Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • zwolnienie dyscyplinarne15 Marca 2005

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , kiedy zalecane jest leżenie, może być wystarczającym (...)

 • wypowiedzenie umowy10 Września 2009

  jestem na chorobowym a poniewaz od pazdziernika mam nowa prace potrzebuje złozyc wymowienie w obecnej firmie. Czy podczas chorobowego moge zlozyc wymowienie. Czy to jest zgodne z prawem Kodeks Pracy nie (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży18 Stycznia 2006

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, ale mam dodatkową pracę na umowę zlecenie. Jak będę (...)

 • upadłość zakładu pracy i dyscyplinarka16 Listopada 2012

  Witam osoba z mojej rodziny znalazła się w następującej sytuacji. Zakład pracy w którym pracuje ogłasza stopniono upadłość. Niestety kierownik w miedzy czasie zwolnił dyscyplinarnie tę osobe z mojej (...)

 • wypowiedzenie dyscyplinarne18 Sierpnia 2010

  Witam, Dostałem wypowiedzenie umowy od pracodawcy z powodu redukcji etatów, ale po pewnym czasie powiedział, że zwalnia mnie dyscyplinarnie, czy może tak zrobić? Pracodawca decyzję o rozwiązaniu umowy (...)

 • Straszenie zwolnieniem z pracy29 Grudnia 2005

  Witam... Moje 4 letni syn ciężko zachorował i z tego powodu lekarz przyznał mi opieke nad dzieckiem, żona także pracuje. Lecz mojemu pracodawcowi to się bardzo nie spodobało i przekazał mi informacje przez (...)

 • Odmowa pracy z powodów religijnych6 Sierpnia 2010

  Witam, chciałbym zapytać o sprawę odmowy pracy z powodów religijnych. Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli np. w piątek po południu z powodów religijnych nie powinienem pracować, to czy mogę zażądać (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane