paragraf art 895 kpc co oznacza Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sądów jest taka aby każdemu płatnikowi alimentów bez względu czy był nieuczciwy czy uczciwy i płacił robić "w poprzek". Wszyscy są bezdusznie wrzucani do jednego wora z napisem "alimenciarze". Co (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

stron były porządnie zabezpieczone? Są w necie jakieś szablony, bo nie znalazłem? Jak przyjęte jest opłacanie czynszu i mediów? Co robić w wypadku powstającej nadpłaty/niedopłaty za media jeśli (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

...bez przerwy donosi na sąsiadów, czepia się byle czego, robi się coraz bardziej agresywna słownie póki co, ale jednak. Czepia się sąsiadów, co mają mnóstwo psów, co akurat w tym (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zgody - całość. Jeżeli nie ma zgody stron co do wartości mieszkania, sąd powoła biegłego do wyceny tej wartości, co oznacza dodatkowe koszta. Pocieszać się w tej sytuacji można (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w SR w K. o przekazanie (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Zapraszamy do lektury artykułu: Uważaj na firmy windykacyjne! A artykule między innymi:  Na co uważać? Co robić jeśli dostanie się wezwanie? Co jeśli komornik zajął konto?   Chcesz (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

w zazaleniu możliwości wyboru sadu w oparciu o art. 35 KPC W tej chwili sprawa jest już w SR w K., który wlasnie przesłał mi pierwszy list z wezwaniem do uzupełnienia pozwu (przeslanie dowodow, (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

Ściągnięcie alimentów przez komornika

Ściągnięcie alimentów przez komornika

zakład pracy co miesiąc przelewa do komornika, odpowiedział że całość alimentów przeznaczył na koszty egzekucyjne innych zobowiązań takich jak ZUS itp Art. 1025.kpc § 1 , czy Pan (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

;budynkiem gospodarczym" i tylko zgłosic w delegaturze ale z tego co mi powiedzieli: "Jak sąsiad podkabluje to nadzór dosadzi taką karę że hej..." i co ja mam biedny mały żuczek (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

juz z tym komornikiem i dalej co miesiąc dobrowolnie wplacać alimenty przekazem na poczcie. a nie zanosić do komornika lub mieć potrącane w zakładzie pracy, co mam zrobić? Sąd przyznał mi (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

jak on zyje ,,ja robie wszystko co moge zeby tak bylo a on ???????????!! maria370 alimenty.pl Hej; Z jednej strony to smutne co piszecie, z drugiej podnosi mnie trochę na duchu :), ze nie jestem (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik prawnie naliczył (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

posagową w PZU. doradźcie co robić, a w ROYAL PBK to już napewno nie, kłamcy obłudnicy i oszuści proszę o kontakt : lipiecpiotr@wp.pl Piotr po co synowi polisa? Jeżeli chcesz go zabezpieczyć (...)

jak pozbyc sie komornika?

jak pozbyc sie komornika?

komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi (art. 767, 770 KPC). Ponadto wyrok alimentacyjny z mocy prawa ma rygor natychmiastowej wykonalności. Co oznacza to, że (...)

ograniczenie do współdecydowania

ograniczenie do współdecydowania

postanowienie dot ograniczenia pytanie.. czy poza art97par2 są inne paragrafy mówiące dosłownie co należy rozumieć pod pojęciem: ograniczenie władzy do współdecydowania o istotnych sprawach (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

kredytowe)okazało się,że dług sięga co najmniej ok.60tys.od razu podpisaliśmy rozdzielność majątkową.o długach Męza nie miałam pojęcia.w tej chwili nie mieszkamy razem ale nie mamy rozwodu,czy (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

tym straszeniem,jezeli zona zyje sobie na normalnym poziomie z dzieckiem to wplacajac drobne kwoty co miesiac nie narazamy sie na wyrok prokuratora . alfons Gdybym miał między nogami to co ty zaraz (...)

Podział majątku

Podział majątku

małżonków.   Co do zasady uznaje się, że udziały małżonków w majątku wspólnym są równe. Art. 567 k.p.c. dopuszcza możliwość ustalenia nierównych (...)

w jaki sposób i czy wogóle można, zażądać od strony (oponenta) zwrotu kosztów związanych np.

w jaki sposób i czy wogóle można, zażądać od strony (oponenta) zwrotu kosztów związanych np.

postanowienie w którym oddal wniosek oponenta stwierdzając że brak jest ugody zawartej przed sądem która stanowiłaby tytuł egzekucji w rozumieniu art. 777 paragraf 1 kpc. - oponent wnosi (...)

Jakie świadek ma prawa ?

Jakie świadek ma prawa ?

zapisać do protokołu o odmowie składania zeznań, czy też zostaniesz wykreślona z protokołu, ale to chyba nie ma znaczenia. Ważne, że nie musisz zeznawać jak nie chcesz. Eliza Art.261 par. 1 kpc (...)

Przywłaszczenie

Przywłaszczenie

, pozatym było ustalone ze zajmuje sie nim ale korzysta z niego do woli. Co mu mam powiedziec, co mu grozi za to i jaki to jest paragraf? Jezeli to nie ten dział to bardzo przepraszam kaba28 (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

). Nowe telefony dodawane do blokowania wg schematu Lllll[mm][dd][n] [nr tel] gdzie [mm] oznacza dwie cyfry miesiąca gdzie np.. 01 oznacza styczeń, 12 grudzień itd. [dd] dzień miesiąca [n] który (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

mąż przestał płacić alimenty na dzieci bo stracił pracę. Co mam zrobić w tej sytuacji?? paulla6 Czy może Pani doprecyzować? z jednej strony pisze Pani, że jest Pani samotną matką, z drugiej (...)

Zatrzymanie prawa jazdy

Zatrzymanie prawa jazdy

. Martwie sie co sie stanie jezeli on sie nie przyzna... kibitka jak sprawa wygląda teraz, na pewno już sie coś dowiedziałaś/łeś. Zeznania były więc co tam powiedziałaś na komisariacie? (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

ona zadac, azeby ojciec pokryl odpowiednia czesc tych wydatków lub strat. Roszczenia powyzsze przysluguja matce takze w wypadku, gdy dziecko urodzilo sie niezywe." mikawi ok ale co to oznacza bo (...)

1

2