okres ochronny przed emerytura w 2011 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela prawo-pracy.net (...)

Emerytura 2012 okres ochronny

Emerytura 2012 okres ochronny

Emerytura 2012 okres ochronny Od kiedy liczy się okres ochronny przed emeryturą, czy z chwilą kiedy osiągnę 61 lat życia, czy też dopiero kiedy na moim liczniku pojawi (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

BĘDĄ TEGO JAKIEŚ PÓZNIEJSZE KONSEKWENCJE W MOJEJ PRACY LUB W MGOPS.POZDRAWIAM. sylwunia prawo-pracy.net mam pytanie w kwietniu konczy mi sie umowa o prace i juz wiem ze mi jej nie przedluza (...)

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

. Wówczas Sąd orzeka o eksmisji - ale spokojnie - wyroków nakazujących opróżnienie lokalu nie wykonuje się w okresie od 1 listopada do 31 marca - okres ochronny :) Po tym okresie zazwyczaj (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

praca w szczególnych warunkach

praca w szczególnych warunkach

praca w szczególnych warunkach Czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach jeżeli: 1.zacząłem pracować w listopadzie 1973 r(przedtem 5 lat (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

Ponowne zatrudnienie a okres ochronny

Ponowne zatrudnienie a okres ochronny

zatrudnienia w tej samej firmie obowiązuje ją okres ochronny?

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

prowadzenia działalności w dziedzinie kultury i sztuki; nie jest w rozumieniu ustawy lokalem pomieszczenie przeznaczone do krótkotrwałego pobytu osób, w szczególności znajdujące się (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

bez łazienki, ubikacji na koszt swoich rodziców też pijących i prowadzących "lekki" tryb życia).Jednak była żona ma zasądzone widzenia w 2 weekendy w miesiącu. Zabiera syna w sobotę, (...)

okres ochronny przed emeryturą

okres ochronny przed emeryturą

okres ochronny przed emeryturą mój tata ma 59lat, z uwagi na pracę w warunkach szkodliwych ma skrócony wiek emerytalny z 65 na 60lat. Dziś otrzymał wypowiedzenie umowy, którego (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

to jest naprawdę z tym przedawnieniem.Na razie udało mi się ustalić jeden fakt: okres 10 lat został wprowadzony w 2003 roku a przedtem był 5 lat. Nie ustaliłem jeszcze czy w związku (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

lub gdy bezrobotnym jest osoba, która w ciągu 6 miesięcy przed zarejestrowaniem się w urzędzie pracy rozwiązała stosunek pracy za wypowiedzeniem lub spowodowała ze swej winy jego rozwiązanie (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ?? Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

ochrona przed zwolnieniem przed emeryturą

ochrona przed zwolnieniem przed emeryturą

. owczarek66 Po podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat okres ochronny przed zwolnieniem nalezy podniesc do 6 lat Rydel w tym roku ukoncze 63 lata grozi upadlosc zakladu czy (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

wyśmiewanie, to godzi w moje prawa i td i tp . .. tak uważam, a dla czego? To już opowiadam Rozwiedliśmy się z zoną w 2008 roku, mamy syna na którego place alimenty 700 zł.nie było (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

związek małżeński. Ojciec jest materyalnie dobrze usytuowany. Pracował do pensji w Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków SA (PPKZ SA). Adres zamieszkania ojca jest znany. Sąd w Łotwę wydał (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

prawnika!!! Mało tego-wiem,że alimenty działają w obie strony-nie tylko rodzic-->dziecko, ale też dziecko--->rodzic w sytuacji,gdy ten pozostaje w niedostatku.Ja wiem,że w tej (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

NIE SA ODPROWADZANE SKŁADKI DO PZU A MIAŁEM WYPADEK W DOMU W KTÓRYM STRACIŁEM PALICZEK KCIUKA ,CZY JEST JAKIS OKRES OCHRONNY ,PROSZE O POMOC.... TOMEK1112334 prawo-pracy.net chcial (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

winę. Po co? Z zemsty, z potrzeby udowodnienia czegoś przed innymi, przed dziećmi, przed sobą? Tylko że to i tak niczego przecież nie zmieni. Tylko pogłębi niechęć/nienawiść do (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

roku zycia. obecnie utrzymuje mnie mama, ktorej w zamian pomagam w prowadzeniu domu, a takze pomagam jej w pracy chalupniczej. maz w momencie rozstania byl uzalezniony od narkotykow, (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu (...)

1

2

3

4

5

...

16