odsetki ustawowe 2012 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Ile mają wynosić odsetki ustawowe 2012??

Ile mają wynosić odsetki ustawowe 2012??

Ile mają wynosić odsetki ustawowe 2012?? Potrzebuje szybko dowiedzieć się czy te odsetki ustawowe mają ulec zwiększeniu. Nie jestem ekspertem, ale wyczytałam, że odsetki (...)

Poproszę o poradę prawną Bardzo ważne

Poproszę o poradę prawną Bardzo ważne

, początek zimy). Budowa była wykonana już w ok. 90%. Pracę zostały wzniowione w maju 2012 roku i trwały do czerwca 2012. Po zakończeniu prac zgłosiłem budynek do odbioru, jednakże pojawiły (...)

Odsetki ustawowe

Odsetki ustawowe

Odsetki ustawowe Czy ktoś mógłby mi podać , jakie były odsetki ustawowe w 2000 r Z góry dziękuje. (kate) jak się dobrze rozejrzysz toznajdziesz na tej stronie uszanowanie mario (...)

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

wiedzialam, myslalam, że jest tak jak w ksiedze wieczystej) i po piąte według art. 1025 kpc odsetki umowne są zaspakajane dopiero w późniejszych kategoriach. Żeby wszystko bylo zgodne z prawem, to (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawe na drogę sądową ( dług nie jest przedawniony ). Proszę liczyć si również z tym że każdego dnia Pani zaległość powiękasz się o ustawowe odsetki - 11,5% w skali rocznej. Radze (...)

Windykacja i odsetki

Windykacja i odsetki

w przeciągu roku odsetki urosły o ponad 100zł? Liczyłem uwzgledniając maksymalne odsetki ustawowe, wyliczałem kalkulatorem odsetek i nigdzie mi tyle nie wychodzi. Tak wiem, że dług (...)

Jak obliczyć odsetki ustawowe.

Jak obliczyć odsetki ustawowe.

5 ratach? an prawo-cywilne.net Czy wyliczając odsetki (termin 30dniowy) ostatni dzień 30 wypadnie na piątek. To odsetki liczy się od soboty czy od poniedziałku? betka prawo-cywilne.net Witam Jak

Wysokosć odsetek umownych

Wysokosć odsetek umownych

sytuacji nie bedzie miało miejsca, poza tym na podstawie art. 5 k.c. nie można skonstruować powództwa 3)rozważyć, czy taka czynność prawna zastrzegajaca tak wysokiee odsetki ustawowe jest (...)

zachowek

zachowek

małoletnich dzieci. Jak wyliczyc w takim przypadku dziedziczenie ustawowe ? stonka123 Witam serdecznie Mój ojciec przed śmiercią zapisał notarialnie w formie darowizny swoją część majątku oraz (...)

Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

- ile wyniosą takie odsetki i jak to policzyć. Dziękuję za odpowiedź. Odsetki są ustalane w przypadku zwłoki. Nie piszesz szczegółów taki jak czy te odsetki są uwzględnione w wyroku (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

2012. Oczywiście nikt wcześniej, mimo ich listów, nie dzwonił w tej sprawie (jak nie dzwonił, jak dzwonił i sprawa zaczęła się w maju 2011, a nie lipcu 2012). Był bardzo nie miły. Kiedy (...)

Jak naliczyć odsetki od nieterminowego zwrou kaucji

Jak naliczyć odsetki od nieterminowego zwrou kaucji

ustawowe. Pytanie od jakiej daty te odsetki winny być naliczane. Fakty są następujące: 1. zapis w umowie najmu stanowi: "Kaucja podlega zwrotowi w ciągu 14 dni do rak najemcy, po wygaśnieciu (...)

Problem odsetek

Problem odsetek

głównej już wymagalnej pozostając w zwłoce lub opóźnieniu należą się odsetki ustawowe , jeżeli strony nie określily w umowie odmiennej ich wysokości. Odsetki przysługują wierzycielowi (...)

dotacja PUP brak dochodu, odsetki ustawowe

dotacja PUP brak dochodu, odsetki ustawowe

dotacja PUP brak dochodu, odsetki ustawowe Witam, Żona otrzymała dotację z PUP na rozpoczęcie działalności (dotacja wpłynęła 2010-12-22, działalność rozpoczęta: 2013-01-12). Mamy dwa problemy: 1. (...)

Dokonany zwrot pieniędzy a odsetki ustawowe oraz koszty przesyłki zwrotnej

Dokonany zwrot pieniędzy a odsetki ustawowe oraz koszty przesyłki zwrotnej

prawo do takich roszczeń? Czy istnieje jakiś artykuł, pod który podlega dana sytuacja? Jeśli tak to ile wynoszą odsetki ustawowe oraz od jakiego momentu powinny zostać naliczone?

