odległość budynku od ulicy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODLEGŁOŚĆ BOISKA : OD ULICY , OD BUDYNKÓW, OD GRANICY Z SĄSIADEM

ODLEGŁOŚĆ BOISKA : OD ULICY , OD BUDYNKÓW, OD GRANICY Z SĄSIADEM

ODLEGŁOŚĆ BOISKA : OD ULICY , OD BUDYNKÓW, OD GRANICY Z SĄSIADEM Witam - mam poważny problem: sąsiad wybudował utwardzone boisko do gry w koszykówkę w ogródku na osiedlu (...)

Szerokosc i stan drogi dojazdowej do terenu budowy domu jednorodzinnego

Szerokosc i stan drogi dojazdowej do terenu budowy domu jednorodzinnego

dojazdową o szerokości 6 metrów.W tym przypadku moim zdaniem jest to kłamstwo.Droga w jednym miejscu jest z zakrętem,przy budynku sąsiada a odległość od tego budynku do mojego (...)

odległość boiska od budynku mieszkalnego

odległość boiska od budynku mieszkalnego

piłka ląduje na moim oknie na pierwszym piętrze. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest minimalna odległość boiska od budynku mieszkalnego i jak takie boisko powinno być zabezpieczone (...)

budowa balkonu drewnianego

budowa balkonu drewnianego

odpisującym gdyz stanowi , że odległość budynku z otworami (drzwi ,okno) (a tu najbardziej wysunięta część w tym przypadku balkon) od sąsiedniej działki - granicy musi wynosić (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku altany jest rozbudową tego budynku, a więc wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę. Nie ważny jest materiał pokrycia dachowego. O powyższych faktach muszą informować mieszkańców organy (...)

Służebnośc drogi koniecznej+zasiedzenie po 3 latach sędzia zawiesza(uwikłany developer)

Służebnośc drogi koniecznej+zasiedzenie po 3 latach sędzia zawiesza(uwikłany developer)

tej działki. My pomimo że to idzie przez nasz budynek, a brama wjazdowa jest zawieszona na naszym budynku od ponad 30 lat. Nie mamy tytułu prawnego. Zaczyna zmawiać sąsiadkę od której (...)

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

mam w toku, ale spotkałem się z dużą życzliwością i zrozumieniem. robert Od mniej więcej roku współpracuję na elastycznych zasadach z kancelarią Vis Legis z Olsztyna. Zoptymalizowali mi od (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

niżej zobaczył jakąś inną parę i dodał " o tam chyba ktoś chce pomóc policji" a po chwili "no niestety nie". I ja się kurwa pytam czy taki kretyn jest od pilnowania porządku czy od wypisywania (...)

Plac zabaw a prawo budowlane

Plac zabaw a prawo budowlane

pozwoleniu na budowę bądź w przepisach. Regulacja ta wprowadza novi § 40 ust. 3, który Pan przytacza stanowi "Odległość placyków i urządzeń, wymienionych w ust. 1, od linii rozgraniczających (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

otrzymania 4 osoby oraz alimenty. julka111 Wysokość alimentów jakie zasądzi sąd, w dużej mierze zależy od potrzeb dziecka, oraz od wysokości zarobków rodziców. Na większość (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

" tata2009 alimenty.pl A sama pewnie ma pani Tatę? tata2009 alimenty.pl Witam . Jutro mam badanie w RODK .Wychowuje syna od 7 lat ojciec nigdy nie interesował sie nim , nie płacił alimentów jest narkomanem

Odległość śmietnika od domu

Odległość śmietnika od domu

spółdzielnie ; istnieją także mniejsze Wspólnoty Mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości, etc. Problem polega na tym, iż rozporządzenie stanowi, iż odległość od najdalszego wejścia do budynku, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

czas określony od 20 października 2008-20października2009r(pełny etat)Od 12 listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży 6 tydz.-dostałam skierowanie do szpitala -od tego czasu jestem (...)

dręczenie psychiczne

dręczenie psychiczne

(znęcanie fizyczne jednak wszyscy rówieśnicy dostawali lanie od swoich rodziców i wydawało mi się to normalne). Mój koszmar tak naprawdę zaczął się od piątej klasy. Przeprowadziliśmy się (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

pracuję nawiązała współpracę z tą Kancelarią ponad rok temu i od tej pory nie ma żadnego problemu z dłużnikami. Za usługi windykacyjne pobierają jedynie niewielką prowizję od odzyskanej (...)

odległość budynku od płotu

odległość budynku od płotu

odległość budynku od płotu Witam, Prosiłbym o poradę prawną w pewnej kwestii. Otóż, moi rodzice mieszkają w sąsiedztwie rodziny od około 25 lat. Niestety "sąsiedzi" robią (...)

