odliczenie od podatku zakupu mieszkania w 2010r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

podatku od towarów i usług w zakresie zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu samochodu w Stanach Zjednoczonych ? jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 11 września (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

dokumentach Czyli w brifie jest firma a ja zakupiłem pojazd od kolejnego włascicela ( niemca ) Pan w US kazał mi przynieść fakture miedzy Niemiecka firmą a Niemcem. Dopytywałem sie w (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

mieszkania, remont spłatę kredytu hipotecznego i rozliczyć się w spoim U kku2 Chodzi mi właśnie o te własne cele mieszkaniowe.Czy pieniądze tylko i wyłącznie mogę włożyć w remont (...)

Student informatyki i odpis od podatku

Student informatyki i odpis od podatku

Student informatyki i odpis od podatku Witam, jestem studentem informatyki (tryb zaoczny), chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc odpisania od podatku, ksiazek, sprzetu komputerowego

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

samochodu uzywanego w działalności gospodarczej jest wysoce niesprawedliwa i niezgodne z założeniami podatku od wartości dodanej. VAT w tym przypadku staje się wysokim podatkiem (...)

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

. podatku za firmowe auto, ale nie więcej niż 6 tys. złotych. Odliczenie podatku od zakupu paliwa będzie natomiast w ogóle niemożliwe. Ograniczenia zostaną wprowadzone (...)

Odliczenie od podatku

Odliczenie od podatku

Odliczenie od podatku Czy można odliczyć sobie od podatku koszty biletów na dojazd do pracy lub do szkoły? Oraz czy można odliczyć czesne za szkołę? Trochę pózno to pytanie (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sedna sprawy w ostateczności jeśli się od nas nie odczepią chciałem zgłosić również doniesienie do Urzędu Skarbowego o zatajeniu faktu wynajmu mieszkania i nieodprowadzania podatku (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku od (...)

zakup mieszkania

zakup mieszkania

o pomoc w sprawie zakupu mieszkania. Prawie 5 lat temu zostało kupione mieszkanie dla mnie przez ojca. Pieniądze na zakup mojego mieszkania pochodziły ze spadku jaki otrzymam w (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

towarów bez wynagrodzenia, w szczególności darowizny - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

śmierci babci -tato powinien wystąpic o postepowanie spadkowe i zachowek? patris Dzień dobry! Może ktoś mi podpowie w następującej sprawie: w 1999 r. dwie osoby z rodzeństwa otrzymały (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

? chodzi o weryfikację metodyki wyliczenia podatku): Wartość masy spadkowej z 2006 r.: 200.000,- Udział ojca: 1/5, tj. 40.000,- (od tej kwoty ojciec zapłacił podatek od spadku), Wartość (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

-0179-1782/98 Podsekretarza Stanu z 16.04.1998 r. do izb i urzędów skarbowych": "(...) Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

miasta jaroadi11 Witam .Moja mama jest od 40 lat głównym najemcą w mieszkaniu komunalnym (nie wykupionym) ja tam jestem od początku zameldowany.Lecz mieszkam z żoną też w mieszkaniu (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

grzecznościowy ruch a oni chcieli zrobić z tego dramat sc23175 mam zlozony wniosek w zusie oraty. 8.12.2009 wplacilem komornikowi 4500 zl.na rzecz zusu .sprawa w zusie jest w toku.pani prowadzaca (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jeśli istniała małżeńska wspólność majątkowa, to w skład tej masy majątkowej wchodzą (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

wszystko aby go miał :-) qpnw ty powinnas od siebie dawac tyle samo na dziecko ile zasadzil sad od ojca .Wiec zaczym zlozysz pozew o podwyzszenie alimentow zastanow sie czy ty od siebie tez (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

( ponownie możesz spróbować porozmawiać i dowiedzieć się czemu nie płaci)bo alimenty zostają przyznawane od chwili złożenia wniosku w sądzie, a nie od czasu gdy zostały przerwane (...)

spadek

spadek

spadkowych. Zawsze warto zapytać i poradzić się fachowca w danej dziedzinie. Mnie pomagał pan Paweł Żywiecki w sprawie rozwodowej, ale kwestie majątku też tu wchodziły w grę. Polecam (...)

rozwód, alimenty, podział majatku

rozwód, alimenty, podział majatku

będzie rozwód?(wspólne mieszkanie nie wchodzi w grę) pozdrawiam Ola Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem (...)

Zmiana kasy fiskalnej - kto mi za to zapłaci?

Zmiana kasy fiskalnej - kto mi za to zapłaci?

odliczyć jakoś podczas składania oświadczenia podatkowego? Zakup kasy daje możliwość: odliczenie podatku VAT zawartego w cenie kasy, zaliczenie wydatku do kosztów (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

inaczej traci się bonifikatę.Róznie rozwiązują to spółdzielnie.Jeżeli chodzi o koszty to nie zapłacimy podatku od sprzedaży mieszkania jeżeli w ciągu roku środki ,ze sprzedaży (...)

Czy ciocia musi płacić podatek dochodowy za pół mieszkania?

Czy ciocia musi płacić podatek dochodowy za pół mieszkania?

opiekę to muszę zapłacić 2% podatku od wartości mieszkania a czy ciocia musi zapłacić jakiś podatek od tego, że odrazu to mieszkanie będzie moją własnością ale będzie (...)

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

większości przypadków. Ponadto, taka przeróbka spowoduje zintensyfikowanie zainteresowania US finansami spółki. 4. VAT'u naliczonego od paliwa spółka nie odliczy ani (...)

Problem z odbiorem mieszkania

Problem z odbiorem mieszkania

" - powiedziano mi że w najbliższym czasie zostanę poinformowany o terminie możliwości odbioru kluczy do mieszkania a skoro taki zapis się znalazł to powinienem raczej być już w posiadaniu (...)

1

2

3

4

5

...

27