paragraf art.106i 2 oraz art. 761 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który na podst. art.631 i 644 kpc jest zwolniony z wpisowego do sądu i po wyczerpaniu trybu odwoławczego może wytoczyć powództwo do sądu o (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik prawnie (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC) Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu A. z odległego o 600 km miasta (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

służbowych: MSWiA, UOP, Służby Więziennej i MON. Co prawda przepis art. 2 pkt 2 Ustawy stanowi obecnie, że "do lokali stanowiących własność tych podmiotów ustawa się stosuje", ale (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

postarał aby ściągnąć zadłużenie wobec ZUS - u. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia. Eliza Do Marka! Jeżeli jesteś specjalistą od kpc, to przypomnij sobie treść art. 1025 kpc (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, a okres (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż możesz (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

. 2. Orange zrezygnuje z kary umownej jeżeli.......... podpiszesz z nimi znów umowę na 2 lata. Muszisz spłacić tylko kwotę główną u nich i podpisać umowę. IJ się nie przejmuj- dogadaj się (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

: "Zgodnie z art. 266 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (kpc) sąd przed przesłuchaniem świadka uprzedza go o prawie odmowy zeznań i odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych zeznań. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zabije kogoś. Meg ja miałem A,B,CE i wszystko buchnęli na 2 lata nie musi robic kursu .ja mialem wasnie zabrane na 2 lata.musi miec tylko badania lekarskie zrobione ale to na pewno dostal

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

wychowanie, zapobieganie demoralizacji lub pomoc skazanym. § 2. Wymierzając karę ograniczenia wolności, sąd może orzec wobec skazanego obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 2, 3 lub (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego wykonania (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej do alimentów, (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

trafil do szpitala z peknieta czaszka oraz 2 krwiakami mozgu oraz wklesnieta koscia policzkowa do srodka co wymagalo operacji -mial tez popekane zatoki i polamana szczeke przez co byl zadrutowany (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty (...)