odprawa rentowa dla nauczycieli w 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

Odprawa dla zwolnionego z pracy nauczyciela.

Odprawa dla zwolnionego z pracy nauczyciela.

szkolnym rada miejska powołała nową placówkę oświatową, w której zostali zatrudnieni wszyscy w/w pracownicy. Mam w związku z tym pytanie, czy przysługuje w tym przypadku (...)

Podwyżki dla nauczycieli i mundurowych!

Podwyżki dla nauczycieli i mundurowych!

nauczycieli to tylko część z nich ma dostac podwyżki. W 2012 r. mają wzrosnąć płace grupy nauczycieli o 3,8 proc. kandyd podwyżki są przeznaczone dla grupy 600 tys. (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

"dla żony" niezastanawiając się, że de facto sa to pieniadze DLA ICH DZIECKA!! Dla mnie dziecko jest najważniejsze i jego dobra będe zaciekle bronić choć niektórzy moga to odbierać (...)

Wynagrodzenie nauczycieli w 2011

Wynagrodzenie nauczycieli w 2011

Wynagrodzenie nauczycieli w 2011 Witam jakie jest minimalne wynagrodzenie nauczycieli w 2011? Był podwyżki, a jak wygląda teraz średnie wynagrodzenie? Minimalne stawki wynagrodzenia (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

lepszy.Ja w opini pani psycholog jestem osoba zamknieta-a jaka mam byc po szesciu latach maltretowania fizycznego i psychicznego,interwencje policji,niebieska karta,szukalam pomocy w osrodkach dla (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

można wykorzystać w okresie wypowiedzenia, dla pracodawcy jest to korzystne, gdyż w przeciwnym razie za niewykorzystany w naturze urlop należy się ekwiwalent pieniężny. Soledad (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

odpis na zfśs 2012

odpis na zfśs 2012

23 2879,91 zł-odpis na nauczyciela w 2012r. Monster56 ?? skad te cyfry manka22 kwota bazowa dla nauczycieli na 01 wrzesnia 2011r.=kwota bazowa dla nauczycieli (...)

Podwyższki dla nauczycieli

Podwyższki dla nauczycieli

z 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym (...)

 Odprawa- czy należy mi się w tym przypadku?

Odprawa- czy należy mi się w tym przypadku?

Odprawa- czy należy mi się w tym przypadku? Witam Państwa. Nie jestem przekonany co do słuszności stwierdzenia pracodawcy, że nie należy mi się odprawa z tytułu wręczenia mi wypowiedzenia

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

chowanie glowy w piasek to słabe rozwiazanie;/ klara77 Obowiązek nauczycieli do nadzoru nad podopiecznymi wynika z ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. (...)

ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACE I NOWA OFERTA PRACY

ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACE I NOWA OFERTA PRACY

6.12.2005r Związki Zawodowe otrzymały pismo w nawiązaniu do pisma z dnia 1.12.2005 z informacją o zamiarze złożenia mi oferty pracy na innym stanowisku w załączeniu dołanczając Ofertę (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela prawo-pracy.net (...)

szkoły policealne

szkoły policealne

dzisiaj jak największy sens. Kwestia tego jaki kierunek kształcenia się wybierze i w jakiej szkole. Osobiście w ostatnim czasie wymyśliłem sobie zmianę kwalifikacji i wybrałem zawód technika (...)

odprawa z pracy

odprawa z pracy

odprawa z pracy witam W sytuacji gdzie zostałam zwoniona za porozumieniem stron, to czy należy mi się jakaś odprawa?Z góry dziękuję za pomoc Mam takie pytanie na początku (...)

Kazus prosze o pomoc

Kazus prosze o pomoc

dniu 3 marca 2013 r. ? umieścił w Internecie obraźliwe informacje na temat Dominiki, które dotarły do nauczycieli i jej kolegów, oczerniając ją w ten sposób w środowisku (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlop wychowawczy (wykorzystany w całości) i nie mogę wrócić do pracy ponieważ w czasie trwania urlopu zmieniłam miejsce zamieszkania. W jaki sposób (najkorzystniejszy dla mnie) (...)

Odzyskanie wynagrodzenia - egzekucja komornicza i upadłość firmy

Odzyskanie wynagrodzenia - egzekucja komornicza i upadłość firmy

2016 r.). Niestety podobnych przypadków u w/w pracodawcy jest więcej. Byłbym wdzięczny za poradę jakie kroki można w obecnej sytuacji podjąć aby zwiększyć szansę na odzyskanie (...)

Komornik-prosze o informacje.

Komornik-prosze o informacje.

wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową. Jeżeli jesteś rolnikiem - Rozp. Ministra Sprawiedliwości z dnia 16 maja 1996 r. w sprawie określenia przedmiotów należących (...)

Umowa agencyjna

Umowa agencyjna

Polskie. Niektóre z nich przekształcane są od niedawna w salony ajencyjne. Kilka dni temu w salonie w którym pracuję poinformowano nas że i my od czerwca będziemy takim salonem a agentem (...)

emerytura dla nauczyciela akademickiego

emerytura dla nauczyciela akademickiego

? Muszą posiadać wymagany staż ubezpieczeniowy oraz okres pracy w szkolnictwie. tomek42 Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich zostały uregulowane w ustawie z 27 lipca 2005 r. (...)

Podwyżki dla nauczycieli?

Podwyżki dla nauczycieli?

Podwyżki dla nauczycieli? Nauczyciele mogą liczyć w przyszłym roku na podwyżki. We wrześniu 2011 r. otrzymają 7-proc. podwyżkę płacy zasadniczej, a także dodatki do wynagrodzenia.

7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!!

7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!!

7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!! Nauczyciele spodziewają się 7-proc. podwyżki od 1 września 2012 r. Będą się jeszcze starać wynegocjować dwukrotny wzrost po 5 proc. ? w (...)

Prawo Ojca???

Prawo Ojca???

Prawo Ojca??? Witam Od 2012 roku jestem po rozwodzie. Mąż zostawił mnie w 2010 r z 2 letnim i 4-ro miesięcznym dzieckiem. Musiałam uciekać z domu teściów, u których zostałam w środku (...)

zwolnienia grupowe

zwolnienia grupowe

r. i do 8 czerwca powinnam mieć bieżący urlop. Rozpisałam ten bieżący jednak dyrektor kazał mi zmienić do 31 lipca (tak mu kazali w centrali) i ze za 8 dni mi zplacą, ponieważ w moim (...)

odprawa w przypadku wypowiedzenia warunkow pracy???

odprawa w przypadku wypowiedzenia warunkow pracy???

odprawa w przypadku wypowiedzenia warunkow pracy??? Witam, otrzymalam wypowiedzenie zmieniajace, w ktorym nie ma zapisu, "przyczyny lezaca po stronie pracownika lub pracodawcy" lub "z przyczyn (...)