paragraf 20 ust.2 rozporządzenia mswia z dnia 30 sierpnia 2007 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


spisana na straty przez Policję

spisana na straty przez Policję

.2 rozporządzenia MSWiA z dnia 30 sierpnia 2007 roku (Dz.U.Nr 170 pozycja 1202).Może ktoś miał podobny przypadek i wie o co chodzi?? Odpowiadam jako osoba która (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

sierpnia 2009 roku, przysługuję mi 26 dni urlopu. Czy za miesiąc sierpień także przysługuje mi urlop ( na miesiąc 2,2 dnia)?? Czy jeśli wychodzi mi 8, 5 dnia czy się to zaokrągla (...)

20 pkt 2 lit.a rozporządzenia MSWiA

20 pkt 2 lit.a rozporządzenia MSWiA

podstawie § 20 pkt 2 lit.a rozporządzenia MSWiA z dn 30 sierpnia 2007 r. Nigdzie nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi. Tak naprawdę czemu zostało przerwane (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

zmienić kategorią D na A: tkociuba86@tlen.pl. Z góry dziękuję. TomBronx Panowie radze poczytać ustawę o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej a zwłaszcza w całości art. 28. Można (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: Nie korzystaj (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

w sumie 6000zł i tak co pójście na policję dostawałem więcej. na dzień dzisiejszy jest to 10500 zł z czego 3tys nawet nie mam napisane za co dokładnie. mało tego miałem uzgodnioną kare z (...)

Fotoradary - legalizacja

Fotoradary - legalizacja

sugeruje także poniższa wypowiedź, ale to nie jest zasadniczym jej celem. Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie wymagań (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest (...)

wyrok w zawieszeniu

wyrok w zawieszeniu

pazdziernika 2006 roku zostałem skazany za czyn z artykułu 291&1 k,k w zb.z art.293&1 k.k w zb. z art.118 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku oprawie autorskim i prawach (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

. Jednakże jak zostało to przedstawione w w/w wyroku TK przepisy te są niezgodne z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. ? prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity opublikowany w Dz. (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w którym dziecko (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

roku. Dnia 17.07.2007 zostaly przekazane do komornika sadowego w podległym rejonie o wszczecie egzekucji z nieruchomości. Ogolnie kwota zadłużenie z obu firm wynosi wraz z odsetkami (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

prezentowanych w Sklepie. Przetwarzanie zbieranych danych będzie się odbywać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i ustawy z dnia (...)