od 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

rzecz córki S do rąk matki od września 2009r ze spłata zaległości od stycznia 2009r. Pomimo płaconych alimentów córka nie ma zaspokajanych podstawowych potrzeb takich jak: leki, (...)

Rozliczanie delegacji od 1.01.2007r.

Rozliczanie delegacji od 1.01.2007r.

Rozliczanie delegacji od 1.01.2007r. Z dniem 1 stycznia 2007 r. weszła w życie nowelizacja przepisów dotycząca tego tematu. Czy zgodnie z tą nowelizacją, zwrot kosztów poniesionych przez (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

obywatelstwo ewela Cześć, jak mogę odszukać papiery potwierdzające obywatelstwo po dziadku, który urodził się w 1942r w Stanisławowie gm. Turek (pradziadek w 1903r. w Warenka) i który ma (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę dochodzic prawa do zachowku (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

płaci. Sąd zasądzi Pani alimenty na dziecko od dziadków i od tego czasu będą musieli płacić zasądzone kwoty, ale nie muszą pokrywać długu syna. mrozowskim Kiedy można pozwać o alimenty (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada na okres (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

miesięcy i dalej, że mam zaliczone 30 miesięcy praktyk w poprzednim zakładazie. Podał też, że praktyki będę odbywał od 02.01.2008r. do 01.07.2009r. Zastanawiam się, czy zapis jest (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

skączył 18 lat i sam pobiera alimenty dobrowolnie od matki. W jaki sposób i czy mam szanse dostać zaległe alimenty od kwietnia 2007r ,których UM nie wypłaca , jak to egzekwować od (...)

wzór Karty przekazania odpadu obowiązujące od 2011r.

wzór Karty przekazania odpadu obowiązujące od 2011r.

wzór Karty przekazania odpadu obowiązujące od 2011r. Kartę Przekazania Odpadu 2011 możecie pobrać z: http://ekospecjalista.pl/wp-content/uploads/2011/01/Karta-Przekazania-Odpadu-2011.doc Kartę

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2008 do chwili obecnej druga praca ale od grudnia 2009 jestem na zwolnieniu lekarskim (za 2009 r mam 4 dni urlopu zaległego) a od 07 maja 2010 mam urlop macierzyński do 08 października. (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

osiemset złotych ) wraz z ustawowymi odsetkami od dnia 30.04.2010r do dnia zapłaty, 6)przeprowadzenie rozprawy także w mojej nieobecności, 7)zasądzenie od pozwanego, na moją rzecz, kosztów (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

prawo-pracy.net Witam mam pytanie jastem zatrudniona w zakładzie pracy na trzy miesiące to jest od 05.06.2010r do 04.08.2010r. w trakcie trwania umowy mam sprawę w sądzie to jest 28.06.2010r (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

Byłam zatrudniona na okres próbny od 02.12.2008r do 01.03.2009r i moja umowa wygasła w niedziele i byłam pewna że mi ją przedłużą,ale jednak NIE a ja dowiedziałam się tydzień temu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD PLACENIE ZRESZTA (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych firm windykacyjnych. I od (...)

Zasiedzenie

Zasiedzenie

(aktualnie w gminie widnieje zapis jako posiadacz samoistny mój nieżyjący tata). Ja z gospodarstwa wyjechałam w 1973r. pozostawiając je, brat wyjechał wcześniej. OD 1975r. jeden ze zmarłych (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

? Czy Kindergeld przysługuje od daty pozytywnego rozpatrzenia wniosku, czy od momentu od kiedy dziecko urodziło się tudzież zostało zameldowane w Niemczech ? np. 1 marca dostałem dokument (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

od 06.02.2012r do 29.02.2012 i potem ta ostatnia na 9 miesięcy od 2.03.2012 do 30.11.2012? I czy w związku z tym przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych? Bo to 365 dni to ma być podobno (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pewnym problemem, który mnie męczy. Zacznę od naświetlenia sytuacji, mianowicie pracuje w pewnej firmie od 10 miesięcy od początku tego roku jestem na chorobowym (czyli leci mi 3 miesiąc) (...)

Eutanazja

Eutanazja

wspomnianej powyżej Holandii, została zalegalizowana również w Luksemburgu (od 2009r.), Belgii (od 2002r.),Albanii (od 1999r.). W określonych przypadkach jest legalna (...)

Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

Rozdzielność majątkowa-długi małżonka Mam rozdzielność majątkową od 1.06.2001r, aktem notarialnym podział mieszkania do 1/2 dla mnie i 1/2 męża, od 2001 r. mąż alimentuje (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pytanie ile urlopu mi sie nalezy? zaczałem swoja pierwsza prace w czerwcu 2004r pracowałem do sierpnia 2005, od wrzesnia 2005 do grudnia 2008 pracowałem w anglii, a od lutego pracuje w salonie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zamieszczeniem odpowiedzi powinien chyba zarządać od autora dyplomu ukończenia prawa, gdyż aż roi się tutaj od nie majacych nic do powiedzenia w temacie samozwańców- prawników, którzy jedynie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dopiero w sobotę tzn. 7.08.10r. i z pracy będę modła odejść dopiero 21.08.10r. więc 9.08 poszłam po druk l-4 dostałam zwolnienie od 9.08 do 21.08. Pracodawcy złożyłam go 10.08 po (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

.2010 r. Tym samym również, od miesiąca kwietnia 2010 r., od części pensji nie odliczono składek ZUS, jak i należnego podatku. Procedura rozliczeń jest dla mnie niezrozumiała (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY MI SIE URLOP

wydzierżawienie współwłasności

wydzierżawienie współwłasności

materialne z tytułu przekroczenia uprawnień zarządu tzn. za wydzierżawienie ziemi bez zgody 3 współwłaściciela. Córka chce Odszkodowanie od 1998 r za każdy rok użytkowania + odsetki liczone (...)