o ile wzrosna emerytury i renty od 1.03 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

nieskladkowych w ciagu 10 lat oraz 21 lat 6msc i 8 dni ogolnego stazu skladkowego i nieskladkowego. Czy mamy szanse i jak wogole napisac odwolanie od decyzji? Angelika

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

? Jesli tak-wez zaswiadczenie o bezskuteczności egzekucji (ile zalega i od kiedy) i zgłoś do prokuratury wniosek o ściganie z powodu uprczywego uchylania się od (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

teoretycznie gdyż pomaga mu matka/Zapomniałam wspomnieć że ma swoje mieszkanie i bardzo drogi samochód i ogólnie żyje w luksusie a ja spłacam wszystkie długi i kredyty za wychowaczy.prosze (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

sporo i miał nas ściągnąć za granice, ale niestety po drodze z pracy próbował zgwałcić jakąś kobietę i go zamknęli...napewno myślał wtedy o dzieciach i o swoich (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

komornika i bezpodstawnie odwiesiła mu alimenty berta25 Witam i proszę o pomoc w sprawie mojego partnera.Chodzi o alimenty 700zł które opłacał regularnie od lipca (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

to niech się stara o rentę socjalną z opieki i o zasiłki celowe na leczenie. bbb Rodzic ma prawo do alimentów od dziecka! Tak stanowi Kodeks rodzinny i opiekuńczy.Sąd zadecyduje (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Majchrowskiego: becikowe w wysokości 500zł adamN Hej, mam mało skomplikowane pytanie i proszę o taką samą odpowiedź. Wysokość becikowego na rok 2013, i czy nastąpiły zmiany w kwestiach (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

i 2 lit. a-d, lub cudzoziemca - członka rodziny obywatela polskiego, niezatrudnioną i niewykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

problem. Zostałam w październiku 2008 roku zatrudniona na okres próbny, na umowę o dzieło. Sprawdziłam się i miałam obiecaną umowę o pracę, później nastąpił kryzys i tak (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna Chciałabym się dowiedzieć więcej informacji dotyczących renty rodzinnej. Od czego zależy wysokość i przyznanie renty rodzinnej? Kto może (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

też tatusiowie, którzy samotnie ponoszą wszelki etrudy wychowania dziecka i te psychiczne i te fizyczne i te materialne. i proszę Państwa, przecież nie można ani od samotnej (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

sprawę z powódką i wystąpić do Sądu o problemie finansowym, wówczas obeszłoby się bez Komornika. 2.000,- zł jest to suma i duża i mała w zależności od Towich możliwości (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118 ze zm.)czyli w 1997 r? Czy ma prawo ubiegać sie o przeliczenie emerytury (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

,ktore otrzymuje ze wzgledu na opieke nad synem.Jestem juz i tak bardzo zadluzona wlasnie przez to ze nigdy nie prosilam ojca dziecka o dodatkowe pieniadze bo i tak bym ich pewnie nie dostala.Prosze (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

września 2012r do 31 sierpnia 2013 r., w dniu 18 kwietnia ,kiedy byłam w przychodni,o czym wiedział dyrektor. Dzień przed wakacjami dyrektor szkoły poinformował mnie ,że data wystawienia (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

1603 witam wszystkich. jestem studentem zaocznym III roku administracji publicznej i dużo myśle o tym aby starac się o to aby zostać kuratorem społecznym. mam 23 lat i czy wiek mnie (...)

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

może zadziałać w przyszłości w drugą stronę, i dziadkowie, o ile będą żyli, oraz twoi rodzice mogą wystąpić o wsparcie z twojej strony, gdy skończysz studia, i będzie (...)

Alimenty płacone na ojca

Alimenty płacone na ojca

niestety taki sam problem i tez nie wiem jak się wymigać, bo te pieniądze, które mi zabiorą i dadzą jemu, to i tak pójdą na picie. bobo Ma również problem z "ojcem". Zastanawiam (...)

zachowek

zachowek

muszę określić czy występuję o zachowek? O jaką część majątku mogę wystąpić? Kto wycenia majątek dziadka (to jest działka ok 500 m2 i 3 małe budynki mieszkalne)? Od czego (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracownika... prosiłabym o szybką poradę:) pozdrawiam goskavd prawo-pracy.net pracowałam w sklepie sporzywczym na pół etatu i nie wiem ile mi sie nalerzy za urlop za siedem i pół (...)

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

obliczonego poprzednio. W przypadku gdy zachodzą przesłanki do ponownego ustalenia emerytury lub renty (w myśl art. 110 ustawy 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

Dodatkowo wyszukujcie adresy swoich lokalnych posłów i senatorów. I kochani wysyłamy skargi ile się da na wszystkie adresy. Tytuł skargi np.: SKARGA NA NIEKONSTYTUCYJNE I POPULISTYCZNE (...)

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna -mam wykształcenie zawodowe, -od 8 lat pracuje w preznej firmie ale zarobki wachaja sie miedzy 1600-2000netto/mies w zaleznosci od produktywnosci (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

200 zł i na żonę 100 zł i płacilem póki zdrowie i praca marna była .... od dwóch lat nie pracuję w związku z Miazdżycą (zaległem) ledwie w zeszlym roku dowlekłem się (...)

Kruz A ZUS opłaty

Kruz A ZUS opłaty

. Płacą oni wygórowane składki zusowskie, a dostaję emerytury które nie wystarczają na godne życi. Tymczasem kruz rozdaje rolnikom - nierobom darmowe renty i emerytury z tytułu (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

Posag Mam pytanko jaki był twój okres oczekiwania na rozprawę sądową? kasia Cześć, w 1988 i 1990 r. założyłam synowi polisy, a odpowiednio po 20 i 18 latach PZU zaproponował (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sposób nie egzekwowała ich i tak jest do dziś, ja chodziłam do szkoły zaocznie za którą płaciłam 200zł miesięcznie nie dał mi na nic przez całe życie i ja od niego nie chciałam (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

a oni mają tylko swoje teorie i przekonania, wiem że gdybym tylko z kopertą weszła to gadka byłaby zupełnie inna, oni się boją o swoje tyłki i jednocześnie o ciążę pacjentki, (...)