nowe zasady w opodatkowaniu dostawy zlomu od 01.04.2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kurator z uwagi na specyfike zadań ma nienormowany czas pracy. Wykonuje swoje obowiązki w godzinach od 6 do 22-ej.W zależności pod sytuacji również w soboty i niedzielę. Wynagrodzenie (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o której mowa w (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

palanta. UC na w dupie, że umowa jest lipna. mrozowskim Witam kupiłem auto od turka w niemczech jednak dostałem tylko od niego 2 brify bez rachunku, znajomy mi robił dalsze papiery (...)

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

niżej w łańcuszku sprzedaży nikt nie zapłacił akcyzy od pojazdu albo zapłacił ją w nieprawidłowej wysokości. mrozowskim Świetnie. Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. W (...)

Darowizna

Darowizna

majątku spadkowego. Oakmoss Opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn podlega nabycie w drodze darowizny własność rzeczy i praw majatkowych o czytej wratości przekraczającej (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

zależy od wybranej formy doręczenia, szczegóły znajdują się w opisach produktów. Prosimy pamiętać także, że koszt dostawy zostanie doliczony do cen towarów w Państwa koszyku! (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

zmianie ulegną zasady przyznawania becikowego a także jego suma. Pojawią się nie obowiązujące do tej progi progi dochodowe w wysokości 1922zł w przeliczeniu na głowę w rodzinie. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

-pracy.net Ja jestem w 21 tygodniu ciąży i od miesiąca siedzę na zwolnieniu. Mój ginekolog od początku pytał czy chcę już siedzieć w domu. Uważa, że kobieta w ciąży (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, z jakich przyczyn popadli w niedostatek. Niemniej ustawodawca dla osób, które znalazły się w tego rodzaju sytuacjach również pozostawił furtkę w dodanym przez ustawę nowelizacyjną (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży (...)

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

w tym wszystkim istotne ,bo jak widać nie liczyły się w rozgrywce więc niech mnie nimi nie szantażuje od niego to wszystko- zależy jak wykorzysta szansę,prosił mnie na kolanach o rękę....i (...)

Premia pieniężna , a opodatkowanie

Premia pieniężna , a opodatkowanie

Premia pieniężna , a opodatkowanie Czy wypłacanie przez podatnika premii pieniężnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

udało mi sie odbic od dna. Tego nie przewidzial w swoich planach. W czasie sprawy alimentacyjnej przynosił rachunki, że kupuje paczkę mielonki na miesiąc i mydło szare Jelen. Ja zas żądajac (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

ojca i czasem coś od babci. W związku z tym że mam napiętą sytuację w domu, wykonuję większość prac domowych, nie dostaję nowych ubrań a pieniądze które otrzymuję (na szczęście) (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Od ponad dwóch miesięcy obowiązują nowe zasady eksmisji osób, które zalegają z zapłatą za wynajmowane mieszkanie lub dom. Eksmisja jest możliwa – co do zasady – (...)

KONTAKTY Z DZIECKIEM

KONTAKTY Z DZIECKIEM

x w tygodniu od 16 do 20 w obecnosci żony ). Nie zgadzam się z tym i bedę skladal apelację, ale to potrwa pare miesiecy.Czy w tym czasie mogę odbierać córkę z przedszkola w (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

i Administracja wspólnoty, oraz czy wystarczy upoważnienie od np. partnerki tego pana do takich czynności? Czy mogę się w związku z tym od tego Pana czegoś domagać w sądzie? Bardzo (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. W (...)

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

. Sprzedaż nastąpiła w 2008r W tym przypadku stosuje się zasady opodatkowania obowiązujące do 31grudnia 2006 r (Dz. U. Nr 217, poz. 1588) Zbywca płaci zryczałtowany podatek dochodowy (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

majątkowego na własne cele mieszkaniowe, począwszy od dnia odpłatnego zbycia, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne (...)

 firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

dowodzie mojej zapłaty (paragonie lub czymkolwiek) za koszt wysyłki, nic więcej od niego nie chcę. Co do zasady, jeśli sprzedawca pobiera opłatę za dostawę(transport) towaru do klienta, to (...)

ludzki

ludzki

od Dobra Dziecka i ze sa Mezczyzni nie penisy negujac Penelope nurzasz w blocie Wiernosc miast spogladac w gwiazdy ku idealom taplasz sie w blocie pospolitej wiekszosci gdzie bonum gdzie (...)

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015

.- procedura rejestracji ABI-ego w rejestrze prowadzonym przez GIODO; ? zasady przeprowadzania obowiązkowych okresowych audytów ochrony danych osobowych; ? nowe zasady rejestracji (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

związku z tym chciałem wiedzieć jedną rzecz: jak ma się do tego ustawa meldunkowa?? Po jakim czasie pobytu w jakimś miejscu, mając stały meldunek w innej miejscowości trzeba się zameldować (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

? Powodzenia w ,,nowym zyciu,,-;) aneri1996 8 lat przechodziłem stres i nie tylko z moją żoną. Ciągłe walki o nie popłacone rachunki przez moja żonę i traktowanie mnie tylko jak żródło dochdów. W (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

ust. 3 i ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub art. 21 w/w ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Aby (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

traktować, wymuszać i narzucać swoje widzimisię monia Witam.Pracuję w belgijskiej firmie od 9 lat .Zaczynałem pracę jako jedyny technik w obecności dwóch sekretarek I inżyniera który (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

od przyjęcia nieruchomości do bezpłatnego używania. Wolna od podatku jest wartość świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, otrzymanych od osób zaliczonych do (...)

1

2

3