odliczanie składki zdrowotnej od podatku w 2011 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

% płatny? Tak, na to też idą twoje składki. Po czwarte - składki ZUS są wliczane w koszty, a zdrowotne od podatku, więc co najmniej z 80 tys,. odliczyłaś od podatku. Zakładając, (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu (...)

Umorzenie zaleglej skladki zdrowotnej?

Umorzenie zaleglej skladki zdrowotnej?

., przez 15 miesięcy nie płaciłem wspomnianej składki zdrowotnej. Latem 2006 r. komornik z Urzędu Skarbowego zmusił mnie do zapłacenia zaległego podatku, jako nienależnej ulgi (...)

Składka zdrowotna

Składka zdrowotna

ich ubezpieczenia, czyli masz uprawnienia do leczenia itd. a składka płcona przez pracodawce ojca jest zalezna od jego zarobku a niezalezna od ilosci osob na utrzymaniu pawel1 W roku 2011 (...)

Ryczałt ewidencjonowany, odliczanie składki Zdrowotnej

Ryczałt ewidencjonowany, odliczanie składki Zdrowotnej

zdrowotną 362,34 zł (ulga na start). Chciałbym obliczyć ile mam przesłać w ramach podatku ryczałtowego i wychodzi mi -142,02 zł ponieważ: 2000 zł * 8,5% - 312,02 zł(odliczam 90% składki (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! (...)

VAT-25

VAT-25

Wnioskodawca zapłacił w Polsce ? 15.477,00 PLN.Urząd Skarbowy w ???? zażądał od Wnioskodawcy zapłaty podatku VAT w kwocie 15.873,00 PLN, którą w dniu 9 września (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

odliczanie podatku vat od paliwa w 2011 r.

odliczanie podatku vat od paliwa w 2011 r.

odliczanie podatku vat od paliwa w 2011 r. Witam Mam pytanie w jakim w końcu przypadku mozna odliczyć podatek od paliwa?Z góry dziekuję za wszelkie (...)

Firma za granicą

Firma za granicą

, a szczególnie kosztami nowej składki zdrowotnej. Niby kwotę wolną podnoszą, ale zaraz zabierają odliczenie składki zdrowotnej od podatku. W tym kraju nic (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE (...)

składka zdrowotna dla absolwenta

składka zdrowotna dla absolwenta

lub skreślenia z listy uczniów lub studentów" (tekst jedn. DzU z 2008 r. nr 164, poz. 1027). nietrzeba Aż do końca ważności legitymacji kolorowekredkikarola

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

skromną opinią. windykator123 właśnie dzisiaj dostałam liścik o "długu" w Orange od I-J i jutro wysyłam list do prezesa wg Twoich sugestii :-) jestem w 100% pewna, że nie mama żadnego (...)

Założenie działalności gospodarczej + praca na etacie

Założenie działalności gospodarczej + praca na etacie

to już są drobne kwoty. 5/ konieczność płacenia składki zdrowotnej od dnia rozpoczęcia działalności - obecnie 159,10 zł/m-c z możliwością potem częściowego odliczania od (...)

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ?? Zmiany w VAT, które weszły w życie od 1 stycznia 2011 r., przewidują m.in. likwidację obowiązku: * przedkładania (...)

brak ubezpieczenia zdrowotnego  2012

brak ubezpieczenia zdrowotnego 2012

brak ubezpieczenia zdrowotnego 2012 Witam. Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. W październiku 2011 roku ukończyłam studia. W trakcie studiów od września 2011 (...)

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

2006 r. siostrze. W skład masy spadkowej wchodziło: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, działka, samochód, środki pieniężne w bankach. W 2009 r. (...)

Komitet rodzicielski

Komitet rodzicielski

Podstawa prawna to art. 26 ust.7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tzn., że w rozliczeniu za 2002 będziesz mógł odliczać tylko te wpłaty które spełniają wymóg w/w (...)

obniżone składki ZUS

obniżone składki ZUS

liczona od 30 % minimalnego wynagrodzenia to 376,61 zł  tutus Ja dodam , że w tym wliczone jest  243 zł składki zdrowotnej, z której ponad 200 zł wraca w (...)

Zus układ ratalny a karta podatkowa i pit16

Zus układ ratalny a karta podatkowa i pit16

składam pit w którym wpisuje wysokość zapłaconej składki zdrowotnej dzięki czemu nie płacę podatku co miesiąc. Co w sytuacji kiedy w ciągu roku 4 składki (...)

ile wynosi składka zdrowotna w 2011 r

ile wynosi składka zdrowotna w 2011 r

ile wynosi składka zdrowotna w 2011 r Witam, czy w związku z tymi wszystkimi zmianami, zmieni się również wysokość obowiązkowej składki zdrowotnej? Ile będzie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

100 ZŁ. (PRACOWAŁAM W SOBOTY OD 14:00 DO 24:00 A W NIEDZIELĘ OD 10:00 DO 22:00) PO MINIONYM WEEKENDZIE ZADZWONIŁ DO MNIE PRACODAWCA ( OCZYWIŚCIE PRACOWAŁAM U NIEGO NA CZARNO NIE (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

, chce oddać 1% podatku na fundację matki i dziecka, ale zamknąłem się w kwocie wolnej od podatku, czy to w czymś przeszkadza? kiziak od 3 lat jest taka sama. (...)

 Odpis na zfśs 2011

Odpis na zfśs 2011

;wnego Urzędu Statystycznego z 18 lutego 2011 r. przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej, pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

PIT 16A a PIT37 składka zdrowotna 2021

PIT 16A a PIT37 składka zdrowotna 2021

składki zdrowotnej były wyższe niż kwota miesięcznego podatku (75 zł) - tutaj pytanie czy robiłem prawidłowo. Drugie pytanie, jeżli odliczyć mogłem tylko 75 zł w PIT16A to (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki i jej (...)

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

dyskusję. Dziękuję. Moje problemy zaczęły się w 2011 roku. Od 28.09.2011. byłam zatrudniona w spółce austriackiej nazwijmy ją ABC. Spółka zajmowała się działalnością (...)

1

2

3

4

5

...

18