oblicz składkę zus za niepełny miesiąc w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

bezinteresownie bo za free bo ma w.... na ZUS :P to tyle o mnie :) ale się uśmiałam hahhahahah.... i nie chciałabym być prawnikiem ani ksiegowa ... przewalone , takie niewdzięczne klientki (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

zus drudzy ze opieka nic nie moge zrozumiec a szkoda aby mi za ten miesiąc cos przepadło MonikaM prawo-pracy.net Do MonikaM Ten wątek czy zus czy MOPS był wyjaśniony wcześniej, (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zapytać, czy są w Polsce instytucje , które pomagają w spłacie zadłużenia w ZUS. Nie chcę , aby ktoś spłacił dług za mnie , ale pożyczył mi pieniądze , z możliwością (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

ubezpieczyciela B (po prostu nie wypowiadałeś umowy). Miałeś w takim przypadku dwie polisy bo A przedłużało umowę o kolejne 12 miesięcy za które de facto musiałeś zapłacić i polisę (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pieniędzy z zus za resztę chorobowego??,tzn za sierpień + 20 dni września??,jak oni płacą??,czy za cały miesiąc + za 20 dni września oddzielnie,czy za całość (...)

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

działalność gospodarczą(jestem emerytem) w m-cu XII 2011 w piśmie do UM zaznaczyłem datę 2.XII 2011. ZUS przysłał mi monit niezapłacenia składki a wys.243,39 twierdząc (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

-pracy.net Witam! Miałem wypadek w pracy i konieczne było zszywanie palce wskazującego prawej ręki! Jestem ubezpieczony dodatkowo w Hestii ( w obecnym zakładzie pracy) oraz opłaciłem (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

obniżyć koszty opłacanych składek na ZUS to proszę o mail'a: zapart@fr.pl - pomogę! Mały ZUS zus się wzął za mnie i mnie za zbieżność ubezpieczeń udupił zaczeły (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zagrożona( w tym czasie 2 kolejne pobyty w szpitalu)cały czas ciąża zagrożona;/ za miesiąc pracodawca wypłacił mi wynagrodzenie.Wypłane z ZUS-u mam wstrzymaną,twierdzą (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela prawo-pracy.net (...)

Witam serdecznie,

chciałam zapytać o taką sprawę:

Prowadzę własną działalność gospodarczą.Od

Witam serdecznie, chciałam zapytać o taką sprawę: Prowadzę własną działalność gospodarczą.Od

chorobowego przedsiębiorca dokonuje korekty rozliczenia za miesiąc, w którym przebywał na chorobowym. Natomiast należy mieć na uwadze, że za okres bieżący (czyli miesiąc (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

. umowa 1/4 etatu, firmę zamknięto w to miejsce powstała spółka z.o.o w której mianowano mnie wice- prezesem , wpis do KRS, była w organizacji przez 7 miesięcy.W tym czasie nie było (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem w (...)

Umowa o dzieło

Umowa o dzieło

która brzmi "ułożenie towaru w sklepie X 5 wizyt w tygodniu" Na umowie tej nie ma odrębej stawki za dzień, jest natomiast że wynagrodzenie wynosi 400zł/m-c. Zakładając, ze zatrudniono (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!! Składki na ubezpieczenia społeczne obliczą osoby prowadzące działalność gospodarczą. Uznaje się za nie: * osoby prowadzące pozarolniczą (...)

Obliczanie podstawy zasiłku chorobowego przy zmianie etatu

Obliczanie podstawy zasiłku chorobowego przy zmianie etatu

zwolnienia. Uważam, że ZUS popełnił błąd dzieląc zarobek z 8 dni na 30 dni i stąd tak niski zasiłek wyszedł. Pani w ZUS powiedziała, że wszystko na pewno dobrze obliczyli wg ustawy, (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Składka zdrowotna

Składka zdrowotna

zawiesiłem działalność gospodarczą z uwagi na brak zamówień a ponadto choroba.Uczyniłem to 2.12.2011 r składając zgłoszenie we właściwym UM.Przerwa trwała do 03.2012.W m-cu maj otrzymałem (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

przyjda w pozniejszym czasie, zaplacilismy po czym ona kiedy ja nakrylam w mieszkaniu zaczela nam grozic rozprawa w sadzie ze bedziemy placic za brak miesiecznego wypowiedzenia za (...)

umowa zlecenia a składki zus

umowa zlecenia a składki zus

najlepiej, jak potrafię. Pieniądze z tej pracy mam marne. A w momencie, kiedy jestem chora i kwalifikuję się na rentę. okazuje się ,że mam za mało przepracowanych lat i pytam co dalej? Jak (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

niego ZUS a potem będą go scigać :zus i komornik, bo to co zus tobie da, on bedzie musiał spłacać. Dowiedz sie w zusie, albo w Mopsie, tam panie są szkolone w tych (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

. W takim razie jak oni chcą walczyć z kryzysem? gondek30 Tak się zastanawiam, czy w każdym województwie dostaje się taki sam zasiłek dla bezrobotnych? Czy może w poszczególnych urzędach (...)

umowa na czas określony

umowa na czas określony

określony do 2011 właśnie się dowiedziałam, że jestem w pierwszym miesiącu ciąży. czy w takiej sytuacji może mój pracodawca mnie zwolnić? Z góry serdecznie dziękuje za (...)

1

2

3

4

5

...

9