Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Organizacja Anarchistyczna.21 Października 2011

  Czy za członkostwo w grupie anarchistycznej grozi kara?? Czy za członkostwo w grupie anarchistycznej grozi kara?? nati_gas samo członkostwo w organizacji nie może być raczej karalne. Ale uczestniczenie np. (...)

 • Zakładowa organizacja związkowa17 Kwietnia 2001

  W moim zakładzie nie działa żaden związek zawodowy od 3 lat (z naszej woli). Od kilku miesięcy 3 pracowników zapisało się do "S", składając deklaracje w jakiejś organizacji na zewnątrz zakładu. (...)

 • Organizacja non-profit 17 Stycznia 2013

  Witam, Ja i moi znajomi chcielibyśmy założyć stowarzyszenie, które zajmowało by się w skrócie mówiąc uszczęśliwianie dzieci poprzez zabawę z bohaterami konkretnego filmu. Niestety jest nas tylko 10 (...)

 • Organizacja imprezy masowej13 Czerwca 2012

  Witam, Chciałabym zorganizować imprezę masową, a mianowicie imprezę o grach video i komputerowych. Będą się tam znajdować maszyny, na których uczestnicy będą mogli zagrać. W związku z powyższym nasuwa (...)

 • Fundacja a organizacja pożytku publicznego6 Września 2010

  Witam, mam zamiar założyć fundację. Moje pytanie jest takie: po jakim czasie i jakie są kryteria, aby fundacja stała się organizacją pożytku publicznego? Pozdrawiam

 • organizacja imprezy typu sylwester6 Listopada 2008

  Witam! Czy mogę zorganizować płatną imprezę sylwestrową nie zakładając działalności gospodarczej? Jak później rozliczyć się z fiskusem?

 • Wymiar pracy?9 Grudnia 2013

  Witam, mam pytanie co do wymiaru pracy na umowę o pracę. Czy pracodawca ma prawo wobec wszystkich swoich pracowników narzucić wymiar pracy co miesiąc 170 h , nawet gdy w danym miesiącu jest do przepracowania (...)

 • Wymeldowanie alkoholika z mieszkania.2 Lipca 2012

  Witam, członek rodziny, alkoholik terroryzuje pozostałą część mieszkańców 4 pokojowego mieszkania, z którymi mieszka. Interwencje na policji nie dają niestety żadnego wymiernego skutku tylko więcej gróź (...)

 • kto ustala plan urlopowy14 Czerwca 2011

  witam! Właśnie trwa sprzeczka między pracownikami w naszej firmie i każdy boi się iść do szefa, więc postanowiłam zapytać specjalistów. Kto ma prawo ustalać plan urlopowy w firmie, czy robią to pracownicy (...)

 • Posiłek regeneracyjny w pracy.29 Maja 2005

  Witam Chciałem poruszyć kwestię posiłku regeneracyjnego tudziez napojów w pracy. Czy ktoś orientuje sie a moze zna stosowny artykuł prawa, kodeksu pracy, który w jasny sposób określa obowiązki pracodawcy (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane