oświadczenie na podstawie art.896 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

praktyki spoczywa na przedsiębiorcy. Takie przerzucenie ciężaru dowodu na przedsiębiorcę ma na celu zapewnienie ochrony konsumentów jako słabszych uczestników rynku i umożliwienie (...)

Unieważnienie uznania dziecka

Unieważnienie uznania dziecka

. mąż założył sprawę o unieważnienie uznania dziecka, ale niestety sprawa o alimenty jest już jutro, a o naszej jeszcze nic nie słychać (w sumie to już trzecia sprawa o alimenty na 1 sędzina była (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również (...)

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc Żona na podstawie nieważnego postanowienia SO wniosła do komornika o ściąganie alimentów w kwocie większej niż wynikało z nowego postanowienia SA.Wszystkie (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

oprogramowanie? Pozdrawiam Konrad Adam Mickiewicz (Conik) Na podstawie kodeksu postępowania karnego : ?Art. 219 par. 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

teleinformatyczny EPU uniemożliwia przekazanie sprawy do sądu wybranego przez powoda na podstawie art. 43 § 1 kpc. Należy zatem uznać, że powód ? decydując się na wszczęcie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

przypadającym na jego lokal oraz do obliczania stawek eksploatacyjnych w istocie oderwanych od kosztów ponoszonych na utrzymanie konkretnego lokalu. Takie podejście, na gruncie obowiązującego (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

. Postępowanie toczy się na podstawie przepisów kpc, wszystkie przepisy cytuję niżej, na zakończenie artykułu. Sposoby na podział majątku są różne. Majątku nie dzieli (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

potrafiło się dostac na studia dzienne. Uważam też, że nie powinienem dalej płaci alimentów. Czy mam rację? Zdzisław alimenty.pl Mam 30 lat. Od urodzenia lecze sie na powazna chorobe. Ze (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

. Wszystko zależy od Ciebie jak do tej sprawy podejdziesz.Jeżeli mogę Ci doradzić, to w Sądzie bądź opanowany ale wiedz czego chcesz i na czym ( na kim ) Ci zależy,na dziecku czy na (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, dzieckiem nie jesteś obciążona. burza Mam dwoje dzieci.Ile sad moze mi przyznac alimentow na kazde z nich?Obecnie place po 150 zl na kazde.Matka jednego z nich wystapila o podwyzszenie na (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

napuszczać na ciebie bez uprawomocnienia wyroku. Oby nie było zapóźno. Pozdrawiam Skarlet Poprzednicy nie mają racji! Niestety. Na podstawie art. 500-507 kpk sąd karny może wydać (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

przekazanie sprawy do sądu wybranego przez powoda na podstawie art. 43 § 1 kpc. Należy zatem uznać, że powód ? decydując się na wszczęcie postępowania w trybie EPU (...)

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

tłumaczy tego w piśmie na gigantyczną kwote, gdzie użył tylko słowa "prostuję" (ale na jakiej podstawie?, co z czego wynika, nie ma). Czy komornik nie powinien tego zweryfikowac skąd (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

samochód przepisał na ojca, pracuje na czarno, wynajmuje mieszkanie. Zostawił potężne obciążenia na domu (niespłacona hipoteka po jego kredycie na firmę). Jakie są warunki, (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

zgodnie z treścią art.23 1 kpc odnośnie zgłoszonego żądania ustalenia stosunku pracy i w zgodzie z przepisami o tzw. najniższym miesięcznym wynagrodzeniu brutto /obecnie 1317zł/- art. (...)

poradzcie co robic!!!

poradzcie co robic!!!

na piśmie. W piśmie tym należy podać wszystkie okoliczności złożenia wadliwego oświadczenia woli, a w szczególności na czym błąd, podstęp lub groźba polegała. Może to nastąpić także (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

penitencjarny ale tych jak na razie duzo nie ma bo oczywiscie rozbija sie o kase. A ja jak mam obslugiwac zk podczas gdy w biurze czeka na mnie ok. 350 srodkow. Pozdrawiam legus Na czym (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wcześniej bo w maju. Bardzo się zdziwiłam,gdy nie chcieli mi zapisać dziecka na mojego narzeczonego tylko na byłego męża(300 dni).Nie było innego wyjścia jak tylko zapisać na ex męża.Po (...)

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

, więc stać go na opłatę sądową w wysokości 600 zł.Była żona powiedziała żeby wycofał wniosek z sądu,dał na dzieci te 600 zł a ona zgodzi sie na alimenty przez 3 m-ce po 500zł (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie (...)

SKARGA NA KOMORNIKA

SKARGA NA KOMORNIKA

na egzekucję niezgodną z prawem skarga procesowa do sądu rejonowego,wydział rodzinny.Skarga powinna odpowiadać wymogom pisma procesowego(art 126Kpc) 9 PRAWNIK witam, borykam się z niekompetencją

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

rozłożenia kaucji na 2 raty poniewaz zaskoczyla nas ta sytuacja i sie na nią nie przygotowalismy, wszystko wydawało sie wporzadku do czasu gdy okazło sie ze na mieszkaniu sa szczury, właścicielka (...)