Windykacja długu a odsetki-PILNE!!!

Windykacja długu a odsetki-PILNE!!!

naliczyła sobie wysokie odsetki i teraz straszy sądem i komornikiem. Ja nigdy nie uchylałam się od spłaty mojego zadłużenia.Moje pytanie dotyczy odsetek. Czy firma windykacyjna może sobie naliczać (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu do pododu nie mineło 300 dni i córka jest na mojego byłego męzża. Sprawe w sądzie złożyłam pod koniec maja 2012 roku o zaprzeczenie ojcostwa, bo to nie jest dziecko eks męża. Pieprwszą (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

terminie i pisali ze sprawa zamknieta .Za miesiac nakaz zaplaty z sądu za odsetki 137zł koszty sądowe i 29 odsetki -wpłacilem . po 4 miesiącach znów dzwonia ze opłata za jakąś klałzule 120zł (...)

KRUK -czy mnie tylko straszą?

KRUK -czy mnie tylko straszą?

nie przyznasz. Poza tym jeśli piszesz prawdę, to dług wcale nie urósł niebotycznie, gdyż odsetki za te 3 lata wyniosą ok.50% czyli zamiast 1000pln trzebaby zapłacić ok.1500 pln. Są to odsetki (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

minie rok i zamelduje sie w tym mieszkaniu. Ale nawet jak rozlozą mi kwote - roszczenie wuja na raty na rok... odsetki by szły. dziekuje i pozdrawiam betel Ojciec przechodząc na emeryturę w 1998 roku

odsetki ustawowe 2013

odsetki ustawowe 2013

odsetki ustawowe 2013 Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2013 za zaległe opłaty abonamentowe RTV? ... o kurde, pierwszy raz zdałem sobie sprawę z tego że zalegam z opłatami za 2 lata (...)

jak obliczyć odsetki ustawowe od nakazu zapłaty?

jak obliczyć odsetki ustawowe od nakazu zapłaty?

jak obliczyć odsetki ustawowe od nakazu zapłaty? jak obliczyć odsetki ustawowe od nakazu zapłaty?

jak liczyć odsetki ustawowe od niezapłaconego czynszu?

jak liczyć odsetki ustawowe od niezapłaconego czynszu?

jak liczyć odsetki ustawowe od niezapłaconego czynszu? jak liczyć odsetki ustawowe od niezapłaconego czynszu?

jak naliczać odsetki ustawowe czy od kwoty netto czy brutto?

jak naliczać odsetki ustawowe czy od kwoty netto czy brutto?

jak naliczać odsetki ustawowe czy od kwoty netto czy brutto? jak naliczać odsetki ustawowe czy od kwoty netto czy brutto?

Odsetki za opóźnienia

Odsetki za opóźnienia

Odsetki za opóźnienia Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób osoby z przyznanymi alimentami na dzieci mogą starać się o pieniądze od spóźnialskich tatusiów.W jaki sposób starać się o odsetki (...)

Czynsz - odsetki za zwłokę

Czynsz - odsetki za zwłokę

Czynsz - odsetki za zwłokę Czy jako właściciel kamienicy moge ustalić karne odsetki za zwłokę w płaceniu czynszu? Wielu lokatorów płaci czynsz w dowolnych terminach zwlekając często i po (...)

odsetki od transakcji  handlowych

odsetki od transakcji handlowych

odsetki od transakcji handlowych Witam Mam taki oto problem: za przeterminowane płatności obowiązują odsetki ustawowe chyba że strony umówiły się inaczej. a co począć z takim fantem (...)

EPU (e-Sąd) - jak okreslic termin wymagalności roszczenia?

EPU (e-Sąd) - jak okreslic termin wymagalności roszczenia?

. Ponieważ chciałbym uzyskac odsetki od odsetek (kapitalizacja odsetek), obliczyłem odsetki ustawowe od pierwszego dnia po dniu platnosci (1.04.2013) do ostatniego dnia przed zlozeniem (...)

ile moze naliczyc komornik

ile moze naliczyc komornik

egzekucyjnego i że końcowa należność wynosi 3300 zł. Podsumowując mam do spłacenia komornikowi sądowemu: należność główna 2561 zł, ustawowe odsetki -91 groszy dziennie, koszty postępowania (...)

kredyt a komornik

kredyt a komornik

naliczono mi odsetki: 650 zł kosztów procesu, 600 zł kosztów zastępstwa procesowego. Następnie otrzymałem pismo z urzędu skarbowego, w którym komornik sądowy pisał, że należność głowna wynosi (...)

1

2

3