Wyjście z kamienicy prosto na ulicę.

Wyjście z kamienicy prosto na ulicę.

jest kamienica. Jestem właścicielem całego budynku, stojącego na działce wydzielonej po obrysie owego budynku. Kamienicę odziedziczyłem w spadku po dziadku, który przez wiele wiele lat był (...)

Minimalna odległość domu od drogi powiatowej

Minimalna odległość domu od drogi powiatowej

Minimalna odległość domu od drogi powiatowej Proszę o odpowiedź jaka jest wymagana minimalna odległość zabudowy domu mieszkalnego z nietypową zewnętrzną, odkrytą, klatką schodową (...)

rękojmia

rękojmia

budynku niewłaściwie, nie zgodnie z projektem i sztuką budowlaną wykonał izolacje przeciw wilgociowe i cieplne ścian fundamentowych budynku oraz wybudował schody wejściowe i taras. Niewłaściwie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

; wllodek99 Witam.Od blisko 5 lat mój mąż i jego siostra zostali włascielami domu i działki po zmarłych rodzicach.Dom został wybudowany w 1964 roku.Na podwórku od frontu budynku stoi od (...)

Odległość budynku od wodociągu i gazociągu.

Odległość budynku od wodociągu i gazociągu.

Odległość budynku od wodociągu i gazociągu. Witam, Chchiałbym się dowiedzieć jaka powinna być minimalna odległość budynku od wodociągu o śr. W400, oraz od (...)

Odległość budynku od mediów

Odległość budynku od mediów

Odległość budynku od mediów Witam . Mam pytanie . Jakie są minimalne dopuszczalne odległości dla nowo budowanego budynku mieszkalnego od mediów(linia energ. , gaz ,wod/kan (...)

czy ocieplenie budynku może pomniejszać odległość od granicy działki?

czy ocieplenie budynku może pomniejszać odległość od granicy działki?

czy ocieplenie budynku może pomniejszać odległość od granicy działki? czy ocieplenie budynku może pomniejszać odległość od granicy działki?

budowa domu mniej niż 4m od granicy

budowa domu mniej niż 4m od granicy

budowa domu mniej niż 4m od granicy wybudowałem dom i wyszło mi że mam do granicy działki od budynku mam 2.10m a nie 4 tak jak w zagospodarowaniu przestrzennym, nie wiem co teraz robić, (...)

Wymiana okien

Wymiana okien

kp w grudniu wymienilam okna .sa jedynie podobne do reszty bo takie dostalam od znajomych.ten sam uklad ale inny kolor i sa lekko mniejsze od reszty.do dzisiaj nikt nie zauwazyl.mam troche lek, ale

Odległość domu jednorodzinnego od drogi wewnetrznej (prywatnej)

Odległość domu jednorodzinnego od drogi wewnetrznej (prywatnej)

biegnie droga wewnętrzna (prywatna), której bylibyśmy w 1/3 właścicielami. Bardzo potrzebuję informacji jaka jest minimalna odległość budynku (dom jednorodzinny) od prywatnej drogi (...)

Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

budynku w odległość do granicy z działką sąsiednią, lecz jeśli na niej jest planowany budynek w MPZP. Będę wdzięczny za opinie i interpretacje.

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

dzielaca go od mojej posesji to zwykła 1,5 mestowa siatka, a ule sa w odległosci ok 2 metrów od niej. Od lat dreczy nas ten problem, trawe trzeba kosic prawie po ciemku, a o grilach mozna (...)

 Słup elektryczny pod oknem budynku mieszkalnego

Słup elektryczny pod oknem budynku mieszkalnego

odległości od budynku mieszkalnego? Obecna odległość jest z pewnością zbyt mała a natężenie prądu prawdopodobnie jest wyższe od 1kV. Dodam, że jeszcze nie wiem kto wyraził (...)

Plan zagospodarowania przestrzennego

Plan zagospodarowania przestrzennego

15,0 m od krawędzi jezdni 51 KUZt 1/2, 0,8 m od krawędzi jezdni na odcinku 1K1 od zakrętu 1KD. 3. 3MN - teren zabudowy mieszkaniowej wolnostojącej parterowej z poddaszem mieszkalnym i bliźniaczej (...)

1

2