyrok będzie w papierach?

zapisu?? To zależy od wymiaru, kary jaką dostałęś w wyroku i czy także został orzeczony środek karny (np: zakaz prowadzenia pojazdów). Najlepiej możesz spojrzeć w rozdział XII Kodeksu Karnego (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

uywnie slow ogolnie przyjetych za obelzywe grozi karaz z kodeksu karnego. to sie nazywa : art. 207 KK par. 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną (...)

po jakim czasie po odbyciu kary mogę ubiegać się o wymazanie wyroku

po jakim czasie po odbyciu kary mogę ubiegać się o wymazanie wyroku

kwietniu tego roku Zgodnie z treścią art. 76 kodeksu karnego skazanie (w przypadku warunkowego zawieszenia wykonania kary) ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

art.207 i 209 kodeksu karnego tj. znęcania się nad Tobą oraz niepłaceniem alimentow na dziecko. Nie można pozostawić tego bezkarnie - przede wszystkim tego pikła związengo ze znęcaniem, które (...)

1

2