odpowiedzialno���� za utracone korzy��ci art. 415 k.c Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

œci wykonawców i podwykonawców w procesie budowlanym. Bazujš one zasadniczo na mechanizmie odpowiedzialnoœci solidarnej inwestora i wykonawcy wobec podwykonawców za należnoœci z tytułu robót (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

przysyłali zawiadomienie że odłączyli za niepłacenie. Po jakiś następnych 2 miesiącach zadzwonili, że muszę zwrócić kartę. Zwróciłem. A później się zaczeło, wezwania za 3 -mce abonamentu (...)

Jakie odszkodowanie?

Jakie odszkodowanie?

Jakie odszkodowanie? Mam pytanie dotyczące o jakie odszkodowanie mogę się ubiegać od banku za jego zaniedbania dotyczące: 1.art 471 i następne kc (odpowiedzialność za niewykonanie (...)

Należność za zalanie mieszkania

Należność za zalanie mieszkania

1156/99 Przepis art. 433 kc nie ma zastosowania do odpowiedzialności za szkody spowodowane przelaniem się wody w budynku z lokalu położonego wyżej do lokalu usytuowanego niżej. 3. Pozostaje (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

zrzekniesz sie alimentow i nie zglosisz tych dochodow komornikowi do czego jestes zobowiazany, za pare lat bedziesz odpowiadal za oszustwo z KK i bedziesz musial zwrocic ojcu ta kase a poza tym bedziesz (...)

Sąsiad zalał mi mieszkanie

Sąsiad zalał mi mieszkanie

zastosowanie ogólny przepis art. 415 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym sprawca ponosi odpowiedzialność na zasadzie winy. Winę tę poszkodowany, zgodnie z art. 6 k.c., (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie art436 par1 (...)

Kradzież lodówki z depozytu z Domu Studenckiego

Kradzież lodówki z depozytu z Domu Studenckiego

on odpowiedzialny także za przypadkową utratę lub uszkodzenie rzeczy, które by w przeciwnym razie nie nastąpiło" oraz art. 415 k.c.: "Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, (...)

skarb państwa uchyla się od wypłaty odszkodowania

skarb państwa uchyla się od wypłaty odszkodowania

odszkodowania za przewlekle prowadzone postępowanie i nie wydawanie nieruchomości na podstawie art. 417 ind. 1 kc. Jest nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, który nakazuje (...)